Olympic NÁHRADNÍ TERMÍN

Olympic<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Čtvrtek

25.11.

19:00

Den Datum Čas
Čtvrtek 25.11.2021 19:00

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 9. 10. a 25. 11. 2020 a 6. 5. 2021 zůstávají platné i v tomto novém termínu.

Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení.

Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény skupiny Olympic. Skupina ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahrají skladby z posledních tří alb Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků a Souhvězdí romantiků. Samozřejmě, že dojde i na největší hity skupiny Olympic.


Olympic

česká rocková kapela byla založena roku 1962 pod názvem Karkulka (KARlínský KULturní KAbaret) a později byla přejmenována podle klubu ve Spálené ulici: Olympik. Od roku 1963 doprovázela zpěváky Pavla Bobka, Mikiho Volka, Yvonn Přenosilovou aj. V roce 1965 nahráli svůj první hit Dej mi víc své lásky. Po té vycházejí alba Želva a Pták Rosomák. V roce 1970 vycházejí hity jako Dynamit, Otázky, Strejček Jonatán, Bon soir mademoselle Paris. V roce 1971 dochází ke změnám ve složení kapely (do kapely přichází Jiří Korn) a již v novém složení vydávají desku Jedeme, jedeme. V lednu 1973 začínají natáčet 4. album. Jiří Korn odchází ze skupiny 1.května a Olympic zažívá odliv Kornových fanoušků. Místo Korna přichází Ladislav Chvalkovský, který dotočí zbývající 3 písně na albu. Ještě na podzim odchází Chvalkovsý do skupiny J. Laufera a 24. listopadu vychází v Maldé frontě článek: "Olympic, naše nejstarší beatová skupina, se rozpadl".
I Petr Janda resignoval, ale na popud Mirka Berky Olympic pokračuje od ledna 1974 s novým basákem Pavlem Petrášem, Olympici jsou ale na samém okraji zájmu a ani singly, v té době vydané, nemají žádný úspěch. Změna basového kytaristy tak byla nevyhnutelná. Na samém sklonku roku 1975 přchází do kapely baskytarista Milan Broum a s ním i dravost a přitvrzení zvuku skupiny. V roce 1977 vychází slib převratných činů-Marathon i se sedminutovou skladbou stejného jména. Na této desce si ještě zazpívá tři písně Petr Hejduk, jinak je již sólový zpěv zcela doménou Petra Jandy. V roce 1978 odjíždí skupina až do syrského Damašku, kde Petr Hejduk sklízí velký aplaus za bubnové sólo v písni Marathon.
Až do roku 1985 hraje skupina v sestavě Janda, Berka, Hejduk, Broum. po albu Maraton vydávají alba Prázdniny na Zemi, Ulice, Rock n roll a Kanagom. Koncem roku oznamuje svůj odchod bubeník Petr Hejduk. Petr Janda začíná hledat nového bubeníka - stává se jím Milan Peroutka řečený Ferda. Dalším členem skupiny se stává druhý hráč na klávesové nástroje Jiří Valenta. V této pětičlenné sestavě skupina nahrává v roce 1986 album Bigbít. V květnu 1987 tragicky umírá hráč na klávesové nástroje Mirek Berka. Skupina dále pokračuje opět pouze s jedněmi klávesami v sestavě Janda, Broum, Valenta, Peroutka. V této sestavě působí do 4. května 2013, kdy bubeník Milan Peroutka umírá den po Karlovarském koncertě z nejasných příčin. Skupina po této tragédii přerušuje turné k 50. výročí od založení kapely.

 

Doba trvání: 100 min / bez přestávky

Vstupné: 690,- Kč,- / 650,- Kč / 590,- Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.