Kompletní program

Středa 10.02.2021, 19:00

575. LHV Slavné filmové melodie v klavírních proměnách
NÁHRADNÍ TERMÍN

575. LHV Slavné filmové melodie v klavírních proměnách<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 21. října 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu. Večer složený z hudebních koláží a improvizací na známé i méně známé melodie ze světové i české filmové scény, např. Harry Potter, Tenkrát na západě, Adéla ještě nevečeřela, Tři oříšky pro popelku, Titanic, Forrest Gump a další.

Středa 24.02.2021, 19:00

576. LHV S houslemi a kytarou napříč staletími
NÁHRADNÍ TERMÍN

576. LHV S houslemi a kytarou napříč staletími<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkci 30. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu. Dramaturgie koncertu nabídne posluchačům širokou škálu nálad i stylovou pestrost skladeb. V úvodu zazní sonáty dvou barokních velikánů – Antonia Vivaldiho a Giuseppe Tartiniho a zatímco ta první patří mezi méně hrané, Sonáta g moll s podtitulem „Ďáblův trylek“ se stala bezesporu Tartiniho nejslavnějším dílem. Lidová hudba balkánského poloostrova byla inspirací pro mnoho autorů. Přesvědčit se o tom můžete v Bartókových „Rumunských tancích“ i v „Sonatině bulgarice“ bulharského skladatele a kytaristy Atanase Ourkouzounova. Pärtův typický kompoziční styl „Tintinnabuli“ představují Variace s názvem „Frátres“ věnované Gidonu Kremerovi a dramaturgii večera zakončí výlet do „Historie tanga“ argentinského skladatele a bandoneonisty Astora Piazzolly.

Úterý 09.03.2021, 19:00

578. LHV Matyáš Novák „Ve znamení opery"

578. LHV Matyáš Novák „Ve znamení opery"

Matyáš Novák (nar. 20. 6. 1998), vítěz řady národních a mezinárodních soutěží, patří díky mimořádnému harmonickému cítění, širokému repertoáru a vynikající úhozové technice k nejperspektivnějším pianistům své generace. V Litomyšli nám představí Lisztovy transkripce, které byly inspirovány slavnými operními áriemi.

Pátek 09.04.2021, 19:00

Jaroslav Dušek – Čtyři dohody
NÁHRADNÍ TERMÍN

Jaroslav Dušek – Čtyři dohody<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky zakoupené na původní produkci 12. 11. 2020, zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Hra je zpracována velmi odlehčeně, promítne se v nadsázce, volně zpracovaná, improvizujeme.

Sobota 10.04.2021, 19:00

Jaroslav Dušek – Pátá dohoda
NÁHRADNÍ TERMÍN

Jaroslav Dušek – Pátá dohoda<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky zakoupené na původní produkci 13. 11. 2020, zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.

Neděle 11.04.2021, 19:00

Kouzelná vyhlídka
NÁHRADNÍ TERMÍN

Kouzelná vyhlídka<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky zakoupené na původní produkci 16. 11. 2020, zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Abonentní představení - Jedná se o čtyři prolínající se příběhy hudební komedie, které se odehrávají od roku 1942 až po současnost na Kouzelné vyhlídce nad městem. S notnou dávkou humoru, nadhledem a silným dojmem pravdy, zachycují jednotlivé charaktery postav, které ovlivnila druhá světová válka, totalita padesátých let, začínající demokracie a realita dnešní doby. Představení je provázáno rytmy swingu, tanga, metalu a balkánským gyps.

Úterý 13.04.2021, 19:00

Ladislav Špaček "Etiketa není věda"
NÁHRADNÍ TERMÍN

Ladislav Špaček "Etiketa není věda"<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Dvouhodinová one man show mistra etikety Ladislava Špačka, ve které shrne vše, co bychom měli znát, abychom se nechovali jako slon v porcelánu. Víte, jak se obléknout do divadla? Které šaty by neměly chybět v žádném dámském šatníku? Jaký je rozdíl mezi šedým a černým oblekem? Umíme se správně představit? Kdo nastupuje první do výtahu? Na desítky otázek dostanete v pořadu odpovědi. A co víc: Budete překvapeni, jak může být etiketa zábavná.

