Podzimní abonentní cyklus

Publikováno: 02.01.2024

V pondělí 2. října Smetanův dům zahájí tradiční podzimní divadelní abonmá. Prvním představením cyklu bude komedie Kaktusový květ. V této adaptaci francouzské hry, podle níž vzniklo i úspěšné americké filmové zpracování, se v hlavních rolích představí Lukáš Vaculík, Adéla Gondíková, Filip Tomsa, Pavel Nečas a další skvělí čeští herci.

Následovat bude jedna z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra hra Lakomec. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. O titulní roli se postará Pavel Zedníček, jeho kolegové na pódiu budou mimo jiné Marika Procházková, Aleš Petráš a Jana Švandová.

Třetí představení v pořadí Ti druzí přiveze Městské divadlo Brno. Romantická komedie o životě po životě, o věcech, které nás přesahují. Příběh o lásce a naději plný vlídného humoru i absurdních situací slibuje mimořádně dobrodružnou exkurzi po magických sférách našich životů.

Podzimní abonentní cyklus uzavře hra Divadla J. K. Tyla v Plzni Enigmatické variace. Detektivní komedie většinou s humorem odhaluje tajemství mezi dvěma muži Martinem Stránským a Janem Maléřem a nepřítomnou ženou.. Někdy ale i s puškou v ruce... Spád nevšedního dialogu napíná, mrazí i baví a navíc překvapuje. Inteligentní, vtipný text plný nenadálých zvratů a tajemství vás brzy vtáhne a ozřejmí, proč je E. E. Schmitt nejhranějším francouzským autorem tohoto tisíciletí.

Prodej abonentních vstupenek bude zahájen v Informačním centru Litomyšl od pondělí 4. září 2023 pro stávající abonenty, od pondělí 18. září 2023 budou v Informačním centru Litomyšl v prodeji nevyzvednuté, uvolněné a nové divadelní abonentky.

Volný prodej vstupenek na jednotlivá představení abonentního cyklu bude probíhat od pondělí 25. září 2023.
Vstupenky budou k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.