Kompletní program

Pondělí 30.09.2019 - Úterý 12.11.2019

Přehlídka divadelní fotografie – laureáti prvního ročníku soutěže

Přehlídka divadelní fotografie – laureáti prvního ročníku soutěže

V roce 2018 proběhl první ročník soutěžní Přehlídky divadelní fotografie. Z 1348 snímků zaslaných 121 fotografem vybrala odborná porota 150 fotografií, které byly na jaře 2018 vystaveny v Obecním domě v Praze. Na slavnostním ceremoniálu bylo uděleno devět cen ve třech kategoriích a osm čestných uznání. Putovní výstavu, která nabízí oceněné snímky doplněné o díla dalších finalistů soutěže, lze bez nadsázky označit za vizuální prezentací podoby současného divadla v České republice. Cílem soutěže je bylo pestrost současné tvorby v oboru divadelní fotografie a vysoké kvality, které si tento žánr v českém prostředí dlouhodobě udržuje. U divadelní fotografie byla dosud akcentována hlavně její dokumentační funkce (jejíž role je samozřejmě nezpochybnitelná) případně funkce propagační, ale jen výjimečně na ní bylo nahlíženo jako na produkt umělecké tvorby. Prezentace finalistů prvního ročníku soutěže zdůraznila právě estetickou a uměleckou funkci divadelní fotografie.

Středa 23.10.2019, 08:30

Dášenka čili život štěněte

Dášenka čili život štěněte

Když se to narodilo, bylo jenom takové bílé nic, do hrsti se to vešlo; ale anžto to mělo pár černých ušisek a vzadu ocásek, uznali jsme, že je to psisko a protože jsme si přáli psí holčičku, dali jsme jí jméno Dášenka. Jeden z nejoblíbenějších dětských příběhů od Karla Čapka nyní na jevišti.

Středa 23.10.2019, 19:00

571. LHV The MUH Trio

571. LHV The MUH Trio

Program složený ze známých jazzových standardů a originálních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře. Trio tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.

Pátek 25.10.2019, 08:30

Bílý tesák ZRUŠENO

Bílý tesák                ZRUŠENO

INSCENACE NA MOTIVY SLAVNÉHO DOBRODRUŽNÉHO ROMÁNU JACKA LONDONA. PŘÍBĚH PSA, JEMUŽ KOLUJE V ŽILÁCH VLČÍ KREV. Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte v dospělého psa Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, musí se ale naučit podřizovat lidem a vyjít s ostatními psy. Nedokáže se jen tak začlenit do smečky psů ani lidí, není přijímán a sám obtížně přijímá. Jeho jinakost ho předurčuje být buď tím prvním mezi všemi, nebo posledním. Během svého dospívání se setkává s násilím a nenávistí, ale také s laskavostí, ba dokonce i s láskou. Co se nakonec nejsilněji otiskne v jeho duši? Podaří se mu najít klid?

Čtvrtek 31.10.2019, 19:00

Koncert Josefa Vágnera, Michaely Gemrotové, kapely Klasix a sboru Lilium

Koncert Josefa Vágnera, Michaely Gemrotové, kapely Klasix a sboru Lilium

Josef Vágner se vrací do Litomyšle. Po skvělém vánočním vystoupení v roce 2017 Josef Vágner přichází s jedinečným koncertním formátem. Ve Smetanově domě se uskuteční exkluzivní koncert ve spolupráci s dětským pěveckým sborem Lilium.

Neděle 03.11.2019, 15:00

Čiperkové

Čiperkové

Děcka, Čiperkové přijedou do Litomyšle, to je pecka! Čiperkové - nejpopulárnější dětská kapela v ČR. Zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. Přijďte si s nimi zazpívat, zatancovat, zablbnout a taky se vyfotit.

Středa 06.11.2019, 10:00

Obušku z pytle ven

Obušku z pytle ven

Klasická pohádka na motivy na motivy K.J.Erbena tentokrát v muzikálovém podání. Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát ji však stihne zasloužený výprask. Teprve když je po starostech, mohou si všichni oddechnout. Příběh plný písniček a komických situací je určen pro dětské diváky od 3 do 10 let i pro dospělé.

