Kompletní program

Sobota 22.06.2024

Starodávný jarmark na Smetanově náměstí

Starodávný jarmark na Smetanově náměstí

V horní části Smetanova náměstí se bude v sobotu 22. června konat od 8. do 17. hodin tradiční Starodávný jarmark. Z prostoru mezi budovou České spořitelny a Domem sportu Stratílek bude ten den vyloučena doprava. Na pódiu před morovým sloupem se budou střídat hudební bandy různých žánrů. Na pódiu před morovým sloupem se budou střídat účinkující různých žánrů. Přivítáme zde kapely Šviháci (8.30h), Dolnovanku (10.00h), Uno Trio (11.45h) a Drums&Guitars (13.45h). Je pozváno kolem 100 řemeslníků, kteří budou nabízet své výrobky, někteří i předvádět své řemeslo. Můžete si zde zakoupit například bižuterii, cukroví, čepice, dárkové zboží, hračky, keramiku, klobouky, koření, kosmetiku, masné výrobky, mýdla, oblečení, prostírání, suché plody, sýry, šperky, ubrusy, také výrobky ze dřeva, kůže, levandule, medu, papíru, porcelánu, proutí, rakytníku, skla nebo textilu. Ochutnat můžete i cukrovou vatu, mandle, medovinu, oříšky, perník, valašské frgály, štramberské uši, topinky, trdelník, uzeniny či houbový guláš litomyšlských mykologů. Občerstvení bude zajišťovat restaurace Na Výsluní. Přijďte se jen tak setkat se známými, kamarády, příbuznými nebo sousedy a dobře se bavte. Srdečně zve Jaroslav Dvořák a Smetanův dům.

Neděle 01.09.2024, 15:00

Štístko a Poupěnka – Pojď si hrát!

Štístko a Poupěnka – Pojď si hrát!

Ahoj broučkové, máme tady nové představení Pojď si hrát! Opět se setkáte s panem Doremi, Honzíkem a samozřejmě s námi: Štístkem a Poupěnkou. Na začátek si pořádně zaskáčeme s písničkou Skáčeme a také zalétáme s Letí, letí. Konečně splníme přání broučkům, kteří se tak dlouho těšili na Jojojo, nenene. Naučíme vás naši verzi táborového hitu: Když jsi šťastný. Pro Honzíka i broučky je dále připravena úžasná hra, ve které budou hledat ukryté písničky. Zopakujeme si hodiny a hlavně čtvrt, půl, třičtvrtě i celou s Tik ťak. Navštíví nás i Loleta Popleta, která plete páté přes deváté. A také její starší sestra Káča, která si zatancuje na Čert a Káča. Aby toho nebylo málo, Princ Bajaja bude zachraňovat princeznu před zlým drakem...

Pondělí 23.09.2024, 19:00

Lordi

Lordi

Rozverná komedie o třech rozpustilých slovenských lordech, kteří si v londýnském pánském klubu vyprávějí o svých milostných úspěších. Zážitky jsou to košilaté, ale ten největší na lordy teprve čeká a diváci si jej vyslechnou tak říkajíc z první ruky.. Kdo tuto komedii již viděl, tak ji určitě bude chtít vidět zase, a kdo ji ještě neviděl, neměl by si ji nechat ujít. Bavit se bude celý sál. Dámy, vezměte do divadla i své protějšky!

Čtvrtek 26.09.2024, 19:00

Jan Budař & piano

Jan Budař & piano

Herec Jan Budař je autorem mnoha písní, které vyšly na čtyřech albech. V současné době koncertuje Jan sólově − pouze s klavírem. Díky tomu si může posluchač ještě lépe vychutnat hloubku a specifický humor jeho šansonů. Součástí koncertu jsou originální filmové projekce, i možnost položit Janu Budařovi jakoukoliv otázku. Pestrý svět příběhů v písních Jana Budaře vás zve k setkání se známým hercem.

Pátek 04.10.2024, 19:00

Petr Spálený 80 & Apollo Band

Petr Spálený 80 & Apollo Band

Petr Spálený za doprovodu skupiny Apollo Band uvede řadu svých hitů včetně písní Plakalo baby, Dáma při těle, Obyčejný muž, Až mě andělé, Trápím se trápím, Motel nonstop, Montgomery, Josefína, Kdybych já byl kovářem a mnoho dalších. Jako host vystoupí Miluška Voborníková.

