Iva Bittová - sólový koncert

Iva Bittová - sólový koncert

Pátek

3.4.

19:00

Den Datum Čas
Pátek 3.4.2020 19:00

Sólový koncert jedné z neojosobitějších a nejuznávanějších českých hudebnic Ivy Bittové.

Iva Bittová, rodačka z Bruntálu, se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény. Začínala jako herečka a zpěvačka v brněnském avantgardním divadle Husa na provázku. Také ve slavném filmu podle divadelního představení Balada pro banditu si zahrála roli Eržiky. Stále občas hraje. Naposledy ve filmu Alice Nelis Tajnosti.

Koncertuje od roku 1984. Začala s vlastními písněmi na lidové texty. Později se dala dohromady s brněnskou skupinou Dunaj. Se skladatelem a bubeníkem Pavlem Fajtem sklízela úspěchy doma i na evropských pódiích.  Rozsah hudebních aktivit Ivy Bittové začíná u vlastních interpretací lidových písní pokračuje přes experimentální jazz a rock až po houslové variace skladeb vážné hudby a operní zpěv. V roce 2004 zpívala v newyorské Carnegie Hall Elvíru v Mozartově opeře Don Giovanni. Dodnes se hledá pojmenování hudebního jazyka, který je pro mnohé naprosto originální.


Vstupné: 390,-Kč, 360,-Kč, 340,-Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.