Kompletní program

Čtvrtek 26.10.2017, 19:30

554. LHV: FANDANGO

554. LHV: FANDANGO

Litomyšlská rodačka Lucie Guerra Žáková představí projekt FANDANGO v dnes již neobyčejné kombinaci dvou cembal a barokních kastanět. V podání vynikajících mladých cembalistek českého původu Lucie GUERRA ŽÁKOVÉ a Petry ŽĎÁRSKÉ bude za doprovodu kastanět představena hudba barokních a klasicistních mistrů. Světoznámá španělská tanečnice a hráčka na kastaněty Ludovica MOSCA navíc program ozvláštní o ukázku nejrůznějších barokních tanců.

Detail >>

Sobota 04.11.2017, 19:00

Saturnin - swingová groteska pro celou rodinu

Saturnin - swingová groteska pro celou rodinu

Okouzlující příhody pána a jeho bezmála geniálního sluhy, situované do noblesní prvorepublikové atmosféry, na českých scénách zdomácněly už dávno. V představení Národního divadla Brno je uvidíte v úspěšné dramatizaci Martina Vačkáře a Ondřeje Havelky a v režii hravého slovenského režiséra Jakuba Nvoty.

Detail >>

Neděle 05.11.2017, 15:00

Jak byla Vosa Marcelka ráda, že je

Jak byla Vosa Marcelka ráda, že je

Vosa Marcelka je výborná holka. Hodná je, chytrá je, milá je taky, a hlavně jak ta se vám umí smát, od srdce a od ucha k uchu. Jednu vadu však Marcelka přece jenom má – nenarostla jí křidélka. To jí ale v žádném případě nebrání v tom, aby si užívala života plnými doušky, aby šla vstříc dobrodružství, dokázala se dostat ze šlamastyky i podala pomocnou ruku.

Detail >>

Čtvrtek 09.11.2017, 19:00

Precedens - KONCERT Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠEN!!!

Precedens - KONCERT Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ZRUŠEN!!!

Vstupenky je možné vrátit v Informačním centru na Smetanově náměstí v Litomyšli.

Detail >>

Pondělí 13.11.2017, 19:00

Skleněný zvěřinec

Skleněný zvěřinec

Slavnou hru Skleněný zvěřinec napsal americký autor Tennessee Williams se silně autobiografickými prvky ze své vlastní rodiny.

Detail >>

Úterý 14.11.2017, 19:30

555. LHV: Petr Pomkla a Doležalovo kvarteto

555. LHV: Petr Pomkla a Doležalovo kvarteto

Petr Pomkla, první flétnista Filharmonie Brno a vynikající sólista a komorní hráč zahraje s mladou generací hudebníků, která přímo navazuje na původní soubor založený roku 1972 violistou Karlem Doležalem.

Detail >>

Úterý 21.11.2017, 17:30

Partička - přidáváme termín

Partička - přidáváme termín

PŘIDÁVÁME Pro velký zájem diváků přidáno druhé představení!!!

Detail >>

Úterý 21.11.2017, 20:00

Partička

Partička

Televizní Partička míří opět do Litomyšle! V úterý 21. listopadu rozesměje Smetanův dům v Litomyšli šestice známých šílenců, které dobře znáte z televizní obrazovky. Nová Partička je tady! Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Michal Novotný, Jakub Kohák, Marian Čurko...a nebo taky nějaký zajímavý host...vše je improvizace!!! Kde? Přímo ve vašem městě! Populární partička, která si prostě jednoduše říká Partička míří z televizních obrazovek rovnou za vámi!!! Bez pomoci publika by to prostě nebyla Partička! Kluci improvozují dopředu tak neví nikdo ( včetně nich ), co se odehraje v dalších vteřinách! Na Geniální Geňovu párty však může přijít i váš nápad! A nebo se někdo z přítomných diváků stane našim spojencem a pohlídá třeba právě Ríšu před párty! Kdo bude nespokojený režisér??? Jak dlouho potrvá párty??? Na to vše a mnoho dalšího najdete odpověď na Partičce!!!!

Detail >>

Středa 22.11.2017, 19:00

Pro Gaiu - hudebně taneční vystoupení

Pro Gaiu - hudebně taneční vystoupení

Pro Gaiu je představením dvou zkušených improvizátorů – tanečnice Zuny Vesan Kozánkové a hudebníka a multiinstrumentalisty Maoka. Do představení přinášejí téma Země – prostřednictvím pohybového materiálu, hudební improvizace, výběru nástrojů a vizuální stránky - , aby jím vyjádřili svůj vztah k přírodě a podnítili k citlivějšímu vnímání člověka v jeho hledání si místa a role v životě na této planetě.

Detail >>

Neděle 26.11.2017, 15:00

Kouzelné dudy

Kouzelné dudy

Kouzelné dudy je příběh na motivy pohádky Obušku z pytle ven a odehrává se na divokém jihozápadě Čech v kraji pod horou Čerchov na Chodsku. Pohádkový příběh je plný lidových písniček z jihu a jihozápadu naší krásné země a vypráví o muzikantovi jménem Jirka, který jak rychle k závratnému štěstí přijde, tak rychle ho ztratí. Loutková pohádka s živou hudbou.

