Prodej předplatného koncertního cyklu Litomyšlské hudební večery

Publikováno: 05.11.2018

 

 

Abonentky na koncerty klasické hudby cyklu Litomyšlské hudební večery jsou v prodeji od 10. září do 15. října 2018 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161).
Program koncertního cyklu v sezoně 2018 / 19 zahájí v projetu Me and my cello první hráčka skupiny violoncell v orchestru Městského divadla Brno Alžběta Rolečková, která předvede svoji virtuozitu jak v klasické, tak i v populární hudbě za doprovodu Velkého swingového orchestru z České Třebové.
Ke 100. výročí republiky zazní na koncertě s číslem 563. LHV Má vlast, Slovanské tance a předehra k opeře Libuše - vše v podání klavíristů Ivana Klánského a jeho syna Lukáše Klánského.
Další Litomyšlský hudební večer bude hostit představení Sdružení přátel konzervatoře v Pardubicích Kouzelná flétna. Ve studentském představení opery s klavírním doprovodem vystoupí jako hosté Daniel Matoušek z pražské HAMU v roli Tamina a v rolích Sarastra a Zasvěcence Jaroslav Patočka, sólista Divadla F. X. Šaldy v Liberci a pedagog Konzervatoře Pardubice.
Koncertní rok 2018 uzavře vánoční vystoupení souboru Musica Bohemica. Zazní vánoční zpěvy z barokních kancionálů, koledy staré Evropy a koledy české, moravské i slovenské. Slovem bude provázet umělecký vedoucí Jaroslav Krček.
Na jaře 2019 bude program koncertního cyklu pokračovat. Večer s názvem Láska a bolest v písni sestavili operní pěvci Jana Šrejma Kačírková a David Nykl spolu s klavíristou Zdeňkem Klaudou. Program plný emocí z písní českých a ruských autorů obsahuje písně všech odstínů a barev od Janáčka, Martinů, Sluky, Musorgského a Rachmaninova.
Další večer přivítá ve Smetanově domě Litomyšlský symfonický orchestr, který uvede skladbu Concierto de Aranjuez od věhlasného španělského umělce Joaquína Rodriga, předehru k Figarově svatbě od W. A. Mozarta a Slováckou suitu V. Nováka.
Nové dílo litomyšlského skladatele Petra Jiříčka uslyšíme na jaře v kostele Povýšení sv. Kříže. Na varhany bude hrát litomyšlská rodačka Lucie Guerra Žáková.
Sérii koncertů uzavře v červnu Bennewitzovo kvarteto. V podání tohoto špičkového komorního souboru zazní Umění fugy - Contrapunctus 7 do J.S. Bacha, Mendelssohnův Smyčcový kvartet a moll a Smyčcový kvartet a moll, op.132 L. v Beethovena.

Volné vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji od 4. října 2018 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před koncertem v den konání. Na koncerty cyklu Litomyšlské hudební večery mají děti do 15 let vstup zdarma. Ceny předplatného: přenosná abonentní vstupenka 800,- Kč, přenosná abonentní vstupenka seniorská 550,- Kč.