558. LHV: Chanson Trio Coucou

558. LHV: Chanson Trio Coucou

Středa

21.2.

19:30

Den Datum Čas
Středa 21.02.2018 19:30

Hudební skupina přinášející na českou scénu francouzské šansony a hudbu první poloviny 20. století. Program Tria tvoří unikátní úpravy písní z repertoáru známých francouzských šansoniérů, méně známé šansony a také autorská tvorba – zhudebnění francouzských básní. V současné době jsou na repertoáru souboru desítky písní, ve vlastních úpravách i autorských.
 

RADKA RUBEŠOVÁ - Mezzosoprán
Svoje hudební studia zahájila na Základní umělecké škole Bedřicha Smetany v Litomyšli. Pokračovala na Konzervatoři v Pardubicích v pěvecké třídě Bc. Martiny Forštové. Na Janáčkově akademii múzických umění v Brně pak studovala u významné slovenské mezzosopranistky doc. Marty Beňačkové. Nastudovala řadu operních rolí v Komorní opeře JAMU, později i na scéně Janáčkova divadla v Brně. Další pěvecké a herecké zkušenosti získala na studijní stáži ve Francii ve třídě prof. Francoise Kubler na Conservatoire de Strasbourg. Vedle sólové dráhy a Tria Coucou se věnuje pedagogické činnosti na ZUŠ Havlíčkova a na Konzervatoři Pardubice.

MARTIN KUDRNA - Klavír, akordeon, hudební úpravy
Absolvoval pardubickou konzervatoř ve hře na varhany. Působí jako korepetitor a asistent v chlapeckém sboru Bonifantes. Je držitelem druhé ceny soutěže skladatelských kurzů ISAM v Ochsenhausenu pod vedením lektora Jana Jiráska (držitel českého Lva, tvůrce hudby k filmu Kytice, Bathory aj.) a Offera Ben Amontse (vedoucí katedry v oboru skladba na Univezitě Colorado Springs). Rovněž působil jako doprovodný pianista v inscenaci Limonádový Joe, která byla také provedena v rámci přehlídky amaterských divadel Jiráskův Hronov, ztvárněném v pardubickém amatérském divadle Exil. Nyní dále působí jako dirigent a korepetitor ve vokálně-instrumentálním souboru ReBelcanto. Patří k nejvýraznějším hudebním osobnostem mladé generace v regionu.

ZDENĚK HÄCKL - Housle
Začal hrát na housle v pěti letech pod vedením svého otce. Poté nastoupil na ZUŠ Svitavy, kde studoval u Rudolfa Mánka, který ho vedle klasické hudby zasvětil i do řady dalších žánrů. Na konzervatoř nastoupil nejprve v Brně do houslové třídy Mgr. Jiřího Novotného a poté v Pardubicích, kde studoval u Mgr. Jiřího Kuchválka. Nyní je posluchačem druhého ročníku AMU Praha v houslové třídě prof. Ivana Štrause. Kromě svého působení v triu účinkuje s Českým národním symfonickým orchestrem, Karlovarským symfonickým orchestrem, Komorní filharmonií Pardubice a dalšími. Je členem vokálně - instrumentálního souboru ReBelcanto a uměleckého kolektivu krematoria Pardubice. Vyučuje na ZUŠ Moravská Třebová.

PETR PAVÍČEK - Kontrabas
Již od dětství byl zapáleným všeintrumentalistou. Absolvoval pardubickou konzervatoř pod vedením MgA. Františka Machače a Radka Pokorného. Nyní studuje prvním rokem na JAMU v Brně ve třídě Prof. Miloslava Jelínka. Spolupracuje s významnými instrumentálními tělesy - jako příklad lze uvést Komorní lharmonii Pardubice a Barocco Sempre Giovanne. Je členem vokálně-instrumentálního souboru ReBelcanto. Získal ocenění na několika mezinárodních soutěžích v Čechách i v zahraničí. Vyučuje na Základní umělecké škole Karla Malicha v Holicích.

Vstupné 150,- Kč

________________________
Děti do 15 let vstup zdarma
Přenosná abonentní vstupenka 800,- Kč
Přenosná abonentní vstupenka seniorská 550,- Kč

Abonentky a vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji od 11. září do 21. října 2017 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161).
Volné vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji od 24. října 2017 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před koncertem v den konání.
 

Změna programu vyhrazena.