Kompletní program

Středa 02.12.2020, 13:45

Čertův švagr

Čertův švagr

Tradiční předvánoční pohádka pro malé i velké diváky na motivy Boženy Němcové napsala Dana Bartůňková. Tento dětský muzikál na motivy Boženy Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

Neděle 06.12.2020, 15:00

Biograf - Cirk La Putyka

Biograf - Cirk La Putyka

Jedinečné divadelní setkání hrdinů filmových včerejšků. Vydejte se s námi do časů, kdy kino bylo ještě biograf, kdy nemluvilo, bylo černobílé, ale bylo i tak tím báječným místem, kde jste se mohli jako dnes bát, smát se, plakat nebo se tajně potmě líbat.

Čtvrtek 10.12.2020, 19:00

Velké lásky v malém hotelu
NÁHRADNÍ TERMÍN 27. DUBNA 2022

Velké lásky v malém hotelu<br>NÁHRADNÍ TERMÍN 27. DUBNA 2022

Z důvodu „vyšší moci“ /pandemie Covid -19/ a dále Mimořádných opatření MZČR platných od 12. 10. 2020 se představení přesouvá na náhradní termín 27. DUBNA 2022. Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení :-( Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebuješ spolehlivého tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterými zůstává rozum stát. Pokud se do toho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu vypukne peklo.

Sobota 12.12.2020, 19:00

Madame Rubinstein
NÁHRADNÍ TERMÍN

Madame Rubinstein<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 29. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Abonentní představení - Komediální drama inspirované posledními deseti lety života průkopnice kosmetického průmyslu (a obchodního marketingu), nezdolné a originální Australanky Heleny Rubinstein. Malovali ji Salvator Dali i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul princezny. Byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame… „Neexistují ošklivé ženy, pouze líné.“

Úterý 15.12.2020, 19:00

Plnou parou

Plnou parou

Abonentní představení - Sauna osamělého luxusního wellness hotelu, tajná pracovní a milostná schůzka, touha po dítěti a potřeba sponzorského daru, to jsou atraktivní ingredience pro brilantní komedii plnou záměn a zmatků, která ale končí laskavým smířením.

Středa 16.12.2020, 19:00

577. LHV Martina Kociánová & Trio Amadeus

577. LHV Martina Kociánová & Trio Amadeus

Trio Amadeus název odvozuje od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Velkou část repertoáru tvoří úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň. Na svých koncertech trio spolupracuje s rozhlasovou a televizní moderátorkou a koncertní pěvkyní Martinou Kociánovou.

Pátek 18.12.2020, 19:00

Věra Martinová & Meritum

Věra Martinová & Meritum

Jubilejní koncert Věry Martinové se skupinou Meritum! Populární česká zpěvačka, kytaristka a autorka Věra Martinová se skupinou Meritum přijíždí s novým koncertem právě k vám! Královna české country představí nejen své největší hity z posledních více než třech dekád, ale také písničky z novinkového alba Meritum. Právě toto album vyšlo na letos jaře a ve svém žánru se okamžitě stalo hudební událostí roku!

Středa 10.02.2021, 19:00

575. LHV Slavné filmové melodie v klavírních proměnách
NÁHRADNÍ TERMÍN

575. LHV Slavné filmové melodie v klavírních proměnách<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 21. října 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu. Večer složený z hudebních koláží a improvizací na známé i méně známé melodie ze světové i české filmové scény, např. Harry Potter, Tenkrát na západě, Adéla ještě nevečeřela, Tři oříšky pro popelku, Titanic, Forrest Gump a další.