Pondělí 11.11.2019, 19:00

Žítkovské bohyně

Žítkovské bohyně

Nová divadelní adaptace románu o závisti, pomstě a minulosti, před kterou nelze uniknout. Román Kateřiny Tučkové o čarodějnicích z moravské obce Žítkové je napsaný volně podle skutečných událostí a za použití řady historických dokumentů. Zároveň je ale také strhujícím detektivním příběhem o hledání minulosti, odhalování nepříjemných pravd, které by bylo možná lépe nechat spát, a spolu s tím také o hledání kořenů vlastní identity. Historické skutečnosti se zde prolínají s fikcí a výsledkem je strhující a téměř třaskavý příběh sahající od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho dávnými a prastarými kořeny přes nacistické okultisty a kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti. Román se právem stal jednou z největších českých literárních událostí posledních let, získal řadu prestižních ocenění, zařadil se mezi nejčtenější česká literární díla vůbec a byl přeložen do více než dvanácti jazyků.

Středa 13.11.2019, 19:00

Drobečky z perníku

Drobečky z perníku

Drobečky z perníku je hluboká a dojemná komedie a jedna z nejlepších her klasika amerických komedií Neila Simona. "Smích přes slzy" - i tak by se mohla tato komedie jmenovat.

Úterý 19.11.2019, 19:00

Jakub Smolík: Turné "60"
Speciální narozeninový koncert s Petrem Kolářem

Jakub Smolík: Turné "60" <br> Speciální narozeninový koncert s Petrem Kolářem

Jakub Smolík slaví v roce 2019 své životní jubileum. Ač na to nevypadá, čekají ho šedesáté narozeniny! Koncertní vzpomínkové ohlédnutí věčného romantika přinese poohlédnutí za uplynulými lety a připomene nejednu historku. V programu zazní největší hity jeho kariéry i duety s Petrem Kolářem, jehož písně obohatí program koncertu. Právě Petr Kolář složil pro Jakuba Smolíka i současný hit Medový čaj.

Středa 20.11.2019, 08:30

Trojlístek pohádek

Trojlístek pohádek

Trojlístek pohádek - O Otesánkovi, O Budulínkovi, Hrnečku vař! - Veselá pohádka, plná nečekaných i očekávaných zvratů, dramatické situace, zjemněné notnou dávkou humoru, to celé spleteno známými písničkami. Lojza a Líza, hlavní hrdinové pohádky, žijí na svém jihočeském ranči. Jednoho dne Líze dojde trpělivost, když už je dům celý vyjedený a sama se vydá do lesa, kde místo hub najde pohádkovou babičku. Líza babičku mile překvapí tím, že jí daruje poslední krajíček chleba a protože je to babička kouzelná, zažije Líza s Lojzou spoustu nových a nečekaných dobrodružství.

Středa 20.11.2019, 19:00

Žadovjáci a Dechový orchestr Smetanova domu

Žadovjáci a Dechový orchestr Smetanova domu

Dechový orchestr Smetanova domu v Litomyšli připravil svůj další podzimní koncert, který provede ve velkém sále Smetanova domu ve středu 20. listopadu 2019 v 19,00 hodin. Pod taktovkou dirigenta Jiřího Tomáška orchestr zahraje celou škálu skladeb a písní různých žánrů a stylů. Zazní skladby z pokladnice autorů dechového repertoáru (J. Praveček, František Kmoch). Velký prostor v programu zaujmou ale také skladby autorů soudobé koncertní hudby (Jaroslav Ježek, Jiří Hudec, Miloš Machek, František Uhlíř), ale také české lidovky (Josef Jiskra a Josef Maršík). Program ve druhé části koncertu bude tentokrát ozdoben spoluúčinkováním velmi známé a populární moravské dechovky ŽADOVJÁCI z Žádovic u Kyjova.

