567. LHV Velký májový koncert LSO

567. LHV Velký májový koncert LSO

Úterý

14.5.

19:30

Den Datum Čas
Úterý 14.5.2019 19:30

Tradiční jarní koncert Litomyšlského symfonického orchestru ve Smetanově domě. Na programu skladba Concierto de Aranjuez od věhlasného španělského umělce Joaquína Rodriga, jež je považován za jednoho ze skladatelů, který prosadil kytaru do vážné hudby.

Program:
W. A. Mozart - Předehra k Figarově svatbě
J. Rodrigo - Concierto de Aranjuez
V. Novák - Slovácká suita od

Účinkují
Doc. Mgr. Vladislav Bláha, ArtD. - kytara
Litomyšlský symfonický orchestr
David Lukáš - dirigent

Doc. Mgr. Vladislav Bláha, ArtD.
Je docentem JAMU v Brně, předsedou České kytarové společnosti z.s., ředitelem Mezinárodního kytarového festivalu Brno´18. Je jediný český kytarista, jenž vystoupil s recitálem v Carnegie Hal​l v New Yorku, je vítězem 4 mezinárodních soutěží.
Každoročně sólově vystupuje v řadě zemí (vloni například v USA-New York, v Japonsku- Tokyo, v Mexiku - Mexico City, Rusku - Moskva, Rakousku, Madridu, Miláně, v Honkongu a v Číně), letos jsou v plánu koncerty v Kijevě,v Bělorusku, v Litvě, ve Španělsku, USA, Číně a v Japonsku. 
Rovněž vystupuje sólově s recitálem nazvaným Kytara 4 staletí nebo v duu s klarinetistou Vítem Spilkou nebo s cimbalistkou Zuzanou Lapčíkovou.

Litomyšlský symfonický orchestr
LSO je těleso působící v Litomyšli více než 100 let.
Věnuje se interpretaci vážné hudby a pod svými křídly sjednocuje amatérské i profesionální hudebníky všech věkových skupin, působící napříč obory lidské činnosti, od učitelů hudby, přes odborníky technických oborů, po lékaře, či studenty pedagogiky… Spojujícím jmenovatelem a důvodem, proč se tito lidé pravidelně setkávají, je právě láska k hudbě.
Přestože jde o seskupení amatérských interpretů, orchestr již dlouhá léta vykazuje stabilně bohatou, úspěšnou a náročnou koncertní činnost nejen v Litomyšli, ale i na mnoha dalších místech celé republiky i v zahraničí. Spolupracuje s proslulými sólovými hráči a má ve svém repertoáru náročná díla klasické i soudobé hudby. 

 

Vstupné 150,- Kč

________________________
Děti do 15 let vstup zdarma
Přenosná abonentní vstupenka 800,- Kč
Přenosná abonentní vstupenka seniorská 550,- Kč

Abonentky na jednotlivé koncerty v prodeji od 10. září do 3. října 2018 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161).
Volné vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji od 4. října 2018 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před koncertem v den konání.
 

Změna programu vyhrazena