Kompletní program

Středa 01.12.2021, 19:00

Lukáš Pavlásek „Kdo nepláče není Čech“
PŘEDSTAVENÍ PŘESUNUTO
NÁHRADNÍ TERMÍN 2. 12. 2022

Lukáš Pavlásek „Kdo nepláče není Čech“<br>PŘEDSTAVENÍ PŘESUNUTO<br>NÁHRADNÍ TERMÍN 2. 12. 2022

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. 90minutová one man show s podtitulem Češi, alkohol a Rock and roll je klasickou standup comedy, jen komik a mikrofon. Dozvíte se který národ je nejlepší na světě, kde začíná zóna debilů, proč pití prospívá naší civilizaci, co pít, když chcete, aby se vám narodil Václav Klaus, povíme si, jak strávit pořádnou dovolenou, kterou nám pokazí dámská jízda, sestavíme si nekompromisní punkovou kapelu, rozebereme si některé lidové písně, a nakonec si všichni společně zazpíváme o tom, co nám leze na nervy, protože správnej Čech není nikdy spokojenej. Lukáš Pavlásek patří mezi průkopníky a nejvýraznější tváře české standup comedy, natočil desítky výstupů do pořadů Na stojáka a Comedy club a absolvoval stovky vystoupení. Jeho celovečerní speciál je esencí toho nejlepšího z jeho tvorby.

Sobota 04.12.2021

Zámecké sklepení v moci pekelné - ZRUŠENO

Zámecké sklepení v moci pekelné - ZRUŠENO

Z důvodu sílící pandemie Covid 19 jsme se rozhodli plánovanou akci Zámecké sklepení v moci pekelné zrušit. Platby za vstupenky zakoupené online budou vráceny bankovním převodem. Vstupenky zakoupené na pokladně je možné vracet prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené zrušením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení.

Neděle 05.12.2021

Zámecké sklepení v moci pekelné - ZRUŠENO

Zámecké sklepení v moci pekelné - ZRUŠENO

Z důvodu sílící pandemie Covid 19 jsme se rozhodli plánovanou akci Zámecké sklepení v moci pekelné zrušit. Platby za vstupenky zakoupené online budou vráceny bankovním převodem. Vstupenky zakoupené na pokladně je možné vracet prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené zrušením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení.

Středa 08.12.2021, 19:00

577. LHV Martina Kociánová & Trio Amadeus
NÁHRADNÍ TERMÍN

577. LHV Martina Kociánová & Trio Amadeus<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 16. 12. 2020 a 8. června 2021, zůstávají platné i v novém termínu. Trio Amadeus název odvozuje od jména geniálního skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Z jeho děl vychází i repertoár souboru, který je obohacen o díla českých mistrů jako F. Kramáře, V. Nudery, J. Venta. Velkou část repertoáru tvoří úpravy pro zajímavé obsazení dva klarinety a fagot, jejichž autorem je František Hlucháň. Na svých koncertech trio spolupracuje s rozhlasovou a televizní moderátorkou a koncertní pěvkyní Martinou Kociánovou.

Čtvrtek 09.12.2021, 19:00

Fantastická žena
NÁHRADNÍ TERMÍN

Fantastická žena<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 3. 11. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Současná komedie úspěšného kanadského autora, jejíž zápletka se točí kolem seznamu vlastností, které by měla mít ideální partnerka. Jedná se o příběh dvou kamarádů ve středním věku, jejichž životy pořádně zamíchá tajuplná seznamka a doslova fantastická žena, která se jim zčistajasna objeví v bytě. Jak to spolu může souviset? Nechte se překvapit! A dejte si dobrý pozor na to, co si přejete...

Pondělí 13.12.2021, 13:45

Lotrando a Zubejda - ZRUŠENO

Lotrando a Zubejda       -   ZRUŠENO

Nová muzikálová pohádka Lotrando a Zubejda je přepsaná podle filmové předlohy režiséra Karla Smyczka a scénaristy Zdeňka Svěráka . Díky jejich podpoře můžete očekávat v pohádce známé krásné písně, které pohádku provází. Smyslem pohádky je ukázat dětem, že dobro je vždy silnější než zlo. Také pomoci dětem ukázat správný směr, jak býti dobrým a slušným člověkem.

Úterý 14.12.2021, 19:00

Můj báječný rozvod
NÁHRADNÍ TERMÍN

Můj báječný rozvod<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkce 13. 10. 2020 a 27. 5. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Monodrama Irky Aronové, v němž exceluje Eliška Balzerová, je obratně napsaný, zábavný a hodně ironický text. Má ale i hořká a smutná místa. Diváckou a zároveň kultivovanou inscenaci, v níž Balzerová ohromuje svou proměnlivostí, temperamentem, smyslem pro humor i nevtíravou vroucností. Je až neuvěřitelné, jak jí role Angely, ženy ve středních letech, kterou opustí manžel, sedne, jako by ji autorka Balzerové psala na tělo.

Středa 15.12.2021, 19:00

Plnou parou
NÁHRADNÍ TERMÍN

Plnou parou<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 15. 12. 2020 a 10. 05. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Abonentní představení - Sauna osamělého luxusního wellness hotelu, tajná pracovní a milostná schůzka, touha po dítěti a potřeba sponzorského daru, to jsou atraktivní ingredience pro brilantní komedii plnou záměn a zmatků, která ale končí laskavým smířením.