Středa 09.10.2024, 19:00

Zlatíčka

Zlatíčka

Svižná hudební komedie o rodičích a dětech. Zlatíčka mapují všechny fáze dnešního rodičovství, od početí potomka až po jeho odchod na vysokou školu, a to s velkou dávkou pochopení a humoru. V sériích komických scének a hudebních čísel herci bravurně provedou diváky plusy a minusy rodičovství, od krásných momentů až po ty šílené. Vtipné, svěží a záměrně neuctivé… Muzikál Zlatíčka zaručuje sladkobolnou radost z rodičovství, a to za zlomek ceny rovnátek…

Čtvrtek 17.10.2024, 19:00

Třináct u stolu

Třináct u stolu

Simona Stašová v hlavní roli v nejnovější komedii pro ni připravené. Manželé Madeleine a Antoine Villardierovi ve svém domě chystají slavnostní večeři pro vybranou společnost. Madeleine je pověrčivá a zoufale se snaží zabránit hrozícímu počtu třinácti hostů u stolu. Pokaždé když se zdá, že je zasedací pořádek konečně vyřešen k její spokojenosti, nastanou komické situace vyplývající ze vztahů všech pozvaných hostů. Pověrčivá Madeleine dokonale zamotá jejich osudy. Podaří se slavnostní večer zachránit anebo skončí katastrofou?

Pátek 18.10.2024, 19:00

Písně Hany zpívá Světlana Nálepková

Písně Hany zpívá Světlana Nálepková

Světlana Nálepková uvádí recitál klasických šansonů Hany Hegerové, s krásnými texty Pavla Kopty, Michala Horáčka a Milana Lasici, jako jsou Lásko prokletá, Pojď dál, Lásko má, Cesta, Maestro tango, Čerešně, Denim blue, Vana plná fialek a mnoho dalších, recitál je doprovázen novou vizuální projekcí.

Pátek 08.11.2024, 19:00

THE BACKWARDS – The Beatles ´66 Tour

THE BACKWARDS – The Beatles ´66 Tour

Strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků Beatles čeká na všechny návštěvníky koncertů kapely The Backwards. Kapela THE BACKWARDS přichází s aktuálním programem THE BEATLES ´66 TOUR, který mapuje poslední období koncertování The Beatles. Těšit se můžete na působivý výlet do hudební historie, na nové skladby v repertoáru The Backwards i novou kostýmní a světelnou výpravu. Na koncertě zahrají kromě jiných také skladby: Michelle, Girl, Norwegian Wood, Yellow Submarine, Ob-La-Di, Ob-La-Da, Nowhere Man, Rock and Roll Music...

Úterý 12.11.2024, 19:00

Nohy vzhůru

Nohy vzhůru

Bláznivá komedie s kriminální zápletkou. Mandy a Tania, dvě krásné tanečnice z nočního klubu v londýnském Soho, se dostaly do svízelné situace. Co se stane, až se nesmlouvavý majitel klubu Velký Mack dozví, že Mandy má aférku s Gerrym a Tania zase s Terrym a pošle na ně své kumpány? A co se stane, až se dozví, že nejde jenom o aférky jeho tanečnic, ale také o velké peníze?

Pátek 15.11.2024, 19:00

Bára Poláková: NĚHY

Bára Poláková: NĚHY

Bára Poláková propojuje v sérii velmi osobních koncertů s názvem NĚHY vše důležité: tři studiová alba, předchozí úspěšný projekt Něhy live session - skladby převlečené do klidu a křehkosti a úplně nové audiovizuální zpracování. Unikátní scénu a kostýmy, které sílu něžné hudby ještě umocní, vytvořil scénograf Marek Cpin. Bára, pětičlenná kapela a pět vokalistů si pro vystoupení vybrali místa s osobitou duší a perfektní akustikou, jež jsou se snovou atmosférou v souladu…

Středa 27.11.2024, 19:00

Na ocet

Na ocet

Svižná komedie o dvou smolařích a nepřízni osudu, ale s docela slibným koncem. JANE a MIKE jsou dva životní smolaři, kteří zůstali „na ocet.“ MIKE je rozvedený obchodní cestující, otec dvanáctiletého Jonatana, JANE je svobodná matka dvouapůlleté Lucy. Ač se děti na scéně nikdy neobjeví, hrají v životě každého z nich důležitou roli. Změní láska jejich životy k lepšímu nebo jim je ještě více zamotá?

Pátek 29.11.2024, 19:00

Koncert Dalibora Jandy s kapelou Prototyp

Koncert Dalibora Jandy s kapelou Prototyp

Dalibor Janda - hudební skladatel, zpěvák s nezaměnitelným hlasem, textař, trojnásobný Zlatý slavík, držitel mnoha hudebních ocenění zahraje za doprovodu kapely Prototyp řadu svých hitů jako Hurikán, Žít jako kaskadér, Kde jsi, Oheň, voda, vítr a mnoho dalších… Exkluzivním hostem bude Jiřina Anna Jandová.