Středa 24.02.2021, 19:00

576. LHV S houslemi a kytarou napříč staletími
NÁHRADNÍ TERMÍN

576. LHV S houslemi a kytarou napříč staletími<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 30. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu. Dramaturgie koncertu nabídne posluchačům širokou škálu nálad i stylovou pestrost skladeb. V úvodu zazní sonáty dvou barokních velikánů – Antonia Vivaldiho a Giuseppe Tartiniho a zatímco ta první patří mezi méně hrané, Sonáta g moll s podtitulem „Ďáblův trylek“ se stala bezesporu Tartiniho nejslavnějším dílem. Lidová hudba balkánského poloostrova byla inspirací pro mnoho autorů. Přesvědčit se o tom můžete v Bartókových „Rumunských tancích“ i v „Sonatině bulgarice“ bulharského skladatele a kytaristy Atanase Ourkouzounova. Pärtův typický kompoziční styl „Tintinnabuli“ představují Variace s názvem „Frátres“ věnované Gidonu Kremerovi a dramaturgii večera zakončí výlet do „Historie tanga“ argentinského skladatele a bandoneonisty Astora Piazzolly.

Úterý 09.03.2021, 19:00

578. LHV Matyáš Novák „Ve znamení opery"

578. LHV Matyáš Novák „Ve znamení opery"

Matyáš Novák (nar. 20. 6. 1998), vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. V Litomyšli nám představí Lisztovy transkripce, které byly inspirovány slavnými operními áriemi.

Čtvrtek 08.04.2021, 19:00

Úvěr

Úvěr

Ředitel banky Gregorio má skvělý život, lukrativní místo a krásnou ženu. A právě ve chvíli, kdy se cítí možná až příliš pevně v sedle, objeví se nesolventní žadatel o úvěr Antonio. Gregorio mu žádost o úvěr razantně zamítne. Antonio je ale neodbytný a vyhrožuje mu, že když nedostane úvěr, svede mu ženu. Má totiž obrovské svůdcovské schopnosti a nikdy mu žádná neodolala. Gregorio mu úvěr nedá, ale raději zavolá své manželce, aby si dala na Antonia pozor. Jeho žena se rozčílí, že ji takhle ohrožuje kvůli nějakému směšnému úvěru a nekompromisně ho vyhodí z domu. Gregorio chce svou ženu zpět, ale neví, jak to udělat. Aby svou ženu opět okouzlil, musel by mít nějaké svůdcovské schopnosti, ty ale nikdy neměl. A tak musí chtě nechtě požádat o pomoc zkušeného svůdníka Antonia. Pomůže Antonio svést zoufalému Gregoriovi jeho ženu? Dostane požadovaný úvěr? A kdo nad kým nakonec zvítězí?

Úterý 13.04.2021, 19:00

Ladislav Špaček "Etiketa není věda"
NÁHRADNÍ TERMÍN

Ladislav Špaček "Etiketa není věda"<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Dvouhodinová one man show mistra etikety Ladislava Špačka, ve které shrne vše, co bychom měli znát, abychom se nechovali jako slon v porcelánu. Víte, jak se obléknout do divadla? Které šaty by neměly chybět v žádném dámském šatníku? Jaký je rozdíl mezi šedým a černým oblekem? Umíme se správně představit? Kdo nastupuje první do výtahu? Na desítky otázek dostanete v pořadu odpovědi. A co víc: Budete překvapeni, jak může být etiketa zábavná.

Úterý 27.04.2021, 19:00

579. LHV Dvořákovo klavírní kvarteto

579. LHV Dvořákovo klavírní kvarteto

Dvořákovo klavírní kvarteto vykrystalizovalo z osobností spjatými s před­­­­cho­zí­mi dlouhodobými komorními zkušenostmi a doplnilo tak pestrou pale­tu čes­kých komorních formací. Na programu představí klavírní kvartety skladatelů Ludwiga van Beethovena, Gustava Mahlera nebo Antonína Dvořáka.

Pátek 30.04.2021, 20:00

Partička
NÁHRADNÍ TERMÍN

Partička<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 10. 11. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Vysoká škola improvizace, Nová televizní Partička míří opět do Litomyšle! Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Michal Novotný, hudebník Marian Čurko...a nebo taky nějaký zajímavý host...to je nová sestava Partičky! Vše je improvizace!