Neděle 25.04.2021, 15:00

Šťastný princ - muzikálová pohádka

Šťastný princ - muzikálová pohádka

Za zdmi krásných paláců, kde se jen tančí, pije a snadno se žije, existuje svět docela jiný. Možná ošklivý, ale dost určitě opravdový. Uprostřed toho světa stojí nádherná zlatá socha prince, který má místo očí drahokamy. Princ shlíží každý den na bídu lidí, kterou za svého života nepoznal. Pomalu se blíží zima a vlaštovky odlétají na jih, až na jednu, jejíž soucitné srdce je nakonec silnější než touha po exotických teplých krajinách. Ale co princovo srdce olověné? Může se také rozeznít láskou a soucitem?

Úterý 27.04.2021, 19:00

579. LHV Dvořákovo klavírní kvarteto

579. LHV Dvořákovo klavírní kvarteto

Dvořákovo klavírní kvarteto vykrystalizovalo z osobností spjatými s před­­­­cho­zí­mi dlouhodobými komorními zkušenostmi a doplnilo tak pestrou pale­tu čes­kých komorních formací. Na programu představí klavírní kvartety skladatelů Ludwiga van Beethovena, Gustava Mahlera nebo Antonína Dvořáka.

Čtvrtek 29.04.2021, 13:45

Lotrando a Zubejda

Lotrando a Zubejda

Nová muzikálová pohádka Lotrando a Zubejda je přepsaná podle filmové předlohy režiséra Karla Smyczka a scénaristy Zdeňka Svěráka . Díky jejich podpoře můžete očekávat v pohádce známé krásné písně, které pohádku provází. Smyslem pohádky je ukázat dětem, že dobro je vždy silnější než zlo. Také pomoci dětem ukázat správný směr, jak býti dobrým a slušným člověkem.

Pátek 30.04.2021, 20:00

Partička
NÁHRADNÍ TERMÍN

Partička<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 10. 11. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Vysoká škola improvizace, Nová televizní Partička míří opět do Litomyšle! Michal Suchánek, Igor Chmela, Richard Genzer, Michal Novotný, hudebník Marian Čurko...a nebo taky nějaký zajímavý host...to je nová sestava Partičky! Vše je improvizace!

Středa 05.05.2021, 19:00

Olympic
NÁHRADNÍ TERMÍN

Olympic<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Koncert skupiny Olympic, který je v termínu 24. 4. a 26. 11. z důvodu nařízení vlády ČR zrušen, se uskuteční v náhradním termínu ve středu 5. května 2021 v 19.00 hodin. Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Jedinečný koncert nestárnoucí rockové legendy české hudební scény skupiny Olympic. Skupina ve složení Petr Janda, Milan Broum, Jiří Valenta a Martin Vajgl zahrají skladby z posledních tří alb Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků a Souhvězdí romantiků. Samozřejmě, že dojde i na největší hity skupiny Olympic.

Čtvrtek 06.05.2021, 19:00

Olympic
NÁHRADNÍ TERMÍN

Olympic<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Koncert skupiny Olympic, který je v termínu 9. 10. a 25. 11. z důvodu nařízení vlády ČR zrušen, se uskuteční v náhradním termínu ve středu 6. května 2021 v 19.00 hodin. Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady.

Pondělí 10.05.2021, 19:00

Plnou parou
NÁHRADNÍ TERMÍN

Plnou parou<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 15. 12. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Abonentní představení - Sauna osamělého luxusního wellness hotelu, tajná pracovní a milostná schůzka, touha po dítěti a potřeba sponzorského daru, to jsou atraktivní ingredience pro brilantní komedii plnou záměn a zmatků, která ale končí laskavým smířením.

