Kompletní program

Pátek 01.10.2021, 19:00

Madame Rubinstein
NÁHRADNÍ TERMÍN

Madame Rubinstein<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 29. 10. a 12.12. 2020 a 9. 6. 2021 zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Abonentní představení - Komediální drama inspirované posledními deseti lety života průkopnice kosmetického průmyslu (a obchodního marketingu), nezdolné a originální Australanky Heleny Rubinstein. Malovali ji Salvator Dali i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul princezny. Byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame… „Neexistují ošklivé ženy, pouze líné.“

Neděle 03.10.2021, 15:00

Zpíváme a tančíme s Míšou: Cestujeme za zvířátky

Zpíváme a tančíme s Míšou: Cestujeme za zvířátky

V novém písničkovém pořadu Cestujeme za zvířátky se společně vydáme na velký výlet. Pojedeme nebo poletíme kolem celé naší zeměkoule. Zazpíváme si písničku na cestu Daleko za mořem a zastavíme se v Africe, kde se narodila Opice, Sloník Toník, Zebra, Žirafa a sousta jiných zvířátek. Každému zazpíváme písničku a zároveň si u ní zacvičíme. Potom zase popojedeme dále, navštívíme jiné kontinenty a poznáme jiné lidi. V písničce Sanitka si zopakujeme, jak je důležité dávat pozor při sportu a nakonec s Popeláři roztřídíme odpadky, které cestou najdeme.

Čtvrtek 07.10.2021, 19:00

578. LHV Matyáš Novák „Ve znamení opery"
NÁHRADNÍ TERMÍN

578. LHV Matyáš Novák „Ve znamení opery"<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 9. března 2021 zůstávají platné i v tomto novém termínu. Matyáš Novák (nar. 20. 6. 1998), vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. V Litomyšli nám představí Lisztovy transkripce, které byly inspirovány slavnými operními áriemi.

Sobota 16.10.2021, 19:00

HELENA VONDRÁČKOVÁ - Vzhůru k výškám Tour

HELENA VONDRÁČKOVÁ - Vzhůru k výškám Tour

Legenda české pop music a držitelka mnoha světových ocenění Helena Vondráčková, vyjede na podzim na odložené česko-slovenské turné, které mělo původně začít loni na jaře, ale kvůli koronavirové krizi ho zpěvačka přeložila na podzim 2021. Během své více než padesátileté kariéry nazpívala přes 1500 písní. Na koncertě zazní nejen osvědčené hity, ale také písně z posledního studiového CD Tvrdohlavá, které zpěvačka vydala loni.

Středa 20.10.2021, 19:00

576. LHV S houslemi a kytarou napříč staletími
NÁHRADNÍ TERMÍN

576. LHV S houslemi a kytarou napříč staletími<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 30. 10. 2020, 24. 2. 2021 a 20. 4. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu. Dramaturgie koncertu nabídne posluchačům širokou škálu nálad i stylovou pestrost skladeb. V úvodu zazní sonáty dvou barokních velikánů – Antonia Vivaldiho a Giuseppe Tartiniho a zatímco ta první patří mezi méně hrané, Sonáta g moll s podtitulem „Ďáblův trylek“ se stala bezesporu Tartiniho nejslavnějším dílem. Lidová hudba balkánského poloostrova byla inspirací pro mnoho autorů. Přesvědčit se o tom můžete v Bartókových „Rumunských tancích“ i v „Sonatině bulgarice“ bulharského skladatele a kytaristy Atanase Ourkouzounova. Pärtův typický kompoziční styl „Tintinnabuli“ představují Variace s názvem „Frátres“ věnované Gidonu Kremerovi a dramaturgii večera zakončí výlet do „Historie tanga“ argentinského skladatele a bandoneonisty Astora Piazzolly.

Čtvrtek 21.10.2021, 20:00

Partička
NÁHRADNÍ TERMÍN

Partička<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkce 10. 11. 2020 a 30.04. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Vysoká škola improvizace, Nová televizní Partička míří opět do Litomyšle! Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Michal Novotný, hudebník Marian Čurko...a nebo taky nějaký zajímavý host...to je nová sestava Partičky! Vše je improvizace!