Čtvrtek 21.11.2019, 10:00

Sněhová královna v ledovém království

Sněhová královna v ledovém království

Muzikál je na motivy Hanse Ch. Andersena s prvky z filmu Ledové království, které děti milují. Děti se tak setkají s oblíbenými postavičkami. Muzikál bude nabitý efekty, choreografií, písněmi, výpravnými kostýmy a moderní projekcí na plátně. Autorkou a režisérkou tohoto muzikálu je Dana Bartůňková, známá též z pohádky S čerty nejsou žerty (princezna Angelína) autorka a režisérka večerních i dětských představení, která se hrají po celé České republice. Její dětské muzikály již vidělo přes dva a půl milionů dětí. Ve své divadelní společnosti uvedla adaptaci slavného filmu „ Pěnička a Paraplíčko ve spolupráci s režisérem J. Sequensem, hru „ Sexmise“ autora a režiséra J. Machulského.

Pátek 22.11.2019, 19:00

4TET - Nová koncertní verze V.

4TET - Nová koncertní verze V.

Již téměř 16 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady VOKÁLNÍ SESKUPENÍ 4TET. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou. Verze V., kterou připravil se 4TETem stejný tým jako verze předešlé, je scénicky a obsahově úplně jiná.

Neděle 24.11.2019, 19:00

572. LHV Pražákovo kvarteto

572. LHV Pražákovo kvarteto

Na začátku 70. let se na konzervatoři začalo formovat Pražákovo kvarteto a jak se záhy ukázalo, setkali se čtyři stejně talentovaní a komorní hudbou stejně posedlí jedinci. I přes nové zastoupení postů I. houslí a violoncella se kvarteto nadále řadí mezi několik málo souborů, jež tvoří špičku české kvartetní interpretace.

Sobota 30.11.2019, 19:00

Z postele do postele

Z postele do postele

Komedie roku 2018 a Komedie diváků 19. ročníku GRAND Festivalu smíchu! Brilantní komedie duchaplného anglického dramatika (*1939) s profesí herce a režiséra, jehož místy laskavé, místy značně břitké veselohry slaví úspěch po celém světě. Na scéně se střídají i potkávají čtyři partnerské páry ve třech bytech, potažmo ložnicích.

Pondělí 02.12.2019, 19:00

Dva nahatý chlapi

Dva nahatý chlapi

Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora, která v současné době slaví v Paříži velké úspěchy.

Úterý 03.12.2019, 19:00

Zdeněk Izer „ Na plný coole “

Zdeněk Izer „ Na plný coole “

Pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček.

Středa 04.12.2019, 18:00

Léčivé divadlo Gabriely Filippi: Dar z nebes

Léčivé divadlo Gabriely Filippi: Dar z nebes

Muzikálové představení DAR Z NEBES vzniklo na motivy stejnojmenná knižního bestselleru. Strhujícím způsobem zaznamenává pozoruhodné vyprávění o životě po životě. Jaké to tam jednoho dne bude? Jaké filmy se promítají v kině života? Proč na druhém břehu nepotřebujeme mobily a kdo nás tam bude čekat s otevřenou náručí? Proč je dobré nebýt lakomcem ani opilcem? A co vlastně celý život hledáme? Je možné, že stav našeho srdce odráží svět kolem nás? (cca 1 hodinu)

Neděle 08.12.2019, 15:00

Vyšla hvězda nad Betlémem

Vyšla hvězda nad Betlémem

Hra Pavla Vašíčka je montáží textů ze stejnojmenné knihy Josefa Voláka, písní Adama Michny z Otradovic, lidových vánočních zpěvů a fragmentů lidových vánočních her českého baroka. Adventní období je už neodmyslitelně spjato s přeplněnými hypermarkety a hektickými přípravami oslav, stejně jako záplavou novinových článků, které si toto třeštění berou na mušku a žehrají na vyprázdněný charakter současných Vánoc.

< 1 2 >