Lež

Lež

Úterý

21.4.

19:00

Divadlo Verze

Režie: Thomas Zielinski
Překlad: Michal Zahálka
Hrají: Alice - Petra Špalková, Paul - Petr Lněnička, Laurence - Eva Kodešová nebo Gabriela Mikulková, Michel - Jan Dolanský


Alice a Paul jsou poměrně šťastný a spokojený manželský pár. Jednoho dne čekají hosty k večeři – své dlouholeté přátele Laurence a Michela, kteří také žijí v harmonickém manželství. Alice je ale celá nesvá a žádá po manželovi, aby večeři na poslední chvíli odvolal. Ten se samozřejmě brání a chce znát důvod, proč by to měl udělat. Ovšem ona mu pravý důvod nechce říct: toho dne dopoledne zahlédla ve městě Michela, jak se líbá s cizí ženou. Alice je tak postavena před velké morální dilema: udělá přítelkyni větší službu, když jí o tom řekne, nebo když jí to naopak zamlčí? Proto by pro ni bylo vůbec nejlepší, kdyby se večeře neuskutečnila a ona mohla své rozhodování odložit. Paulovi se nakonec se svým problémem svěří; Alice se lehce přiklání k tomu říci pravdu, Paul naopak k tomu lhát. Oba se rozhodnou večeři odložit, ovšem v tu chvíli už jejich přátelé zvoní u dveří a společný večer musí proběhnout. Nejistota a různé postoje Alice a Paula vedou ke spoustě humorných situací a k zajímavému rozuzlení…

Délka představení 1:40 hod, bez přestávky

 

Opatření v souvislosti s koronavirem

Vzhledem k nepřehledné situaci, která nás v následujících týdnech až měsících čeká a z důvodu uzavření Informačního centra Litomyšl, se vedení Smetanova domu rozhodlo, že jarní divadelní předplatné bude zrušeno.

Co to znamená?

  • Původní abonentní představení Lež, Tančírna, BE MY BABY a Čapek budou ponechány volnému prodeji bez nároků na rezervaci abonentního místa.
  • Rezervace míst pro držitele abonentní vstupenky podzimní sezony 2019 se přesouvají do podzimní sezony 2020.
  • Vstupenky nelze koupit hromadně, každé představení bude ke koupi nabízeno jednotlivě.

Volný on-line prodej vstupenek na představení původního abonentního cyklu bude probíhat od 23. března 2020.

Vstupenky bude možné zakoupit:

  • on-line na www.smetanuvdum.cz
  • prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161) – jakmile bude obnoven provoz!
  • v pokladně Smetanova domu hodinu před představením v den konání

(tel. 461 613 239)

Vstupné na jednotlivá představení: 330 Kč / 300 Kč / 270 Kč

Velmi se Vám omlouváme za komplikace a děkujeme za pochopení.