Čtvrtek 04.11.2021, 19:00

Odhalená pravda
NÁHRADNÍ TERMÍN

Odhalená pravda<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 23. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Hra pro ženy, o ženách, kterou by samozřejmě měli vidět i muži, pokud ovšem nemají strach! Příběh pěti žen, které se setkávají ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče: zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet si muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou. I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu.

Pátek 05.11.2021, 17:00

Štístko a Poupěnka - Ať žijí pohádky!
NÁHRADNÍ TERMÍN

Štístko a Poupěnka - Ať žijí pohádky!<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 1. 11. 2020 a 20. 6. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu. V zbrusu novém představení se Štístko a Poupěnka se svými broučky dostanou do pohádkového lesa. Natrefí na skřítka Tik Ťaka, kterého ještě nikdo nechytil. Naučí Pyšnou princeznu kouzelná slůvka. Pomůžou Karkulce, aby jí nesežral vlk. Potkají Jeníčka a Mařenku a perníkovou chaloupku. Budou si hrát na Pejska a Kočičku. Dokonce jim bude plnit sny Zoubková víla. Budeme papat ovoce a zeleninu se supermanem Mňamáčkem. Nezapomenou, že jen Kamarádi drží všichni za jednoho a jeden za všechny. A samozřejmě zahrají a zazpívají svoje osvědčené hity, které broučkové tak milují.

Neděle 07.11.2021, 19:00

Kouzelná vyhlídka
NÁHRADNÍ TERMÍN

Kouzelná vyhlídka<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky zakoupené na původní produkci 16. 11. 2020 a 11. 4. 2021, zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Abonentní představení - Jedná se o čtyři prolínající se příběhy hudební komedie, které se odehrávají od roku 1942 až po současnost na Kouzelné vyhlídce nad městem. S notnou dávkou humoru, nadhledem a silným dojmem pravdy, zachycují jednotlivé charaktery postav, které ovlivnila druhá světová válka, totalita padesátých let, začínající demokracie a realita dnešní doby. Představení je provázáno rytmy swingu, tanga, metalu a balkánským gyps.

Úterý 09.11.2021, 19:00

Hana Zagorová a Petr Rezek
NÁHRADNÍ TERMÍN

Hana Zagorová a Petr Rezek<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 6. 11. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Jedna z největších hvězd české populární hudby, držitelka Diamantové desky Supraphonu a devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová vystoupí se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem, s nímž natočila řadu duetů jako např. Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník či Vánoční tajemství. Na koncertu je bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka. Zpěvačka, textařka, herečka a moderátorka Hana Zagorová se stala během své pěvecké kariéry druhou nejúspěšnější držitelkou ocenění Zlatý slavík v kategorii zpěvačka v historii (po Lucii Bílé), když získala devět Slavíků v řadě v letech 1977 až 1985.

Čtvrtek 11.11.2021, 19:00

579. LHV Dvořákovo klavírní kvarteto
NÁHRADNÍ TERMÍN

579. LHV Dvořákovo klavírní kvarteto<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 27. dubna 2021 zůstávají platné i v tomto novém termínu. Dvořákovo klavírní kvarteto vykrystalizovalo z osobností spjatými s před­­­­cho­zí­mi dlouhodobými komorními zkušenostmi a doplnilo tak pestrou pale­tu čes­kých komorních formací. Na programu představí klavírní kvartety skladatelů Ludwiga van Beethovena, Gustava Mahlera nebo Antonína Dvořáka.

Sobota 13.11.2021, 19:00

La Putyka "Isole" - NÁHRADNÍ TERMÍN

La Putyka "Isole" - NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 22. 5. a 19. 11. 2020 zůstávají platné i v tomto novém termínu. Vítejte v cirkuse, kde má hlavní slovo magická síla hudby. Nechte ji prostoupit do svého podvědomí a poškádlit vaše očekávání, radosti, smutky i obavy. Otevřete oči, uši i svá srdce a staňte se součástí cirkusu představivosti. Živá hudba je tradiční součástí inscenací Cirku La Putyka a nosným tématem Isole. Nový cirkus je o virtuozitě, ekvilibristice, ale není důležité, zda je to virtuozita v pohybu, nebo v hudbě. Isole je zvukový nový cirkus. V hlavní roli ti, kdo doprovázejí projekty souboru od samého počátku, ale obvykle stojí více v pozadí, tedy hudebníci.

