Kompletní program

Pondělí 20.05.2019 - Sobota 31.08.2019

Krajiny Josefa Černého

Krajiny Josefa Černého

Rodák z Horní Sloupnice, ročník 1956. Od roku 1977 občan, Litomyšle. Profesí stavař, nejprve jako projektant, později stavitel a spolumajitel malé rodinné stavební firmy. Jako samouk začal v roce 2018 pastely a temperou zachycovat krásnou českou krajinu. Většina obrázků je z okolí Litomyšle. Zachycuje proměnu přírody od brzkého jara po zimní období. Dominujícím prvkem jsou stromy a cesty, které dotváří malebnost vesnické krajiny. Další a neodmyslitelnou součástí je obloha. Je zachycena od jasné letní, přes bouřkové mraky až po zachmuřenou podzimní.

Středa 28.08.2019, 19:30

Středa, hudby Vám třeba
The Pink Panthers

Středa, hudby Vám třeba<br>The Pink Panthers

Sedmičlenná hudební skupina The Pink Panthers vznikla ve Svitavách na počátku roku 1997. V květnu téhož roku odstartovala koncertní činnost, snažíce se uchvátit svým syrovým projevem co možná nejširší spektrum posluchačů.

Pátek 06.09.2019, 19:00

Koncert kapely Čechomor

Koncert kapely Čechomor

Koncert kapely Čechomor se bude konat na prvním zámeckém nádvoří. Hlavní hvězdou večera bude skoro domácí kapela Čechomor. Výběr kapely není náhodný – mnozí z nás si jistě pamatují na koncert Čechomoru s Jarkem Nohavicou, který před devatenácti lety také „předskakoval“ Národnímu zahájení Dnů evropského dědictví. Letošní koncert uvede litomyšlská kapela Amélia. Věříme, že zazní i písnička, kterou pro Amélii složil frontman Čechomoru František Černý.

Neděle 15.09.2019, 15:00

Štístko a Poupěnka - Ať žijí pohádky!

Štístko a Poupěnka - Ať žijí pohádky!

V zbrusu novém představení se Štístko a Poupěnka se svými broučky dostanou do pohádkového lesa. Natrefí na skřítka Tik Ťaka, kterého ještě nikdo nechytil. Naučí Pyšnou princeznu kouzelná slůvka. Pomůžou Karkulce, aby jí nesežral vlk. Potkají Jeníčka a Mařenku a perníkovou chaloupku. Budou si hrát na Pejska a Kočičku. Dokonce jim bude plnit sny Zoubková víla. Budeme papat ovoce a zeleninu se supermanem Mňamáčkem. Nezapomenou, že jen Kamarádi drží všichni za jednoho a jeden za všechny. A samozřejmě zahrají a zazpívají svoje osvědčené hity, které broučkové tak milují.

Pátek 20.09.2019, 19:00

Malý princ

Malý princ

Hudební projekt na motivy jednoho z nejznámějších příběhů moderní světové literatury. V titulní a jediné roli originálního zpracování se představí Jan Cina.

Čtvrtek 26.09.2019, 19:00

570. LHV Soňa Červená zpívá a vypráví...

570. LHV Soňa Červená zpívá a vypráví...

Soňa Červená, někdejší světová operní mezzosopranistka, v Německu dvojnásobná držitelka titulu Komorní pěvkyně, šansoniérka, divadelní a filmová herečka zpívá a vypráví v tomto jedinečném koncertním programu o svých radostech. Oslavuje kabaret, Červenou sedmu, kterou v Praze ještě před první světovou válkou založil její otec Jiří Červený, a také francouzské skladatele Francise Poulenka a Erika Satieho nebo pařížská rošťáctví mladého Bohuslava Martinů.

