Výstava Kamila Kopeckého

Výstava Kamila Kopeckého

1.4.

-

29.6.

Prostory Smetanova domu budou od 1. dubna do 29. června 2023 hostit výstavu obrazů Kamila Kopeckého.

Půjde zde o ochutnávku jeho niterných světů, a to ve formě xerokopií na plátno či na fotografickém papíře.

Pokud budete potřebovat dobít energii v přestávce divadelního představení, či snad do Smetanova domu zavítáte z jiného důvodu, věřím, že obrazy Kamila Kopeckého budou oázou pro Vaši duši.

Malíře Kamila Kopeckého znám osobně krátce, ovšem jeho díla, osobitý výtvarný projev a fascinaci duchovním symbolismem světa, mi byla známá už v době, kdy se jeho tvorba těšila úspěchům mimo Českou republiku.

Dominantním tématem děl Kamila Kopeckého je příroda. Zachycení čisté krajiny, vodní hladiny nebo nekonečného vesmíru jsou leitmotivem, který obohacuje o prvky či detailní elementy něčeho mystického, duchovního, ale i lidsky obyčejného a krásného. Spojení často intuitivně laděného barevného pozadí s precizní a velmi jemnou kresbou vytváří velmi podmanivá, prostorově i myšlenkově hluboká díla. O to cennější je fakt, že za každým autorovým obrazem stojí příběh, který mu dodává nejen sílu a hloubku, ale především autenticitu. 

Věřím, že i Vy, stejně jako já, budete okouzleni obrazy, které nám nabízí pohled do míst, které František Kupka kdysi nazval „světem kouzelného zrcadla přetvořené skutečnosti a vidin.

Lea G. Sehnalová,
kurátorka MMG ve Svitavách