Pondělí 15.11.2021, 19:00

Jaroslav Dušek – Čtyři dohody
NÁHRADNÍ TERMÍN

Jaroslav Dušek – Čtyři dohody<br> NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky zakoupené na původní produkci 12. 11. 2020 a 9. 4. 2021 zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Hra je zpracována velmi odlehčeně, promítne se v nadsázce, volně zpracovaná, improvizujeme.

Úterý 16.11.2021, 19:00

Jaroslav Dušek – Pátá dohoda
NÁHRADNÍ TERMÍN

Jaroslav Dušek – Pátá dohoda<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky zakoupené na původní produkci 13. 11. 2020 a 10. 4. 2021 zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.

Sobota 20.11.2021, 19:00

Kaktusový květ

Kaktusový květ

Zubař Dr. Julian Wiston je velkým ctitelem ženské krásy. Teď právě má poměr s lehce naivní Toni Simmonsovou, kterého velmi miluje. Chce si ho vzít, avšak nejde to – Julian je ženatý a má tři děti. Nyní je ale všechno jinak, Julian se chce opravdu s Toni oženit. Ta však trvá na tom, že se musí sejít s jeho zatím platnou manželkou. Jenže, kde vzít manželku, když zubař žádnou nemá? Julian tedy přemluví svou upjatou kolegyni, zubní asistentku Stephanii, aby jeho manželku předstírala... A kolotoč bláznivých situací se rozjede naplno.

Středa 24.11.2021, 19:00

Olympic
NÁHRADNÍ TERMÍN

Olympic<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 24. 4. a 26. 11. 2020 a 5. 5. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu. Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény skupiny Olympic. Skupina ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahrají skladby z posledních tří alb Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků a Souhvězdí romantiků. Samozřejmě, že dojde i na největší hity skupiny Olympic.

Čtvrtek 25.11.2021, 19:00

Olympic
NÁHRADNÍ TERMÍN

Olympic<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 9. 10. a 25. 11. 2020 a 6. 5. 2021 zůstávají platné i v tomto novém termínu. Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény skupiny Olympic. Skupina ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahrají skladby z posledních tří alb Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků a Souhvězdí romantiků. Samozřejmě, že dojde i na největší hity skupiny Olympic.

Středa 01.12.2021, 19:00

Lukáš Pavlásek „Kdo nepláče není Čech“

Lukáš Pavlásek „Kdo nepláče není Čech“

90minutová one man show s podtitulem Češi, alkohol a Rock and roll je klasickou standup comedy, jen komik a mikrofon. Dozvíte se který národ je nejlepší na světě, kde začíná zóna debilů, proč pití prospívá naší civilizaci, co pít, když chcete, aby se vám narodil Václav Klaus, povíme si, jak strávit pořádnou dovolenou, kterou nám pokazí dámská jízda, sestavíme si nekompromisní punkovou kapelu, rozebereme si některé lidové písně, a nakonec si všichni společně zazpíváme o tom, co nám leze na nervy, protože správnej Čech není nikdy spokojenej. Lukáš Pavlásek patří mezi průkopníky a nejvýraznější tváře české standup comedy, natočil desítky výstupů do pořadů Na stojáka a Comedy club a absolvoval stovky vystoupení. Jeho celovečerní speciál je esencí toho nejlepšího z jeho tvorby.

Středa 08.12.2021, 19:00

577. LHV Martina Kociánová & Trio Amadeus
NÁHRADNÍ TERMÍN

577. LHV Martina Kociánová & Trio Amadeus<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 16. 12. 2020 a 8. června 2021, zůstávají platné i v novém termínu. Trio Amadeus název odvozuje od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Velkou část repertoáru tvoří úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň. Na svých koncertech trio spolupracuje s rozhlasovou a televizní moderátorkou a koncertní pěvkyní Martinou Kociánovou.

Čtvrtek 09.12.2021, 19:00

Fantastická žena
NÁHRADNÍ TERMÍN

Fantastická žena<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 3. 11. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Současná komedie úspěšného kanadského autora, jejíž zápletka se točí kolem seznamu vlastností, které by měla mít ideální partnerka. Jedná se o příběh dvou kamarádů ve středním věku, jejichž životy pořádně zamíchá tajuplná seznamka a doslova fantastická žena, která se jim zčistajasna objeví v bytě. Jak to spolu může souviset? Nechte se překvapit! A dejte si dobrý pozor na to, co si přejete...

< 1 2 >