581. LHV Escualo Quintet “MISTERIO DEL ÁNGEL”

581. LHV Escualo Quintet “MISTERIO DEL ÁNGEL”

Pátek

4.6.

19:00

Den Datum Čas
Pátek 4.6.2021 19:00

Ojedinělá tangová show odkrývá v příběhu anděla tajemství naší duše. V jednom okamžiku jsme obklopeni láskou něhou a smyslností a v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem. Hudebně taneční obrazy misteria dokresluje v hluboké interakci světelný design i komunikace všech performerů.

Program:

A. Piazzolla:  Fuga y misterio/Ave Maria - tanec
L. Schifrin:     Tango del atardecer
J. Plaza:        Danzarín - tanec
A. Piazzolla:  Trilogia del ángel
                           Milonga del ángel
                           Muerte del ángel
                           Resurrección del ángel
J. C. Cobián:  Nostalgias
A. Piazzolla:   Libertango
                       Oblivion - tanec
                       Verano Porteño
O. Pugliese:   Recuerdo - tanec
A. Piazzolla:   Escualo


ESCUALO QUINTET

je jedinečné uskupení pěti vynikajících instrumentalistů, kteří se věnují hudebnímu fenoménu argentinského tanga. Tento charismatický soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů, a co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem legendárního argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. 

V interpretaci se Escualo Quintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních a koncertního stylu Tango nuevo, který je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. V dramaturgii kvinteta se objevuje také filmová hudba i další jihoameričtí autoři. 

Escualo Quintet se objevuje v dramaturgii mezinárodních festivalů jako např. MHF Český Krumlov, Dvořákův festival, MHF České doteky hudby, Kytarová noc v Kutné Hoře, Mezinárodní kyt. festival v Mikulově, MHF Pardubické hudební jaro nebo MHF Petra Dvorského, cyklus České filharmonie a mnohé další.

Složení kvinteta: bandoneon - Jakub Jedlinský, housle - Vít Chudý, el. kytara - Petr Beneš, klavír - Ivan Vokáč, kontrabas – Jan Prokop

TANGONEXION

tvoří taneční pár Patricie Antar Poráková a Javier Antar. V argentinském tangu hledají svůj osobitý styl, a jak sami říkají: „nedosažitelnou dokonalost“. Hledáme dokonalou techniku tanečního propojení a nejlepší vyučovací metodu. Neustále pozorujeme vlastní intuitivní i vědomý tanec tak, abychom mu náležitě porozuměli a dokázali jej předat.

PATRICIE ANTAR PORÁKOVÁ

studovala v Barceloně na Estudis del Teatre – Jaques Lecoq poezii těla. Zabývala se současným tancem, butoh, kontaktní improvizací, africkými tanci a tangem. Dlouhodobě spolupracovala s mezinárodním divadelním studiem Farma v jeskyni a Spitfire Company. Kromě práce v České republice působila také ve Španělsku, Německu, Portugalsku, a podílela se na kulturních a scénických výzkumech v Mexiku, Kolumbii, Brazílii a Peru. Tangem se zabývá již 7 let, poslední roky intenzivně přímo v Argentině. Pracuje na tanečních a divadelních projektech jako herečka a tanečnice nebo choreografka. V roce 2011 byla nominována na titul Tanečnice roku v rámci České taneční platformy za roli v inscenaci DIVADLO souboru Farma v jeskyni.

JAVIER ANTAR

se narodil v roce 1974 v Esquel, provincie Chubut v argentinské Patagonii. V osmnácti letech se stal vícemistrem Argentiny ve sportovní gymnastice. Během studií ekonomie odešel do Buenos Aires a začal tančit tango. Měl to štěstí nasednout ještě na první vlnu tango renesance a být studentem Gustava Naveiry, skrze kterého přišla takzvaná "tango revoluce". Toto setkání ho inspirovalo natolik, že změnilo jeho život a začal se věnovat tangu profesionálně. Jako tanečník, performer a učitel cestuje od roku 2000 a šíří tango na nesčetných světových festivalech, mezi jinými Spojené Arabské Emiráty, Japonsko, Hong Kong, USA, Kanada, Rusko z Evropy je to například: Česká rep., Německo, Italie, Francie, Finsko a mnoho dalších. Javier se stal jedním z nejvyhledávanějších tanečníků a mistrů. Jeho poselství a filozofie jsou jasné: ``Dobýt svůj vlastní styl``. Jeho muzikálnost, půvab a elegance dělají z Javiera tanečníka, který fascinuje pozorovatele. Zvládnutí techniky mu dovolují, aby byl jeho tanec precizní, přesný a plynulý zároveň.

Délka koncertu 70 minut bez pauzy

 

Vstupné 250,- Kč

Děti do 15 let vstup zdarma
Přenosná abonentní vstupenka 800,- Kč
Přenosná abonentní vstupenka seniorská 550,- Kč

Abonentky na jednotlivé koncerty v prodeji od 7. září 2020 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161).
Volné vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji od 7. září 2020 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před koncertem v den konání.