Olympic - NOVÝ TERMÍN

Olympic - NOVÝ TERMÍN

Pátek

9.10.

19:00

Den Datum Čas
Pátek 9.10.2020 19:00

PRO VELKÝ ZÁJEM DIVÁKŮ PŘIDÁVÁME DALŠÍ TERMÍN KONCERTU SKUPINY OLYMPIC
9. ŘÍJNA 2020 OD 19.00 HODIN

Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény skupiny Olympic. Skupina ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahrají skladby z posledních tří alb Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků a Souhvězdí romantiků. Samozřejmě, že dojde i na největší hity skupiny Olympic.


Olympic

česká rocková kapela byla založena roku 1962 pod názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) a později byla přejmenována podle klubu ve Spálené ulici: Olympik. Od roku 1963 doprovázela zpěváky Pavla Bobka, Mikiho Volka, Yvonn Přenosilovou aj. V roce 1965 nahráli svůj první hit Dej mi víc své lásky. Po té vycházejí alba Želva a Pták Rosomák. V roce 1970 vycházejí hity jako Dynamit, Otázky, Strejček Jonatán, Bon soir mademoselle Paris. V roce 1971 dochází ke změnám ve složení kapely (do kapely přichází Jiří Korn) a již v novém složení vydávají desku Jedeme, jedeme. V lednu 1973 začínají natáčet 4. album. Jiří Korn odchází ze skupiny 1.května a Olympic zažívá odliv Kornových fanoušků. Místo Korna přichází Ladislav Chvalkovský, který dotočí zbývající 3 písně na albu. Ještě na podzim odchází Chvalkovsý do skupiny J. Laufera a 24. listopadu vychází v Maldé frontě článek: "Olympic, naše nejstarší beatová skupina, se rozpadl".
I Petr Janda resignoval, ale na popud Mirka Berky Olympic pokračuje od ledna 1974 s novým basákem Pavlem Petrášem, Olympici jsou ale na samém okraji zájmu a ani singly, v té době vydané, nemají žádný úspěch. Změna basového kytaristy tak byla nevyhnutelná. Na samém sklonku roku 1975 přchází do kapely baskytarista Milan Broum a s ním i dravost a přitvrzení zvuku skupiny. V roce 1977 vychází slib převratných činů-Marathon i se sedminutovou skladbou stejného jména. Na této desce si ještě zazpívá tři písně Petr Hejduk, jinak je již sólový zpěv zcela doménou Petra Jandy. V roce 1978 odjíždí skupina až do syrského Damašku, kde Petr Hejduk sklízí velký aplaus za bubnové sólo v písni Marathon.
Až do roku 1985 hraje skupina v sestavě Janda, Berka, Hejduk, Broum. po albu Maraton vydávají alba Prázdniny na Zemi, Ulice, Rock n roll a Kanagom. Koncem roku oznamuje svůj odchod bubeník Petr Hejduk. Petr Janda začíná hledat nového bubeníka - stává se jím Milan Peroutka řečený Ferda. Dalším členem skupiny se stává druhý hráč na klávesové nástroje Jiří Valenta. V této pětičlenné sestavě skupina nahrává v roce 1986 album Bigbít. V květnu 1987 tragicky umírá hráč na klávesové nástroje Mirek Berka. Skupina dále pokračuje opět pouze s jedněmi klávesami v sestavě Janda, Broum, Valenta, Peroutka. V této sestavě působí do 4. května 2013, kdy bubeník Milan Peroutka umírá den po Karlovarském koncertě z nejasných příčin. Skupina po této tragédii přerušuje turné k 50. výročí od založení kapely.

 

Doba trvání: 100 min / bez přestávky

Vstupné: 690,- Kč,- / 650,- Kč / 590,- Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.