Chtíc, aby spal...

Chtíc, aby spal...

Pátek

15.12.

19:00

Den Datum Čas
Pátek 15.12.2023 19:00

Adventní koncert operních hvězd Gabriely Beňačkové, Daniela Hůlky a Jakuba Pustiny.

Ty nejkrásnější operní árie, romantické písně a samozřejmě i písně pro předvánoční čas naladí, zklidní a inspirují všechny, kteří si nenechají ujít skvostné pěvecké umění operní pěvkyně Gabriely Beňačkové, která svým sopránem dobyla celý svět. Operní divě budou skvěle sekundovat operní a muzikálový pěvec, basista Daniel Hůlka, který momentálně exceluje v roli Vodníka v Dvořákově Rusalce, stejně jako operní pěvec Jakub Pustina (zpívat ho učila právě Gabriela Beňačková), jehož mimořádný kovově řezaný tenor přináší vždy nádhernou interpretaci české i světové operní literatury.

Na pódium Smetanova domu si Gabriela Beňačková přizvala svého hudebního kmotřence - mladého litomyšlského akordeonistu Tomáše Benedikta, který má již ve svém mladistvém věku za sebou bohatou koncertní činnost a spolupráci s významnými umělci. Sólisty doprovodí svojí hrou na klavír profesorka JAMU Marta Vašková.

Účinkují:
Gabriela Beňačková, soprán
Jakub Pustina, tenor
Daniel Hůlka, bas
Tomáš Benedikt, akordeon
Marta Vašková, klavír

 

Vstupné 420 Kč / 380 Kč / 340 Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Podmínky rezervace a prodeje vstupenek