Středa 12.05.2021, 19:00

Roman Vojtek "Už bylo na čase!"
NÁHRADNÍ TERMÍN

Roman Vojtek "Už bylo na čase!"<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 20. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. "UŽ BYLO NA ČASE!" je koncert, ve kterém Roman Vojtek za doprovodu šestičlenné kapely Charlie Band představí slavné muzikálové, rock’n’rollové i popové písně. Jeho hostem bude muzikálová zpěvačka Petra Vojtková.

Úterý 18.05.2021, 19:00

580. LHV Adiemus

580. LHV Adiemus

Litomyšlský symfonický orchestr má jako jeden ze svých úkolů podporu a rozvoj kultury v našem regionu. Nemalou součástí tohoto je i podpora těch nejmladších muzikantů, žáků základních uměleckých škol. Právě tímto koncertem orchestr nabídne mladým šikovným hudebníkům vyzkoušet si sólový výstup v doprovodu orchestru. Spojením spousty malých zpěváčků chtějí podpořit a rozvíjet spolupráci mezi jednotlivými školami a tělesy v regionu. Nepomineme i velký zážitek pro děti zazpívat si v doprovodu velkého symfonického orchestru.

Čtvrtek 27.05.2021, 19:00

Můj báječný rozvod
NÁHRADNÍ TERMÍN

Můj báječný rozvod<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 13. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Monodrama Irky Aronové, v němž exceluje Eliška Balzerová, je obratně napsaný, zábavný a hodně ironický text. Má ale i hořká a smutná místa. Diváckou a zároveň kultivovanou inscenaci, v níž Balzerová ohromuje svou proměnlivostí, temperamentem, smyslem pro humor i nevtíravou vroucností. Je až neuvěřitelné, jak jí role Angely, ženy ve středních letech, kterou opustí manžel, sedne, jako by ji autorka Balzerové psala na tělo.

Pátek 04.06.2021, 19:00

581. LHV Escualo Quintet “MISTERIO DEL ÁNGEL”

581. LHV Escualo Quintet “MISTERIO DEL ÁNGEL”

V programu vám budou Escualo Quintet i taneční pár Patricie a Javier Antar průvodci světem argentinského tanga od jeho počátků až po současnost. Tango je mimo slova, nelze ho polapit. Tango je tanec, hudba, kultura, život a především naše nitro. V jednom okamžiku jsme obklopeni láskou něhou a smyslností a v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem“.

Neděle 20.06.2021, 15:00

Štístko a Poupěnka - Ať žijí pohádky!
NÁHRADNÍ TERMÍN

Štístko a Poupěnka - Ať žijí pohádky!<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 1. 11. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu. V zbrusu novém představení se Štístko a Poupěnka se svými broučky dostanou do pohádkového lesa. Natrefí na skřítka Tik Ťaka, kterého ještě nikdo nechytil. Naučí Pyšnou princeznu kouzelná slůvka. Pomůžou Karkulce, aby jí nesežral vlk. Potkají Jeníčka a Mařenku a perníkovou chaloupku. Budou si hrát na Pejska a Kočičku. Dokonce jim bude plnit sny Zoubková víla. Budeme papat ovoce a zeleninu se supermanem Mňamáčkem. Nezapomenou, že jen Kamarádi drží všichni za jednoho a jeden za všechny. A samozřejmě zahrají a zazpívají svoje osvědčené hity, které broučkové tak milují.

Čtvrtek 04.11.2021, 19:00

Odhalená pravda
NÁHRADNÍ TERMÍN

Odhalená pravda<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 23. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Hra pro ženy, o ženách, kterou by samozřejmě měli vidět i muži, pokud ovšem nemají strach! Příběh pěti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče: zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou. I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu.

< 1 2 >