Kompletní program

Středa 22.08.2018, 19:30

Středa, hudby Vám třeba - Volnost + host Omišband

Středa, hudby Vám třeba - Volnost + host Omišband

Na Nové letní scéně v parku u Smetanova domu vystoupí kapela Volnost Česká Třebová.

Detail >>

Sobota 25.08.2018, 17:00

Závěrečný koncert Kurzů zpěvu Effatha

Závěrečný koncert Kurzů zpěvu Effatha

Kurz zpěvu pro mladé zpěváky starší 9 let se koná v Litomyšli od 19. do 25. srpna 2018 pod záštitou pěveckého sboru Effatha. Během kurzu je také věnována pozornost duchovním programům. Kurz vede osvědčený tým pod vedením Hanky Fišerové a Romana Touška. Dalšími vedoucími jsou např. Marta Světlíková a Anita Vaňková.

Detail >>

Středa 29.08.2018, 19:30

Středa, hudby Vám třeba - The Pink Panthers

Středa, hudby Vám třeba - The Pink Panthers

Sedmičlenná hudební skupina The Pink Panthers vznikla ve Svitavách na počátku roku 1997. V květnu téhož roku odstartovala koncertní činnost, snažíce se uchvátit svým syrovým projevem co možná nejširší spektrum posluchačů.

Detail >>

Čtvrtek 13.09.2018, 18:30

Beseda s MUDr. Janem Hnízdilem

Beseda s MUDr. Janem Hnízdilem

Příběhy obyčejného uzdravení - volné povídání o zdraví a nemocech lidí i celé společnosti s Mudr. Janem Hnízdilem s prezentací nové knížky.

Detail >>

Čtvrtek 04.10.2018, 19:30

562. LHV - Me and my cello

562. LHV - Me and my cello

První hráčka skupiny violoncell v orchestru Městského divadla Brno Alžběta Rolečková předvede svoji virtuozitu jak v klasické tak i v populární hudbě v doprovodu Velkého swingového orchestru z České Třebové pod taktovkou Milana Špičáka.

Detail >>

Sobota 06.10.2018, 19:00

Bára Basiková Symphony

Bára Basiková Symphony

Koncert zpěvačky Báry Basikové se symfonickým tělesem Prague Lecian Strings pod vedením Kryštofa Leciana vás provede průřezem tvorby všech hudebních žánrů. Zazní skladby nejen Báry Basikové, ale i popové, muzikálové a filmové hity, vše v symfonickém podání. Těšit se můžete např. na Abbu, The Beatles, Pink Floyd, Tinu Turner, Fantoma opery, Mission Impossible a mnoho dalších. Nástrojové obsazení symfonického tělesa Prague Lecian Strings: 1. housle, 2. housle, viola, kontrabas, klavír, violoncello, cello solo.

Detail >>

Neděle 07.10.2018, 15:00

Čiperkové

Čiperkové

Děcka, Čiperkové přijedou do Litomyšle, to je pecka! Čiperkové - nejpopulárnější dětská kapela v ČR. Zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. Přijďte si s nimi zazpívat, zatancovat, zablbnout a taky se vyfotit. Kdy: 7. října od 15.00 hod. Cena vstupenky: 140 Kč (děti do 1 roku zdarma, ostatní vstupné jednotné). Předprodej v Informačním centru Litomyšl (tel.: 461 612 161).

Detail >>

Úterý 09.10.2018, 19:00

Jenom život

Jenom život

Bystrá komedie se špičkovými dialogy dává vyniknout dvěma hereckým osobnostem. Manželé Igor Bareš a Antonie Talacková se potkávají na jednom jevišti, kde rozehrají napínavý příběh o jednom setkání „po letech“. Sam a Marion totiž bývali manželé.

Detail >>

Úterý 16.10.2018, 19:00

David Koller Acoustic Tour 2018

David Koller Acoustic Tour 2018

David Koller vyjíždí s kapelou na další část úspěšného akustického turné. Loni na podzim vyprodal patnáct sálů v českých a moravských divadlech a kulturních domech. Nyní ho čeká další porce koncertů, kam zavítá s repertoárem svých největších hitů v akustickém aranžmá. Nenechte si ujít skladby Chci zas v tobě spát, Amerika, Gypsy love, Recidiva a další v intimní atmosféře menších sálů a poznejte Davida Kollera s jeho skvělou kapelou v netradiční poloze. Koncerty jsou výhradně k sezení.

