Divadelní a hudební abonmá 2020

Publikováno: 02.09.2020

Podzimní abonentní cyklus

V pondělí 5. října psychotrihller od Agathy Christie A pak už nezbyl ani jeden ne náhodou připomene znalcům spisovatelčina díla Deset malých černoušků. Detektivka, kde vraha zná skoro polovina lidstva, je ale tak slavná, že se její filmové či divadelní zpracování nikdy neomrzí.

Ve čtvrtek 29. října ožije ve Smetanově domě heslo australské průkopnice kosmetického průmyslu Neexistují ošklivé ženy, pouze líné. Přijďte se s ní seznámit prostřednictvím divadelní hry Madame Rubinstein, jejíž příběh přijedou představit Dana Syslová, Milena Steinmasslová a Jiří Hána.

Pondělí 16. listopadu je vyhrazeno pro hudební komedii Kouzelná vyhlídka. Každý ze čtyř příběhů má své hrdiny a „svůj“ hudební žánr. Užijete si swing, argentinské tango, metal a hudbu balkánských Romů. Postupně nahlédnete do tzv. vyšší společnosti, do rodiny policisty, seznámíte se s podivínským taxikářem i premiérem. A budete se náramně bavit.

Na úterý 15. prosince je připravena komedie Plnou parou, v níž excelují Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler a Jan Dolanský. Nebudete věřit, co všechno se může stát, když se úspěšný podnikatel rozhodne dopřát své stárnoucí milence místo manželství alespoň dítě a zaplatí jí za tím účelem svůdného muže.

Cena divadelního abonmá: 1. pořadí 920 Kč / 2. pořadí 850 Kč / 3. pořadí 820 Kč
Prodej abonentních vstupenek bude zahájen v Informačním centru Litomyšl 7. září pro stávající abonenty, od 21. září tam budou v prodeji abonentky nevyzvednuté, uvolněné a nové. Volný prodej vstupenek na jednotlivá představení abonentního cyklu bude probíhat od 1. října on-line na www.smetanuvdum.cz, v Informačním centru (tel.: 461 612 161) nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Upozornění:
Pro získání abonentní slevy je třeba nově vyplnit krátký přihlašovací formulář, který je k vyzvednutí v IC Litomyšl na Smetanově náměstí.

 

Litomyšlské hudební večery 2020/2021

Připravili jsme pro vás zajímavou a pestrou nabídku koncertů pro novou sezónu Litomyšlských hudebních večerů 2020–2021. Všechny koncerty se budou konat ve Smetanově domě v Litomyšli od 19 hodin. V neděli 4. října 2020 se nechte pozvat do světa sonetů Williama Shakespeara. V pořadu Tak trochu sváteční Shakespearovská pošta bude náš přední anglista a shakespearolog prof. Martin Hilský číst a komentovat sonety ve svém překladu. Prozradí, jak Shakespearovy Sonety číst, jak je interpretovat, jak jim naslouchat a jak porozumět jejich vnitřním minidramatům. Společně s ním vystoupí hudební skladatel Daniel Dobiáš, který se postará o originální hudební interpretaci sonetů.

Ve středu 21. října 2020 se můžete těšit na slavné filmové melodie v klavírních proměnách v podání Jiřího Pazoura. Mistrovství klavíristy Jiřího Pazoura obdivují diváci jak v České republice, tak i v zahraničí. Večer bude složený z hudebních koláží a improvizací na známé i méně známé melodie ze světové i české filmové scény.

V pátek 30. října 2020 do Smetanova domu zavítá houslista Leoš Čepický a kytarista Petr Saidl.

V jejich podání uslyšíte skladby A. Vivaldiho, G. Tartiniho, A. Piazzolly a dalších.


Ve středu 16. prosince 2020 nás potěší svým krásným hlasem rozhlasová a televizní moderátorka a koncertní pěvkyně Martina Kociánová a společně s Triem Amadeus navodí předvánoční atmosféru. Trio Amadeus bude hrát ve složení: Karel Dohnal – 1. klarinet, František Hlucháň – 2. klarinet, umělecký vedoucí, Petr Hlucháň – fagot.

V úterý 9. března 2021 se nám přestaví klavírista Matyáš Novák, vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, který patří k nejperspektivnějším pianistům své generace. V Litomyšli nám zahraje Lisztovy transkripce, které byly inspirovány slavnými operními áriemi.


V úterý 27. dubna 2021 uslyšíme Dvořákovo klavírní kvarteto ve složení: Slávka Vernerová – Pěchočová – klavír, Štěpán Pražák – housle, Petr Verner – viola, Jan Žďánský – violoncello. V programu představí klavírní kvartety skladatelů Ludwiga van Beethovena, Gustava Mahlera nebo Antonína Dvořáka.

V úterý 18. května 2021 nabídne Litomyšlský symfonický orchestr mladým šikovným hudebníkům možnost vyzkoušet si sólový výstup v doprovodu orchestru. Spojením spousty malých zpěváčků z různých sborů chtějí podpořit a rozvíjet spolupráci mezi jednotlivými školami a tělesy v regionu. V jejich podání zazní např. skladby od K. Jenkinse, L. Cohena, J. Lennona a dalších.

Závěr sezóny Litomyšlských hudebních večerů bude patřit souboru Escualo Quintet. Koncert s názvem „Misterio del Ángel“ se bude konat v pátek 4. června 2021. Jedinečný Escualo Quintet (bandoneon – Jakub Jedlinský, housle – Vít Chudý, el. kytara – Petr Beneš, klavír – Ivan Vokáč, kontrabas – Jan Prokop) se spojí s tanečníky Patricií Antar Porákovou, Javierem Antarem a světelným designerem Michalem Křížem. Program unikátního večera je originálním mixem klasického tanga i jedinečných kompozičních kreací.

Abonentky na jednotlivé koncerty budou v prodeji od 7. září 2020 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli. Volné vstupenky na jednotlivé koncerty budou k dostání od 7. září 2020 on-line na www.smetanuvdum.cz, v Informačním centru Litomyšl nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí. Děti do 15 let věku mají vstup zdarma.

Upozornění:
Pro získání abonentní slevy je třeba nově vyplnit krátký přihlašovací formulář, který je k vyzvednutí v IC Litomyšl na Smetanově náměstí.