Slepice na zádech

Slepice na zádech

Středa

7.12.

19:00

Den Datum Čas
Středa 7.12.2022 19:00

Divadlo Ungelt

Autor: Fred Apke
Režie: Jaromír Dulava

Hrají: Vojtěch Dyk, Tatiana Dyková, Radovan Klučka

Muž zapomněl na její narozeniny. Je to dostatečný důvod k vraždě? Bláznivá groteska o šílenství, k němuž vás dožene manželství.

Autor Fred Apke ve svém díle začal důsledně zkoumat komediální žánr v celé šíři. Odmítl vnímat humor jako prostředek sebeklamu, ale naopak jako něco, co nás sebeklamu zbavuje. Pro takového komediálního dramatika je smích a pláč rubem a lícem jedné mince. „Kdykoli jsem zkusil napsat drama, vyšla z toho komedie. Nejlepší způsob, jak se smířit s lidmi, se sebou samým i se světem, je smích. Než abych byl zahořklý a plný nenávisti, raději se zasměju. Smích je způsob, jak přežít. Jenom špatné komedie se vysmívají vážným tématům. Shakespeare i Molière o tom moc dobře věděli. Kromě toho existují různé druhy smíchu: jinak se smějeme, když dva kluci po sobě prostě jen tak hází koláče, a jinak se smějeme, když víme, že kvůli tomu zabili pekaře. Myslím si, že krutost naší doby se již mnohokrát vyjevila tak drasticky, že je těžké jít dál. Bezmoc vede k smíchu, kterým se snažíme všechnu tuto obludnost odstranit.“ Apke ve svých komediích využívá bohatou zkušenost divadelního praktika.

 

Vstupné: 590 Kč, 550 Kč, 490 Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Podmínky rezervace a prodeje vstupenek