588. LHV - Antikvartet Dušana Vančury

588. LHV - Antikvartet Dušana Vančury

Čtvrtek

13.4.

19:00

Den Datum Čas
Čtvrtek 13.4.2023 19:00

Skupina založená Dušanem Vančurou v roce 1962, obnovená po padesáti letech nečinnosti v roce 2013. Soubor má na kontě dvě CD a chystá další v aktuální sestavě.
V současnosti vystupuje ve složení Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová, Tomáš Vávra a Jiří Mašek.
Repertoár Antikvartetu se pohybuje napříč žánry a staletími, sahá od klasické čtyřhlasé sborové literatury přes lidové písně a spirituály, až k soudobým skladbám s texty Dušana Vančury.
 

Dušan Vančura
zakladatel a kapelník skupiny, dlouholetý člen Spirituál kvintetu, zpěvák,aranžér, kontrabasista a pianista, byl zároveň autorem řady známých textů nejen pro Antikvartet, ale i pro Spirituál kvintet (Kocábka, Žízeň, Až se k nám právo vrátí, Mlýnský kámen, Batalion, Z Betléma se ozývá, Poutník a dívka), pro bratry Nedvědy (album Balady), pro Františka Nedvěda (pět CD s písněmi jako Kočovní herci, Řemeslo, Jsem tvůj déšť, Devatenáct, Můj zvon, Jablůňka a j.), pro Hradišťan, pro Marii Rottrovou a pro mnoho dalších. Řada z těchto písní patří i do současného repertoáru Antikvartetu.

 

Účinkují:
Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová, Tomáš Vávra a Jiří Mašek.

 

Vstupné 250,- Kč

Děti do 15 let vstup zdarma
Přenosná abonentní vstupenka 900,- Kč
Přenosná abonentní vstupenka seniorská 650,- Kč

Abonentky na jednotlivé koncerty v prodeji od 5. září 2022 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli (tel. 461 612 161).
Volné vstupenky na jednotlivé koncerty v prodeji od
5. září 2022 v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před koncertem v den konání.