Posel z Liptákova

Posel z Liptákova

Neděle

19.6.

19:00

Den Datum Čas
Neděle 19.6.2022 19:00

Divadlo Járy Cimrmana

Režie: Ladislav Smoljak
Hrají: Otec:
Robert Bárta, Matka: Miloň Čepelka nebo Marek Šimon, Artur: Petr Brukner nebo Marek Šimon, Standa: Zdeněk Svěrák,
Hlavsa: Robert Bárta, František: Petr Brukner nebo Marek Šimon, Ptáček: Miloň Čepelka nebo Marek Šimon, Nezvaný host: Zdeněk Svěrák
 

Expedice do kraje Cimrmanova stáří a nově objevené hry „Posel světla” a „Vizionář”.

Dvěma osobními automobily se vydal tým pražských cimrmanologů do Liptákova v Jizerských horách, aby prozkoumal drsný kraj Cimrmanova stáří. Již sama cesta byla dobrodružstvím (děravý chladič, riskantní rozdělení potravin a vody), její výsledek však stál za to. V restauraci U Sirotků zrestaurovali badatelé Cimrmanovy vlastnoruční nástěnné nápisy, v násadě starého krumpáče objevili jeho protihabsburský pamflet "Svou pravdu nebudeme skrývat". A co hlavně: do Prahy odváželo každé auto po jedné z Mistrových dosud neznámých her, ve Škodě 100 L jel Posel světa a ve Fiatu 600 D Vizionář. To pro případ, kdyby jedno z vozidel havarovalo a shořelo, aby se alespoň jeden rukopis zachránil. Zachránily se oba a chrám české dramatické tvorby mohl tak být obohacen o dva žulové kameny: Cimrmanovo science fiction Posel světla prozíravě varuje před rozvojem vědy a techniky na úkor duše, Vizionář pak předjímá nejen vznik 1. světové války, ale i proces kolektivizace zemědělství a znárodňování průmyslu.


délka představení: 120 minut včetně přestávky

 

Vstupné 550 Kč / 500 Kč / 450 Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Podmínky rezervace a prodeje vstupenek