Lucerna

Lucerna

Sobota

6.4.

15:00

Den Datum Čas
Sobota 6.4.2024 15:00

Spisovatel a dramatik, pedagog a vypravěč. Tím vším byl Alois Jirásek a jeho Lucerna je stále nejčastěji inscenovanou divadelní hrou u nás. Ponejvíce se obsah tohoto Jiráskova díla prezentuje jako pohádková hra o hrdém a statečném mlynáři, který bojuje s vrchností o zachování svých práv a svobod. Sokolská inscenace, která bude slavnostně zahajovat XVII. všesokolský slet v Praze v roce 2024 se pokusí tuto tradiční obsahovou linku rozšířit o další rozměr, který je v díle ukrytý. Je to láska.   Celým tímto Jiráskovým dramatickým dílem láska prochází jako Ariadnina nit. Není to jen láska milostná. Je to láska k práci, láska člověka k člověku, je to láska k životu. Prostě láska ve všech jejích podobách. Jiráskova Lucerna je vlastně takový český Sen noci svatojánské.

Inscenaci Lucerna nastudovalo Divadlo pod Petřínem ze Sokola Kampa a pozvalo ke spolupráci další sokolské umělce z Prahy a okolí. Chcete-li odhalit tajemství, které sokolská inscenace Jiráskovy Lucerny ukrývá, přijďte na představení. Nebudete litovat.

 

Vstupné 350 Kč / 320 Kč / 290 Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Podmínky rezervace a prodeje vstupenek