Středa, hudby Vám třeba - Xˇilt + Honza Křížek s kapelou

Středa, hudby Vám třeba - Xˇilt + Honza Křížek s kapelou

Středa

11.7.

19:30

Na Nové letní scéně v parku u Smetanova domu.
 
Skupina XILT začala obtěžovat své okolí v červenci 1997. Nejprve jako duo, ve kterém se "našli" po delší době dvě spřátelené duše: Rosťa Sopoušek (první kukuč) a Míra "Mireček" Koupil (druhý kukuč). Pomaličku i rychle vznikaly písničky z vlastní autorské dílny. Výraznější posun, především při pohledu na podium :o), nastal příchodem Dády Svobodové (třetí kukuč) v dubnu 1998. Nastalo období hraní typu "kde se dá". Ale už byla i vystoupení na různých regionálních festiválcích, akcích města Litomyšle apod. 
 
V listopadu 1998 Xilt natočil první část svého prvorozeného CD. Při pokračování natáčení v lednu 1999 se už ve studiu snažil další Xilťák: Dráža Novák (čtvrtý kukuč). Vzniklé CD bylo pokřtěno podle jedné z písní "Daleká cesta". A od té doby se hraje, hraje a hraje. Festivaly, koncerty, zábavy, občas se postrašilo na Portě.
 
Tak se to hrabalo dva roky a v lednu 2001 se zjevuje další postižený Míra Řehák pátý kukuč). XILT nabral dech a s občasným zadýcháním pokračoval ve svém oblíbeném. Větší počet členů přinesl i větší akce: Slunovrat Pardubice, Svojanov, NOTA ve Rtyni v Podkrkonoší a další a další, včetně pořadů na rozhlasových vlnách v rádiu Proglas a ČR 2.
 
Prosinec 2002 porodil další, v pořadí druhé, CD. Vzhledem k jistému zaměření některých členů bylo nazváno "Lolita". Když je řeč o prosinci, nesmíme zapomenout na Vánoční koledování před muzeem v Litomyšli, které se stalo na Štědrý den po obědě tradičním místem pro mrazivé hraní.
 
Začátek roku 2003 nezačal příliš radostně. Po odchodu Dráži Nováka (čtvrtý kukuč) nastalo období hledání nového kytaristy. Toto ale netrvalo dlouho. Odchycen byl Zdeněk Horodyský (šestý kukuč), který byl nemilosrdně vtažen do hudební produkce. A tak v tom od února 2003 lítal s námi. V dubnu 2004 Zdenda ukončil působení ve skupině. V tom samém čase přichází nový postižený - Luboš Adolf (sedmý kukuč) a stihnul natočit další CD s názvem "Dřevěný svět". A aby nás nebylo málo, od srpna 2006 to za bicí soupravou pokouší Roman Fuchs (osmý kukuč).
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Honza Křížek s kapelou
 
Zpěvák, multiinstrumentalista, hudební skladatel a moderátor Honza Křížek pokřtí v Litomyšli na hudebních středách své nové album  "Honza Křížek" - kapela.
 
 
 
 
 
 
Vstup volný. Občerstvení zajištěno restaurací KARLOV.
V případě nepříznivého počasí koncert přesunut do Smetanova domu.