Úterý 08.10.2019, 19:00

Vlastimil Vondruška:
Vínem proti pohanství aneb staročeský Dekameron

Vlastimil Vondruška:<br>Vínem proti pohanství aneb staročeský Dekameron

Ze spolupráce předního českého spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky s oblíbenou příbramskou hudební skupinou Ginevra vzniklo divadelní představení, nazvané „Vínem proti pohanství aneb staročeský Dekameron“. V něm tvůrci pozvou diváky na výlet do renesančního šenku, v němž se setká univerzitní mistr (V. Vondruška) s trubadúry (Ginevra) a několika sklepnicemi. Vyprávění, žerty, písně i tanec mají hlavní účel představit milostný život našich předků z málo známé a značně necenzurované stránky. Ovšem současně by měly vést k zamyšlení, zda dnes neděláme na rozdíl od našich předků něco špatně.

Pátek 11.10.2019, 19:00

K-PAX, Svět podle Prota

K-PAX, Svět podle Prota

Divadelní hra K-PAX Gena Brewera vznikla na základě literární předlohy téhož autora. Gene Brewer je autorem knižní trilogie K-PAX, Na světelném paprsku, K-PAX III. – Svět podle prota. Nejvíce však román proslavilo filmové zpracování literární předlohy, které bylo uváděno v českých kinech pod názvem Svět podle Prota v hlavních rolích s Jeffem Bridgesem a Kevinem Spaceym.

Sobota 12.10.2019, 19:00

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská

Gustáv Husák a Věra Čáslavská - dva protipóly jednoho období. Anoda a Katoda. Není lepší zadání pro grotesky. Není lepší východisko pro klauny. Originální zpracování naší nedávné minulosti. Gustav Husák jako komik. Nejpomalejší komik na světě. Tak dlouho ve funkci, až je směšný i sám sobě. Nehrozí to i dnes? Komunista versus gymnastka. To tady ještě nebylo. Anebo bylo?

Úterý 15.10.2019, 18:00

Beseda Jiřího Kolbaby: Fotograf na cestách - splněný sen

Beseda Jiřího Kolbaby: Fotograf na cestách - splněný sen

Pořad, během které se cestovatel snaží předat svým divákům co nejvíce inspirací i strategických informací pro vlastní cestování. Pořady Jiřího Kolbaby akcentují tradičně prvky svobody, otevřenosti, tolerance, ochrany fauny a flory celé planety. V tomto nestandardním pořadu představí cestovatel množství snímků přírody, lidských tváří, zvířat a situací ze všech šesti kontinentů planety. Exotický výlet objasní specifika některých oblastí, přiblíží subjektivní pocity autora při snímání fotografií a přirozeně motivuje diváky k jejich vlastním cestovatelským projektům a fotografování. Večer plný inspirací mimo jiné objasní mechanizmy globálního cestování a zásady kompoziční tvorby.

Čtvrtek 17.10.2019, 19:00

Halina Pawlowská: Manuál zralé ženy

Halina Pawlowská: Manuál zralé ženy

One women show Haliny Pawlowské. Není nic špatného na tom být zralá žena, i když slovo „zralá“ mi připomíná sýr, u kterého je nejvyšší čas ho zkonzumovat ... Zralost je báječná! Buď z toho důvodu, že si můžete gratulovat, že jste se dožili už pěkného počtu let, anebo proto, že jste sice ještě velice mladí, ale jste jedinci s moudrým pohledem na svět. Zralost má, bohužel, ale i negativní stránku. Zralost totiž nikoho nepřitahuje. Zralý muž nevzbuzuje takovou chuť jako zralý meloun a zralá padesátnice prostě není broskev k nakousnutí.

Středa 23.10.2019, 19:00

571. LHV The MUH Trio

571. LHV The MUH Trio

Program složený ze známých jazzových standardů a originálních skladeb Roberta Magrise a Františka Uhlíře. Trio tvoří vynikající italský pianista Roberto Magris, jeden z nejlepších evropských kontrabasistů František Uhlíř a česká bubenická legenda Jaromír Helešic.