Detail >>

Pondělí 27.11.2017, 19:00

Kočičí hra

Kočičí hra

„Víš, my s Myškou hrajeme takovou zvláštní hru: když se vrátí z kanceláře, zamňouká a já k sobě pustím sousedovic kočku a ta jí odpoví mňoukáním. Myška odpoví kočce a kočka Myšce… Není to vlastně hra ale takový zvyk…“

Detail >>

Úterý 05.12.2017, 19:00

Léčivé divadlo Gabriely Filippi: Andělé v mém srdci

Léčivé divadlo Gabriely Filippi: Andělé v mém srdci

Léčivé divadlo Gabriely Filippi : Andělé v mém srdci / hosté představení Anna Strunecká a Patrik Kee. skutečné příběhy žen, které od dětství komunikují s anděly a duchy zemřelých. Skrze jejich dar můžeme nahlédnout do světa, který nás obklopuje, ale většině očí je neviditelný. Přesto máme každý své andělské pomocníky a ochránce, kteří čekají na naše zavolání, na naši prosbu o radu či pomoc. Stačí je jen požádat. Jedná se o prostý, křehký a milý příběh, který se dotkne Vašich srdcí. Toto monodrama je více než jen představením. Prostřednictvím emocionální cesty otevírá lidská srdce a vede k transformaci vědomí. A anděly se to při představení jen hemží - i když jsou většině lidem zatím neviditelní…

Detail >>

Čtvrtek 07.12.2017, 19:30

556. LHV: "Chtíc, aby spal..."

556. LHV: "Chtíc, aby spal..."

Světová operní legenda Gabriela Beňačková bude hostem vánočního koncertu malého talentovaného litomyšlského akordeonisty Tomáše Benedikta Sršně.

Detail >>

Pátek 08.12.2017, 20:17

Koncert pro tu chvíli II.

Koncert pro tu chvíli II.

Druhý ročník předvánočního Koncertu pro tu chvíli poctí svou návštěvou zpěvák a herec Ondřej Ruml.

Detail >>

Neděle 10.12.2017, 19:00

Báječná neděle v parku Crève Coeur

Báječná neděle v parku Crève Coeur

V cituplné komedii Báječná neděle v parku Crève Coeur si režisérka tohoto představení Iva Janžurová zahrála v půlce 80. let v Divadle na Vinohradech v režii Stanislava Remundy. Nyní stejnou postavu svěřila své dceři Sabině Remundové, do dalších rolí obsadila Barboru Munzarovou a Lucii Žáčkovou. Sama Iva Janžurová se také objevuje v jedné z rolí.

Detail >>

Pátek 15.12.2017, 19:00

„ČECHOMOR – KOOPERATIVA TOUR 2017“

„ČECHOMOR – KOOPERATIVA TOUR 2017“

Svitavsko-pražská hudební skupina hrající české, moravské, slezské a slovenské lidové písně zavítá do Litomyšle v předvánoční náladě.

Detail >>

Neděle 17.12.2017, 15:00

Vánoční kouzlo

Vánoční kouzlo

Vánoční komedie o tom, že na Štědrý den by nikdo neměl být sám. Vánoční příběh - trochu tradiční a trochu mimořádný. Vnímání Vánoc, včetně příprav a událostí před nimi je rozehráváno na základě vztahu mezi rybářem a kaprem, kterého se snaží rybář ulovit tak dlouho, až se mezi nimi vytvoří zvláštní přátelství.

Detail >>

Středa 20.12.2017, 19:30

557. LHV: Od klasiky ke koledám s Davidem Ebenem

557. LHV: Od klasiky ke koledám s Davidem Ebenem

Spojení dvou souborů, které interpretují multižánrový repertoár od renezance až po 20. století. Speciálním hostem koncertu David Eben, který vystoupí jako 5. člen saxofonového souboru. Tento hudebník, pedagog, historik a člen populární skupiny Bratři Ebenové bude večer provázet mluveným slovem..

Detail >>

Středa 21.02.2018, 19:30

558. LHV: Chanson Trio Coucou

558. LHV: Chanson Trio Coucou

Hudební skupina přinášející na českou scénu francouzské šansony a hudbu první poloviny 20. století. Program Tria tvoří unikátní úpravy písní z repertoáru známých francouzských šansoniérů, méně známé šansony a také autorská tvorba – zhudebnění francouzských básní. V současné době jsou na repertoáru souboru desítky písní, ve vlastních úpravách i autorských.

Detail >>

Čtvrtek 15.03.2018, 19:30

559. LHV: Trio Bergerettes

559. LHV: Trio Bergerettes

Trio Bergerettes nese jméno slavného tria Bohuslava Martinů. Název souboru přiřkl po vítězství v Soutěži Bohuslava Martinů Dr. Harry Halbreich, proslulý belgický muzikolog a autor katalogu děl Bohuslava Martinů. Repertoár Tria Bergerettes zahrnuje nejvýznamnější díla světové triové literatury s důrazem na českou tvorbu romantickou i tvorbu skladatelů 20. a 21. století (kompletní B. Martinů, L. Sluka, M. Slavický, současný norský skladatel L. Thoresen ad.).

Detail >>

< 1 2 >