Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Satori

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Satori

Středa

15.11.

19:00

Den Datum Čas
Středa 15.11.2023 19:00

Léčivé divadlo Gabriely Filippi

Hudba: Jen Hovorka
Tanec a slovo: Sofie Karochová Filippi
Slovo a meditace: Gabriela Filippi


SATORI – prožitkové, transformační představení. Syntéza hudby, slova tance, meditace ve společné řeči, která promlouvá až do ticha lidské duše, kde probouzí vibrace touhy po poznání a propojuje naše smysly.

Originální vizuální a pocitové dílo jež diváka pohltí a rozehraje v něm emoce, vzpomínky, kdy byl zajedno s Božstvím, stejně jako umělecký požitek z tance a jeho energie, z hudby a meditace.

Představení Léčivého divadla, inspirované českými mystiky Mílou a Eduardem Tomášovými, Fráňou Drtikolem. Jejich prožitky satori – samádhi – setkání s Bohem zazní z jeviště Léčivého divadla.

Představení Satori sestává ze čtyř částí:
1.    část Stvoření
Zrození světa, zrození člověka v meditačním, hudebním naladění ve velkolepé hudbě vesmíru.

2.    část Mládí
Prožitky samádhi vyjádřené poselstvím mystičky Míly Tomášové ve verších i ve vzpomínkách malé dívky. Dospívání dívky v ženu vyjádřené tancem, zpěvem a verši, kdy se malá dívenka potkává se svým allter egem, svou dospělou podobou – matkou.

3.    část Zralost
Český mystik ,fotograf a umělec Fráňa Drtikol zanechal svůj ryzí odkaz duchovního učitele ve svých zápiscích. Slavné Drtikolovo Satori "Ten,večer, když to přišlo..." je zpracováno jazzovým pianem,autentickým uměleckým přednesem a vůní doutníků. V ateliéru umělce ožívají jeho můzy a vystupují z oživlých fotografiích v taneční expresi,kterou prožíval se svou ženou, slavnou tanečníci Ervínou.

4.    část Poselství
"Není trvalého štěstí v žádném předmětu světa, v žádné druhé osobě a v žádné jiné věci, je v nás, v Bohu, v absolutním Já jsem"
Eduard Tomáš
V závěrečné části, v řízené meditaci diváci prožijí mimořádný zážitek, setkání se sebou, se svou božskou podstatou. Vyladěním jedné mysli má velký vliv na vyladění všech přítomných.

 

Vstupné: 490 Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Podmínky rezervace a prodeje vstupenek