Čtvrtek 31.10.2019, 19:00

Koncert Josefa Vágnera, Michaely Gemrotové, kapely Klasix a sboru Lilium

Koncert Josefa Vágnera, Michaely Gemrotové, kapely Klasix a sboru Lilium

Josef Vágner se vrací do Litomyšle. Po skvělém vánočním vystoupení v roce 2017 Josef Vágner přichází s jedinečným koncertním formátem. Ve Smetanově domě se uskuteční exkluzivní koncert ve spolupráci s dětským pěveckým sborem Lilium.

Neděle 03.11.2019, 15:00

Čiperkové

Čiperkové

Děcka, Čiperkové přijedou do Litomyšle, to je pecka! Čiperkové - nejpopulárnější dětská kapela v ČR. Zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. Přijďte si s nimi zazpívat, zatancovat, zablbnout a taky se vyfotit.

Neděle 10.11.2019, 19:00

Žítkovské bohyně

Žítkovské bohyně

Nová divadelní adaptace románu o závisti, pomstě a minulosti, před kterou nelze uniknout. Román Kateřiny Tučkové o čarodějnicích z moravské obce Žítkové je napsaný volně podle skutečných událostí a za použití řady historických dokumentů. Zároveň je ale také strhujícím detektivním příběhem o hledání minulosti, odhalování nepříjemných pravd, které by bylo možná lépe nechat spát, a spolu s tím také o hledání kořenů vlastní identity. Historické skutečnosti se zde prolínají s fikcí a výsledkem je strhující a téměř třaskavý příběh sahající od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho dávnými a prastarými kořeny přes nacistické okultisty a kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti. Román se právem stal jednou z největších českých literárních událostí posledních let, získal řadu prestižních ocenění, zařadil se mezi nejčtenější česká literární díla vůbec a byl přeložen do více než dvanácti jazyků.

Středa 13.11.2019, 19:00

Drobečky z perníku

Drobečky z perníku

Drobečky z perníku je hluboká a dojemná komedie a jedna z nejlepších her klasika amerických komedií Neila Simona. "Smích přes slzy" - i tak by se mohla tato komedie jmenovat.

Úterý 19.11.2019, 19:00

Jakub Smolík: Turné "60"
Speciální narozeninový koncert s Petrem Kolářem

Jakub Smolík: Turné "60"  <br> Speciální narozeninový koncert s Petrem Kolářem

Jakub Smolík slaví v roce 2019 své životní jubileum. Ač na to nevypadá, čekají ho šedesáté narozeniny! Koncertní vzpomínkové ohlédnutí věčného romantika přinese poohlédnutí za uplynulými lety a připomene nejednu historku. V programu zazní největší hity jeho kariéry i duety s Petrem Kolářem, jehož písně obohatí program koncertu. Právě Petr Kolář složil pro Jakuba Smolíka i současný hit Medový čaj.

Pátek 22.11.2019, 19:00

4TET - Nová koncertní verze V.

4TET - Nová koncertní verze V.

Již téměř 16 let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady VOKÁLNÍ SESKUPENÍ 4TET. Gentlemani v cylindrech opět připravili originální podívanou. Verze V., kterou připravil se 4TETem stejný tým jako verze předešlé, je scénicky a obsahově úplně jiná.

Neděle 24.11.2019, 19:00

572. LHV Pražákovo kvarteto

572. LHV Pražákovo kvarteto

Na začátku 70. let se začalo na konzervatoři formovat Pražákovo kvarteto a jak se záhy ukázalo, setkali se čtyři stejně talentovaní a komorní hudbou stejně posedlí jedinci. I přes nové zastoupení postů I. houslí a violoncella se kvarteto nadále řadí mezi několik málo souborů, jež tvoří špičku české kvartetní interpretace.

Sobota 30.11.2019, 19:00

Z postele do postele

Z postele do postele

Komedie roku 2018 a Komedie diváků 19. ročníku GRAND Festivalu smíchu! Brilantní komedie duchaplného anglického dramatika (*1939) s profesí herce a režiséra, jehož místy laskavé, místy značně břitké veselohry slaví úspěch po celém světě. Na scéně se střídají i potkávají čtyři partnerské páry ve třech bytech, potažmo ložnicích.

< 1 2 >