Otec

Otec

Úterý

6.6.

19:00

Den Datum Čas
Úterý 6.6.2023 19:00

Městská divadla pražská

Autor: Florian Zeller
Režie: Petr Svojtka
Hrají: Jan Vlasák, Veronika Gajerová, Aleš Procházka nebo Jiří Štrébl,  Radim Kalvoda nebo Zdeněk Vencl, Tereza Vítů nebo Lilian Sarah Fisherová, Jana Trojanová nebo Lenka Zbranková.

Dojemná a současně vtipná tragikomedie o jednom smutném fenoménu naší doby ‒ stařecké demenci. Hra je psaná z pohledu muže, jenž je tímto neduhem postižen. Jednotlivé scény se vzájemně popírají, postavy mají více podob a příběh se skládá nepřímo, skoro až detektivně...

Andrému je osmdesát, býval tanečník a žije se svou dcerou Anne a jejím manželem Antoinem. Anebo býval inženýr jehož dcera Anne se odstěhovala do Londýna za novým přítelem Pierrem? Proč má uprostřed odpoledne pyžamo? Kam se poděly jeho hodinky? A co dělá v jeho kuchyni ten cizí člověk s kuřetem? Touží po klidném životě, ale najednou už nic nějak nedává smysl…

UPOZORNĚNÍ PRO DIVÁKY
V inscenaci je použito stroboskopické světlo, které není vhodné pro osoby trpící epilepsií.

Délka představení: 120 minut včetně přestávky


Divadelní představení je součástí abonmá
Cena divadelního abonmá 1. pořadí 1080 Kč / 2. pořadí 1010 Kč / 3. pořadí 980 Kč

Vstupné na jednotlivá představení 420 Kč / 380 Kč / 350 Kč

Prodej abonentních vstupenek bude zahájen v Informačním centru Litomyšl od pondělí 13. března 2023 pro stávající abonenty, od pondělí 27. března 2023 budou v Informačním centru Litomyšl v prodeji nevyzvednuté, uvolněné a nové divadelní abonentky.

Volný prodej vstupenek na jednotlivá představení abonentního cyklu bude probíhat od pondělí 3. dubna 2023.

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.