Středa, hudby vám třeba
Drums&Guitars

Středa, hudby vám třeba<br>Drums&Guitars

Středa

12.8.

19:30

Na Nové scéně v parku u Smetanova domu

Kapela Drums&Guitars hraje výběr rockových písniček převážně z let 1960 - 1980,od The Beatles, Creedence, The Rolling Stones, Chucka Berryho, Jimiho Hendrixe, Lynyrd Skynyrd, Steppenwolf, Status Quo, Pink Floyd, ZZ Top, Olympicu, Katapultu, Vladimíra Mišíka, Petra Kalandry, Jiřího Schelingera a dalších interpretů.

Hudební skupina s původním názvem No Drums vznikla na jaře roku 2013 pro potřeby rodinných oslav, ve složení Marcel Novotný - baskytara a Libor Kazda - rytmická kytara a zpěv. Na podzim téhož roku se přidává sólový kytarista Lukáš Petráň. V tomto složení skupina odehrála celou sezónu 2014 a začátek roku 2015. Skupina nakonec začala vystupovat také "veřejně", takže se citelně začala projevovat absence hráče na bicí nástroje. V létě 2015 přichází do skupiny bubeník Mirek "Kindermaus" Trejbal a skupina mění název na Drums&Guitars. V důsledku poměrně velké nečinnosti kapely v druhé polovině roku 2015 a začátkem roku 2016, se Mirek Trejbal rozhodl v létě 2016 z kapely odejít. Celou druhou polovinu roku 2016 odehrál jako záskok na bicí Michael Hillebrant z kapely Lerion. V prosinci 2016 přichází do kapely nová posila v podobě zpěváka a kytaristy Jiřího Lorence a v lednu 2017 přichází bubeník Vojtěch Toman. Hned v létě téhož roku se ale kapela opět potýká s problémy na postu bicích, protože Vojtěch je vytížený jinými aktivitami. Kapela je tedy znovu nucena hrát se záskokem. Situace se nakonec řeší tím, že Libor přechází z kytary na bicí. V létě 2020 usedá za bicí Petr Kazda.


Kapela hraje ve složení:
Jiří Lorenc - rytmická kytara, zpěv
Petr Kazda - bicí
Lukáš "George" Petráň - sólová kytara, foukací harmonika, zpěv
Marcel Novotný - baskytara, zpěv

 

Vstup volný

Občerstvení zajišťuje BurgerKid
V případě nepřízně počasí se koncert koná v Music club Kotelna