Všechny báječný věci

Publikováno: 10.10.2023

Monodrama, které věří v lepší svět, nabízející výstředně povznášející náhled na život i podvratný smysl pro humor. Seznam všeho, pro co stojí za to žít. Tak zní stručná anotace hry, ve které hlavní a jedinou hereckou úlohu vynikajícím způsobem ztvárnil Richard Krajčo.

Poté, co byla hra uvedena na festivalu v Edinburghu v roce 2014, kritik Chris Weigand Všechny báječný věci zařadil na první místo v žebříčku nejlepších inscenací roku a strhla se lavina. Báječných věcí se chopila produkční společnost, která hledala nenákladnou show do Barrow Street Theatre v New Yorku, a v roce 2015 ji tam přenesla. Následně Donahoe odehrál zhruba 400 repríz po celém světě, přičemž ohromil i HBO, která inscenaci v roce 2016 zaznamenala. Samotný text pak pronikl do všech možných států ve všech možných jazycích. Ignorovat ho nemohli ani tuzemští divadelníci.

Než ale 26. září vkročíte do Smetanova domu, je dobré vědět, že to, co se daný večer od 19.00 hodin odehraje záleží jak na osobnosti herce, tak na divácích!