Středa 12.05.2021, 19:00

Roman Vojtek "Už bylo na čase!"
NÁHRADNÍ TERMÍN

Roman Vojtek "Už bylo na čase!"<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 20. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. "UŽ BYLO NA ČASE!" je koncert, ve kterém Roman Vojtek za doprovodu šestičlenné kapely Charlie Band představí slavné muzikálové, rock’n’rollové i popové písně. Jeho hostem bude muzikálová zpěvačka Petra Vojtková.

Úterý 18.05.2021, 19:00

580. LHV Adiemus

580. LHV Adiemus

Litomyšlský symfonický orchestr má jako jeden ze svých úkolů podporu a rozvoj kultury v našem regionu. Nemalou součástí tohoto je i podpora těch nejmladších muzikantů, žáků základních uměleckých škol. Právě tímto koncertem orchestr nabídne mladým šikovným hudebníkům vyzkoušet si sólový výstup v doprovodu orchestru. Spojením spousty malých zpěváčků chtějí podpořit a rozvíjet spolupráci mezi jednotlivými školami a tělesy v regionu. Nepomineme i velký zážitek pro děti zazpívat si v doprovodu velkého symfonického orchestru.

Čtvrtek 20.05.2021, 19:00

Poslední ze žhavých milenců
NÁHRADNÍ TERMÍN

Poslední ze žhavých milenců<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 23. 11. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Starší majitel rybí restaurace v New Yorku se po sedmadvacetiletém spořádaném manželství odhodlá k první nevěře. Má pocit, že vlastně vůbec nežije. Jak sám říká: "Chtěl jsem poznat, jaký je to s cizí ženou. Budu mít úspěch, budu se jí líbit, vzruší mě její dotek? Tisíce otázek, na které bych už nikdy nedostal odpověď, kdyby se moje jméno zítra objevilo v rubrice úmrtí!" Do bytu své stařičké maminky si postupně pozve tři různé typy žen a dostává se s nimi do neuvěřitelně komických a choulostivých situací s ještě komičtějšími výsledky.

Čtvrtek 27.05.2021, 19:00

Můj báječný rozvod
NÁHRADNÍ TERMÍN

Můj báječný rozvod<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 13. 10. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Monodrama Irky Aronové, v němž exceluje Eliška Balzerová, je obratně napsaný, zábavný a hodně ironický text. Má ale i hořká a smutná místa. Diváckou a zároveň kultivovanou inscenaci, v níž Balzerová ohromuje svou proměnlivostí, temperamentem, smyslem pro humor i nevtíravou vroucností. Je až neuvěřitelné, jak jí role Angely, ženy ve středních letech, kterou opustí manžel, sedne, jako by ji autorka Balzerové psala na tělo.

Pátek 04.06.2021, 19:00

581. LHV Escualo Quintet “MISTERIO DEL ÁNGEL”

581. LHV Escualo Quintet “MISTERIO DEL ÁNGEL”

V programu vám budou Escualo Quintet i taneční pár Patricie a Javier Antar průvodci světem argentinského tanga od jeho počátků až po současnost. Tango je mimo slova, nelze ho polapit. Tango je tanec, hudba, kultura, život a především naše nitro. V jednom okamžiku jsme obklopeni láskou něhou a smyslností a v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem“.

Středa 09.06.2021, 19:00

Madame Rubinstein
NÁHRADNÍ TERMÍN

Madame Rubinstein<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky a abonentky, které si diváci zakoupili na původní produkce 29. 10. a 12.12. 2020, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Abonentní představení - Komediální drama inspirované posledními deseti lety života průkopnice kosmetického průmyslu (a obchodního marketingu), nezdolné a originální Australanky Heleny Rubinstein. Malovali ji Salvator Dali i Picasso. Zdobila se šperky, které patřily Kateřině Veliké a sňatkem získala titul princezny. Byla královnou kosmetického impéria, které vystavěla na dvanácti kelímcích obyčejného krému. Nesnášela prázdné tlachání, byla prostořeká a firmu řídila pevnou rukou do posledního dechu. Jediné oslovení, které připouštěla, bylo Madame… „Neexistují ošklivé ženy, pouze líné.“

< 1 2 >