Jarní divadelní abonmá Smetanova domu

Publikováno: 22.02.2022

Již 14. března bude zahájen v Informačním centru Litomyšl prodej abonentek jarní divadelní sezony. Letošní nabídka je opravdu pestrá a cena za čtveřici představení stále velmi příznivá.

První představení abonentního cyklu Lež přiveze do Litomyšle pražský soubor Divadla Verze. Komedie rozvíjí téma pravdy a lži v partnerských vztazích. V režii Thomase Zielinskiho uvidíte Petru Špalkovou, Petra Lněničku, Evu Kodešovou a Jana Dolanského.

Následující „kus“ by se dal označit za světovou klasiku. Legendární muzikál Šumař na střeše vypráví o tradicích a lidské touze po štěstí. Mlékař Tovje žije se svou ženou Goldou a svými pěti dcerami poklidným životem, než nadejde okamžik vdavek. Navíc počátek 20. století znamená pro vesnici Anatěvku období velkých změn. Vše se dá zvládnout jenom s pověstným židovským humorem.

Třetím představením jarní sezony bude skvostná komedie Be My Baby jednoho z nejlepších současných komediografů Kena Ludwiga. Autor psal tuto komedii na půdorysů Shekaspearových vrcholných veseloher Zkrocení zlé ženy a Mnoho povyku pro nic. Jemná a citlivá retrokomedie dokazuje, že v druhém se může splést každý a že na lásku není nikdy pozdě. V hlavních rolích se představí Vanda Hybnerová, David Novotný, Michaela Sejnová Dittrichová, Mirek Sabadin a další.

Čtveřici jarních abonentních představení uzavře příběh o slavném českém spisovateli, intelektuálovi, novináři, dramatikovi, překladateli a amatérském fotografovi Karlu Čapkovi. Inscenace sleduje jeho poslední chvíle života, kdy musel čelit zbabělosti, malosti a nenávisti národa, který tolik miloval a pro nějž tolik udělal. Ve hře Věry Maškové a Pavla Kheka se herecky představí Jiří Hána, Máša Málková, Milan Kačmarčík, Viktor Dvořák a další.

Lež 11. dubna, Šumař na střeše 10. května, Be My Baby 3. června, Čapek 14. června

Cena divadelního abonmá 1. pořadí 950 Kč / 2. pořadí 880 Kč / 3. pořadí 850 Kč
Vstupné na jednotlivá představení 390 Kč / 350 Kč / 320 Kč

Prodej abonentních vstupenek bude zahájen v Informačním centru Litomyšl od pondělí 14. března 2022 pro stávající abonenty, od pondělí 28. března 2022 budou v Informačním centru Litomyšl v prodeji nevyzvednuté, uvolněné a nové divadelní abonentky. Volný prodej vstupenek na jednotlivá představení abonentního cyklu bude probíhat od pondělí 4. dubna 2022.

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.