Čtvrtek 16.12.2021, 19:00

Poslední ze žhavých milenců
NÁHRADNÍ TERMÍN

Poslední ze žhavých milenců<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 23. 11. 2020 a 20. 05. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: "Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!" Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Pátek 17.12.2021, 19:00

Věra Martinová & Meritum
NÁHRADNÍ TERMÍN

Věra Martinová & Meritum<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 18. 12. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Populární česká zpěvačka, kytaristka a autorka Věra Martinová se skupinou Meritum přijíždí s novým koncertem právě k vám! Královna české country představí nejen své největší hity z posledních více než třech dekád, ale také písničky z novinkového alba Meritum. Právě toto album vyšlo na jaře loňského roku a ve svém žánru se okamžitě stalo hudební událostí roku!

Pondělí 20.12.2021, 10:00

Děvčátko Momo a ukradený čas - ZRUŠENO

Děvčátko Momo a ukradený čas - ZRUŠENO

Představení o děvčátku Momo je inspirováno stejnojmennou knihou Michaela Endeho. Jedná se o hudebně dramatickou koláž, která zahrnuje mluvené slovo, zpěv, pohyb, instrumentální hudbu, originální scénografii, zvukové a světelné efekty. Pět zpěváků vypráví a postupně rozehrává poetický příběh. A protože jde z velké části o hudební a pohybové divadlo, jsou jednotlivé situace rozehrány v písních, které byly vybrány tak, aby co nejlépe vystihly stěžejní dějové momenty. Téměř všechny písně uvádíme ve vlastním aranžmá, některé skladby jsou zcela autorské a zároveň díky všestrannému nadání interpretů jsou vedle vokálního pětihlasu využívány také různé hudební nástroje.

Čtvrtek 07.04.2022, 19:00

Úvěr

Úvěr

Ředitel banky Gregorio má skvělý život, lukrativní místo a krásnou ženu. A právě ve chvíli, kdy se cítí možná až příliš pevně v sedle, objeví se nesolventní žadatel o úvěr Antonio. Gregorio mu žádost o úvěr razantně zamítne. Antonio je ale neodbytný a vyhrožuje mu, že když nedostane úvěr, svede mu ženu. Má totiž obrovské svůdcovské schopnosti a nikdy mu žádná neodolala. Gregorio mu úvěr nedá, ale raději zavolá své manželce, aby si dala na Antonia pozor. Jeho žena se rozčílí, že ji takhle ohrožuje kvůli nějakému směšnému úvěru a nekompromisně ho vyhodí z domu. Gregorio chce svou ženu zpět, ale neví, jak to udělat. Aby svou ženu opět okouzlil, musel by mít nějaké svůdcovské schopnosti, ty ale nikdy neměl. A tak musí chtě nechtě požádat o pomoc zkušeného svůdníka Antonia. Pomůže Antonio svést zoufalému Gregoriovi jeho ženu? Dostane požadovaný úvěr? A kdo nad kým nakonec zvítězí?

Pátek 08.04.2022, 19:00

Štefan Margita "Intimity"

Štefan Margita "Intimity"

Štefan Margita, operní pěvec, tenor se z operního světa poprvé vydá do světa šansonu! Pro svoje fanoušky si tentokrát připravil více než hodinový koncert plný zcela nových písní, které pro něj napsal zpěvák a skladatel Michal Kindl. S Michalem jsme už společně vystupovali minulý rok na mém turné. Spolupráce se nám osvědčila, a tak jsem Michala požádal, zda by pro mě napsal další písně. Nakonec je z toho celý intimní večer, který bychom rádi strávili společně s vámi! Hosté: Michal Kindl, Iris Moris

Středa 11.05.2022, 19:00

Roman Vojtek "Už bylo na čase!"
NÁHRADNÍ TERMÍN

Roman Vojtek "Už bylo na čase!"<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 20. 10. 2020 a 12. 5. 2021, zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. "UŽ BYLO NA ČASE!" je koncert, ve kterém Roman Vojtek za doprovodu šestičlenné kapely Charlie Band představí slavné muzikálové, rock’n’rollové i popové písně. Jeho hostem bude muzikálová zpěvačka Petra Vojtková.

Pátek 20.05.2022, 19:00

HELENA VONDRÁČKOVÁ - Vzhůru k výškám Tour
NÁHRADNÍ TERMÍN

HELENA VONDRÁČKOVÁ - Vzhůru k výškám Tour<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Helena Vondráčková překládá z technických důvodů koncerty v Litomyšli a Znojmě Management zpěvačky Heleny Vondráčkové musí přeložit její plánovaný koncert v Litomyšli 16. října. Mohou za to technické důvody. "Velice nás to mrzí, ale technické komplikace způsobily, že musíme koncert přesunout na náhradní termín. V Litomyšli proběhne vystoupení paní Vondráčkové příští rok 20. května," oznámil management zpěvačky. "Moc se na vás v Litomyšli těším a děkuji všem za pochopení nenadálé situace," prohlásila Helena Vondráčková. Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 16. 10. 2021 zůstávají platné v novém náhradním termínu, a to včetně sedadla a řady. Legenda české pop music a držitelka mnoha světových ocenění Helena Vondráčková, vyjede na podzim na odložené česko-slovenské turné, které mělo původně začít loni na jaře, ale kvůli koronavirové krizi ho zpěvačka přeložila na podzim 2021. Během své více než padesátileté kariéry nazpívala přes 1500 písní. Na koncertě zazní nejen osvědčené hity, ale také písně z posledního studiového CD Tvrdohlavá, které zpěvačka vydala loni.