Xindl X - kytarové duo

Publikováno: 10.10.2023

Koncert se koná v rámci jubilejního 50. ročníku festivalu Mladá Smetanova Litomyšl

"Narodil jsem se 16. 8. 1979 v Praze jako Ondřej Ládek. Už od desíti let jsem si celkem dobře rozuměl s kytarou i s češtinou, psal jsem písničky a prošel pár kapelama, z nichž toho žádná moc neodehrála.

Oproti plánům z dětství jsem se nestal ani hercem, ani mořským biologem, ale po roce studia češtiny na FFUK jsem skončil na scenáristice na FAMU. Po škole jsem chvilku dělal v selfpromotion v televizi a v jedný reklamce, napsal scénář k filmu Restart a s partou kamarádů odstartoval seriál Comeback. Za peníze, co jsem na Comebacku vydělal, jsem si splnil sen a natočil jsem si desku. A světe div se, měla úspěch a ze mě byl najednou Xindl na plnej úvazek.


Od tý doby jsem vydal sedm studiovejch desek, vypustil do světa přes třicet klipů a s různejma sestavama skvělejch muzikantů odehrál přes osm set koncertů. Během tý doby jsem posbíral čtyři zlatý desky a jednu platinovou, devět nominací na anděla, skokana roku v Českým slavíkovi, několik cen OSA a ceny na Portě i na Zahradě písničkářů.


Taky jsem napsal jednu knížku, jednu divadelní hru, hudbu k jednomu muzikálu a písňový texty k druhýmu. A hlavně spoustu textů či muziky pro jiný muzikanty, jako jsou kapely Slza nebo The Tap Tap, zpěváci Sebastian, Pavel Callta, Voxel, Michal Hrůza, Richard Müller nebo David Deyl a zpěvačky Ewa Farna, Olga Lounová, Alžběta Kolečkářová, Monika Absolonová, Tereza Kerndlová, Hana Zagorová, Tereza Mašková, Těžkej Pokondr, Václav Noid Bárta nebo Gabriela Gunčíková.

Taky jsem napsal jednu knížku, jednu divadelní hru, hudbu k jednomu muzikálu a písňový texty k dvěma dalším.

Teď startuju svojí sedmnáctou sezónu a jsem zvědavý, co přinese! Těším se na vás 22. září od 19.00 hodin ve Smetanově domě. Přijďte."