571. LHV The MUH Trio

571. LHV The MUH Trio

Středa

23.10.

19:00

Den Datum Čas
Středa 23.10.2019 19:00

Program složený ze známých jazzových standardů a originálních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře. Trio tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.

Roberto Magris – klavír
František Uhlíř – kontrabas
Jaromír Helešic - bicí


Roberto Magris
narozen v Terstu (Itálie) v roce 1959 kde začal v 70 letech minulého století svoji kariéru jazzového pianisty. Od té doby Roberto Magris nahrál 27 alb a koncertoval v 41 zemích v Evropě, Americe, Asii, Africe a Austrálii. Účinkoval na jazzových festivalech a v jazzových klubech po celém světě. (Catalina Jazz Club v Hollywoodu, The Blue Room v Kansas City, The Jazz Bakery v Los Angeles, Porgy & Bess ve Vídni, Unterfahrt v Mnichově, Aghartě , Reduta a Jazz Dock v Praze, Muniak- v Krakově, Jazz Club Gajo v Lublani, Half Note v Aténách, Nardis v Istanbulu, Bennetts Lane v Melbourne, Thelonious a Notorious, Buenos Aires, Montreal Jazz Festival, San Sebastian Jazz Festival, Ocho Rios Jamaica, Summer Jazz Krakow, Atlantic Jazz Festival Halifax, Galway Jazz Festival, Jazz v Moskvě Hermitage, Jazzkaar Tallinnu, Ekvádoru Jazz, Jazz en Lima atd). V letech 1998 a 2002 byl Roberto Magris hudebním ředitelem "Euro Plane Orchestra"v Terstu. Během této doby nahrál s touto skupinou 3 CD pro italské jazzové vydavatelství "Sole Note". Od roku 2006 se jeho hudební aktivity přesunují do USA, kde se stal hudebním ředitelem a prominentním hudebníkem "JMood Records“ jazzového vydavatelství v Kansas City. Pro "JMood" natočil Roberto Magris do těchto dnů 12CD jazzovými legendami, jako je basista Art Davis (John Coltrane), Albert "Tootie" Heath, Idris Muhammad, Sam Reed a dalšími významnými.ameriskými hudebníky. www.jmoodrecords.com

František Uhlíř
absolvent konzervatoře v Brně. (1965-1971) Dlouhá léta byl členem skupiny SHQ Karla Velebného, Baroque Jazz Q a skupin pianisty E. Viklického. V roce 1987 založil vlastní skupinu „FUT - František Uhlíř Team.“ Rejstřík jeho četných aktivit zahrnuje i spolupráci s různými mezinárodními skupinami a sólisty (East- West Connection, Czech - Norwegian Band, Europlane Orchestra, D.Weckl, B.Moses, P.Woods, S.Costanzo, J.Newman, T.Curson, B.Bailey,P.Wilson, S.Nistico, S.Hamilton, S.Robinson, S.Wilkins, D.Goykovich, C.Stötter, W.Lackerschmied, W.Haffner, B.Dennerlein, P.Catherine, S.Houben, B.Castelluci, R.Magris,G. Centis, D.Jurkovic, A.Riel, P. Mikkelborg,). Účinkoval na koncertech a festivalech v těchto zemích:(Německo, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Izrael, USA, Kanada, Vietnam, Japonsko). Nahrál vice než 25 CD jako „sideman“ a vydal 2 autorský CD (Basssaga, Frantisek Uhlir Team feat. C.Stötter)  3 CD s triem JUH-- Jurkovič +Uhlir + Helesic  ( Live 2002,  Frantisek Uhlir Trio feat.D.Goykovich 2006, Maybe Later  2008 ArtaRecords) 2 CD s koncertů „Jazz na Hradě“ (Bass Session 2009, František Uhlíř 60 2011-Multisonic) Double CD Bass Devotion- Basssaga 2010 -Multisonic a Trio WUH´-Live at Jazzinec 2014). www.fut.zde.cz

Jaromír Helešic
vyrůstal na jižní Moravě v Mikulčicích. Od konce 60 let žije v Praze, kde působil v různých jazzových formacích (Jazz Half Sextet, Jazz Nova) než zakotvil ve skupině kontrabasisty L.Hulana Jazz Sanatorium.V 70 letech se stal Jaromír Helešic jedním z nejlepších a nejžádanějších hráčů na bicí nástroje u nás (Impuls, Energit L.Andršta, Jazz Q M.Kratochvíla, Pražský Big Band, Milan Svoboda Q, R.Dašek Trio). Jaromír Helešic vystupoval s různými hudebními projekty po celé Evropě, v USA a v Indii.

 

Vstupné 200,- Kč

________________________
Děti do 15 let vstup zdarma
Přenosná abonentní vstupenka 800,- Kč
Přenosná abonentní vstupenka seniorská 550,- Kč

Abonentní vstupenky v prodeji od 9. září 2019 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli.
Volné vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji od 9. září 2019 on-line na www.smetanuvdum.cz, v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před koncertem v den konání.

Změna programu vyhrazena