Čochtanův divotvorný hrnec

Čochtanův divotvorný hrnec

Čtvrtek

23.5.

19:00

Divadlo Semafor

Libreto: Fred Saidy a Yip Harburg
Texty písní: Yip Harburg
Hudba: Burton Lane
Česká verze: Jiří Voskovec a Jan Werich
Úprava pro Semafor: Jiří Suchý
Hudební aranžmá: Jakub Přibyl
Hudební nastudování: Jakub Přibyl
Choreografie: Petr Šudoma
Návrhy kostýmů a scény: Jiří Suchý
Světla: Štěpán Hrabánek a Tomáš Lohin
Kostýmy: Renata Tůmová a Martina Kšírová
Režie: Jiří Menzel

Hrají:

Čochtan: Jiří Suchý, Belinda: Jitka Molavcová, Josef Maršálek: Vlastimil Harapes, Káča Maršálková: Lucie Černíková, Woody Richtarik: Michal Malátný / David Kraus, Senátor Randall: Jiří Štědroň, Collins: Lukáš Kunst nebo Pavel Kolban, Robin: Petr Macháček, Emma: Eliška Hurábová, Mary: Magdalena Jedličková, Wendy: Veronika Tichá, Bill: Martin Weigert, Zuzana: Ivana Korolová / Karolina Gudasová / Gloria Šudomová

 

Ze scének, z písniček a z povídání o muzikálu Divotvorný hrnec je složeno představení, které připomíná první broadwayský muzikál, který Voskovec a Werich přivezli roku 1947 do Evropy, výtečně ho přeložili a upravili, a Jan Werich tu skvěle sehrál roli vodníka Čochtana ze Zlaté stoky u Třeboně. V roce 2015 tuto komedii upravil po semaforsku pamětník Jiří Suchý a proložil ho vzpomínáním na dobu jejího prvního uvedení a na osobnost Jana Wericha. Spolu s Jitkou Molavcovou se ujali rolí Čochtana a Belindy, a do hry na muzikál zapojili Michala Malátného, kterého střídá David Kraus, Vlastimila Harapese, Jiřího Štědroně, Lucii Černíkovou, Ivanku Korolovou, kterou alternuje Karolína Gudasová, a neschází ani trio dívek s instrumenty, dobře zavedené v řadě semaforských her, dále Petr Macháček a Lukáš Kunst v alternaci s Pavlem Kolbanem – ti všichni režírováni Jiřím Menzelem.
 

Cena divadelního abonmá 1. pořadí 880 Kč / 2. pořadí 810 Kč / 3. pořadí 790 Kč
Vstupné na jednotlivá představení 350 Kč / 300 Kč

 

 

Prodej abonentních vstupenek jarní divadelní sezony bude zahájen v Informačním centru Litomyšl od 18. března 2019 pro stávající abonenty,
od pondělí 1. do soboty 6. dubna 2019 budou v Informačním centru Litomyšl v prodeji nevyzvednuté, uvolněné a nové divadelní abonentky.

Volný prodej vstupenek  na jednotlivá představení abonentního cyklu bude probíhat od 8. dubna 2019 v Informačním centru Litomyšl (tel.: 461 612 161)
nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před představením v den konání.