Divadlo Járy Cimrmana: Hospoda Na mýtince

Divadlo Járy Cimrmana: Hospoda Na mýtince

Sobota

19.6.

19:00

Den Datum Čas
Sobota 19.6.2021 19:00

Divadlo Járy Cimrmana

Režie: Ladislav Smoljak
Výprava a kostýmy: Jiří Benda
Hudba: Jan Klusák a Pavel Vondruška

Hrají:
Hostinský: Zdeněk Svěrák, Hrabě Zeppelin: Miloň Čepelka, Vězeň: Petr Brukner nebo Petr Reidinger, Trachta: Robert Bárta nebo Marek Šimon

U příležitosti zahájení provozu slavného vídeňského "Riesenradu" byla vypsána soutěž o nejlepší operetu. Obeslal ji také Čech Jára Cimrman, a to rozmáchlým sedmihodinovým dílem "Proso". Díky své snad jediné záporné vlastnosti - drobnému škudlilství - nepodal zásilku s partiturou doporučeně, což umožnilo Franzi Lehárovi, Johannu Straussovi, Oskaru Nedbalovi a dalším členům poroty, aby si geniální operetní fresku doslova rozebrali. Vědecký tým českých cimrmanologů dokazuje po mnoha desetiletích, že autorem světově proslulých melodií z Netopýrů, Polských krví a mnoha dalších operet je zapomenutý Pojizeřan Cimrman. Výsek z operety "Proso" (sedmina původního díla!) uváděný pod názvem "Hospoda Na mýtince" dává tušit, jak monumentální musel být Cimrmanův vyloupený sedminásobek. "Hospoda Na mýtince" je nejhranějším kusem Divadla Járy Cimrmana. V době vydání tohoto tisku má 1000. reprízu.

Zvukové ukázky:

Bratři, mé srdce plá
Frustrační kompozice
               To je směšné
               Vtip

 

Vstupné: 420,- Kč,- / 390,- Kč / 360,- Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Podmínky rezervace a prodeje vstupenek