Detail >>

Sobota 20.10.2018, 19:00

Domácí štěstí.hned

Domácí štěstí.hned

„Manželské štěstí aneb hospodyně na zabití“ „Kdo radosti doma nemá – ten ji marně jinde hledá.“ To je slogan nové hospodyně Vilemíny Gruntorádové, která přijde do současného, moderního a nefungujícího vztahu Huga a Diany udělat pořádek. V kuchyni i v ložnici. Když se jí to podaří, ukáže se, že tou, která si chce život konečně užít, je právě ona sama. Dozvíte se, na co je hovězí žluč a jak dosáhnout slasti v loži manželském. Dá-li bůh zdraví – i hříchy budou! V hlavní roli Iva Hüttnerová, Michaela Dolinová a David Suchařípa. Režie: Ondřej Kepka Autor: Jiří Just

Detail >>

Úterý 23.10.2018, 19:00

Racek

Racek

Na břehu jezera žije od dětství mladá dívka, taková, jako jste vy; má ráda jezero jako racek, je šťastná a volná jako racek. Ale náhodou se objeví člověk, spatří ji, a nemaje nic jiného na práci, přivede ji do záhuby jako tady toho racka… Trigorin k Nině, Racek, druhé dějství

Detail >>

Neděle 04.11.2018, 15:00

Velká sýrová loupež

Velká sýrová loupež

Dva myšáci a jedna myška se náhodou setkávají a žijí v jednom kině. Knoťák je starousedlík. Jeho břicho a velký zadek vypovídají o klídku v jakém tady žije. Oříšky a popcorn, kterých má po nepořádných návštěvnících dost, mu zaručují pohodu a jistou lenost. Při jedné bouřce se k němu schová Alex, která je plná chuti po nebezpečí a vzruchu. A pak vzdělaný myšák Profesor. Knoťák je nechá u sebe. Stereotyp jim naruší leták, který Profesor najde pod sedadlem. Leták na otevření prodejny sýrů. A tady vznikne myšlenka na sýrové dobrodružství. Rozhodnou se pro sýrovou loupež. Koneckonců mají spoustu inspirace ve zhlédnutých filmech. Jenže v životě je všechno trochu jiné než ve filmu. Do cesty se jim postaví několik nečekaných překážek a ty s sebou přinesou napětí i legraci. Naštěstí všechno dobře dopadne. A jak? To se dozvíte v naší pohádce.

Detail >>

Pondělí 05.11.2018, 19:00

Zamilovaný sukničkář

Zamilovaný sukničkář

Harry Douglas, záletný americký velvyslanec ve Velké Británii, řekne své ženě Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne.

Detail >>

Středa 14.11.2018, 19:00

Mindgame

Mindgame

Hra Mindgame - Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Podtitul této strhující podívané zní: "Zapomenete dýchat!"

Detail >>

Neděle 18.11.2018, 15:00

Čert a Káča

Čert a Káča

Oblíbený tým Divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila - Martina Drijverová, Zdeněk Barták a Jaroslav Doležal - vytvořil veselé i poučné kontaktní představení. Autorka scénáře i písničkových textů, oblíbená česká spisovatelka Martina Drijverová zná dobře malé diváky. Proto napsala představení hravé, kde děti jen nesedí v hledišti, ale spolupracují s herci, zamýšlí se s nimi a dokonce i vstanou ze sedadel a stávají se součástí pohádky. Zdeněk Barták, autor hudby k většině našich představení, jinak geniální hitmaker, umí rozezpívat a rozhýbat celé hlediště. Nestane se, že by děti, byť na okamžik ztratily pozornost a začaly se vrtět.

Detail >>

Středa 28.11.2018, 19:30

564. LHV - W. A. Mozart, Kouzelná flétna

564. LHV - W. A. Mozart, Kouzelná flétna

Sdružení přátel konzervatoře v Pardubicích společně uvádí studentské představení opery v režii Lubora Cukra. Jako hosté vystoupí Daniel Matoušek z pražské HAMU v roli Tamina a v rolích Sarastra a Zasvěcence Jaroslav Patočka, sólista Divadla F. X. Šaldy v Liberci a pedagog Konzervatoře Pardubice. Jedná se o komorní verzi s klavírním doprovodem.

Detail >>

Pátek 14.12.2018, 19:00

Vánoční hvězdy Vladimíra Hrona s Evou Pilarovou

Vánoční hvězdy Vladimíra Hrona s Evou Pilarovou

Výjimečný adventní koncert s výpravnou scénou, velkým doprovodným orchestrem a dětským sborem, plný nejkrásnějších vánočních melodií, který nemá v Česku obdoby, to všechno jsou Vánoční hvězdy Vladimíra Hrona. Přeneste se spolu s téměř 70 účinkujícími do podmanivého světa vánočních tajemství, kouzel a splněných přání a nechte se zas a znovu okouzlit snovou krásou nejznámějších světových vánočních písní v koncertu inspirovaném vánočními speciály Michaela Bublého, Barbry Streisand, Franka Sinatry a dalších. Vláďa se v tomto mimořádném vánočním koncertu představuje nejen jako zpěvák, průvodce a hostitel českých popových a klasických hvězd, ale také jako autor většiny českých textů světových vánočních hitů.

Detail >>

Neděle 16.12.2018, 15:00

Jaroslav Uhlíř: Hodina zpívání ve zvěřinci

Jaroslav Uhlíř: Hodina zpívání ve zvěřinci

Písničkový pořad Hodina zpívání autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák je určen pro malé i velké uši. Za klavírního doprovodu autora hudby Jaroslava Uhlíře v ní zazní nejen písně ze známých pohádek Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Tři Veteráni, ale i písně nové z TV pořadu Hodina zpěvu, na kterých si publikum může vyzkoušet své pěvecké schopnosti.

Detail >>