Ti druzí

Ti druzí

Pondělí

6.11.

19:00

Den Datum Čas
Pondělí 6.11.2023 19:00

Městské divadlo Brno

Autor: Pam Valentine
Režie: Petr Gazdík
Hrají: Alena Antalová, Petr Halberstadt, Svetlana Janotová, Ondřej Halámek, Johana Gazdíková, Erika Kubálková, Tomáš Sagher

Romantická komedie o životě po životě, o věcech, které nás přesahují.

Felicity a Simon Willisovi čekají své první dítě. On je (zatím) neúspěšný spisovatel, ona ho láskyplně podporuje i přes nepochopení své matky. Díky realitnímu makléři Markovi najdou dům, který se pro ně zdá být ideální. Simon je nadšený, že v něm dříve žil autor jeho oblíbených detektivních románů. Felicity má zase ráda staré domy pro jejich zvláštní atmosféru a dokonce doufá, že by se v nich mohla setkat s důkazem existence života po životě. Věří, že duchové předchozích tragicky zemřelých majitelů jsou stále přítomní...

Kdyby byl Mark k manželům Willisovým upřímný, přiznal by, že se v domě dějí podivné věci. Pokaždé, když do něj přijde, stane se něco nadpřirozeného. Věci se vznášejí ve vzduchu, přemisťují se samy od sebe… Zatímco Marka to děsí, pro Felicity jde o důvod, proč si dům ještě více zamilovat. Všichni jsou tedy spokojení. Markovi se podaří strašidelný dům pronajmout, Felicity se setkává s tím, co ji fascinuje, a Simon dokončuje román u stejného stolu jako jeho spisovatelský idol. A předchozí obyvatelé domu Jack a Susie Cameronovi jsou opravdu stále „doma“. Neodešli do nebe, byli vráceni od nebeské brány, protože ani v přítomnosti svatého Petra nebyl Jack ochoten uvěřit v boží existenci. V jednom domě tedy sledujeme dva manželské páry. Každý z nich řeší vlastní problémy, navzájem se nevidí, ale přitom se ovlivňují. Dokonce se spolu naučí i komunikovat.

Romantickou komedii o věcech, které nás přesahují, napsala současná britská spisovatelka Pam Valentine a dokázala v ní spojit bravurní konverzační komiku s otázkami, které si denně pokládá každý z nás. A právě narození očekávaného miminka nabídne na tyto dotazy i potřebné odpovědi. Příběh o lásce a naději plný vlídného humoru i absurdních situací slibuje být výtečnou hereckou příležitostí pro členy našeho souboru a zároveň mimořádně dobrodružnou exkurzí po magických sférách našich životů.

 

Divadelní představení je součástí abonmá
Cena divadelního abonmá 1. pořadí 1100 Kč / 2. pořadí 1030 Kč / 3. pořadí 1000 Kč

Vstupné na jednotlivá představení 430 Kč / 390 Kč / 360 Kč

Prodej abonentních vstupenek bude zahájen v Informačním centru Litomyšl od pondělí 4. září 2023 pro stávající abonenty, od pondělí 18. září 2023 budou v Informačním centru Litomyšl v prodeji nevyzvednuté, uvolněné a nové divadelní abonentky.

Volný prodej vstupenek na jednotlivá představení abonentního cyklu bude probíhat od pondělí 25. září 2023.

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.