Kompletní program

Pondělí 01.04.2019 - Neděle 12.05.2019

Josef Čapek – malíř, básník, spisovatel

Josef Čapek – malíř, básník, spisovatel

Výstava podává ucelenou informaci o životě a díle tohoto umělce a ryzího člověka, který byl až dosud ve stínu svého celosvětově známého bratra Karla . Na 13 závěsných rolovatelných panelech o rozměrech 120x80 cm je dokumentována jeho tvorba literární i výtvarná, odvíjí se jeho životní příběh. Výstava zachycuje mládí, studia, první společné tvůrčí počátky s Karlem Čapkem, předválečnou avantgardu, volnou malbu i práci pro obživu, umělecky naplněná 30. léta 20. století, boj proti totalitě a konec v koncentračním táboře. Je doplněna faktografií – soupisem literárního díla, výstav, zastoupením v galeriích. Scénář výstavy vytvořil Památník Karla Čapka, grafické řešení Pavel Bosák.

Pátek 26.04.2019, 19:00

Divadlo Járy Cimrmana:
Blaník - jevištní podoba českého mýtu

Divadlo Járy Cimrmana: <br> Blaník - jevištní podoba českého mýtu

Příčinu silné obliby blanické pověsti v Čechách vidí Cimrman hlavně v zeměpisné poloze naší vlasti. Shodně s Palackým byl si vědom toho, že " jsme tu v Evropě jako zrnko mezi dvěma mlýnskými kameny. Ze západu na nás naléhá imperialismus germánský a z východu nás drtí rozpínavost kolosu velkoruského. Není divu, že takto tísněný malý národ hledá sobě ochrany nadpřirozené, a i zázračné, neboť jedině zázrakem lze tu přežít."

Sobota 27.04.2019, 16:00

LENKA DUSILOVÁ, VERTIGO, TYGROO, MINUS123MINUT, LUCKY JOKE

LENKA DUSILOVÁ, VERTIGO, TYGROO, MINUS123MINUT, LUCKY JOKE

Vrcholem večera bude společný jam session všech hudebníků na nové lázeňské alternativní scéně v Hostinci U Černého orla.

Úterý 14.05.2019, 19:30

567. LHV Velký májový koncert LSO

567. LHV Velký májový koncert LSO

Tradiční jarní koncert Litomyšlského symfonického orchestru ve Smetanově domě. Na programu skladba Concierto de Aranjuez od věhlasného španělského umělce Joaquína Rodriga, jež je považován za jednoho ze skladatelů, který prosadil kytaru do vážné hudby.

Středa 15.05.2019, 19:00

Rapper

Rapper

Kam až dostala učitele chemie a hudební výchovy láska k hudbě a touha učit se? Příběh, který vás rozesměje, dojme a zahřeje u srdce. Život je plný překvapení. Uvidíte!

Sobota 18.05.2019, 18:00

PROPOJENÍ - Autorská módní přehlídka značky LAURA JONAS spojená s výstavou obrazů

PROPOJENÍ - Autorská módní přehlídka značky LAURA JONAS spojená s výstavou obrazů

Módní přehlídka spojená s výstavou obrazů k 15. výročí značky LAURA JONAS. Kromě zbrusu nové kolekce autorského oblečení, módních doplňků a šperků pro sezónu jaro-léto 2019 uvidíte i průřez autorskou tvorbou minulých let.

Neděle 19.05.2019, 15:00

Kouzelná školka - Michal je kvítko!

Kouzelná školka - Michal je kvítko!

Michal, bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Mění nejen scénu, ale i sám sebe. Roztančí sál v různých rytmech třeba letní plážové samby, tančit tak budou nejen děti, ale i květiny! .. pokropte ho vodou a on nikdy nezvadne. A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce! Kopretina zpívá, kaktus do všeho mluví, konev má rýmu a umělá kytka z toho má dokonce legraci!

Středa 22.05.2019, 19:30

568. LHV Cyklus 9 improvizací Petra Jiříčka

568. LHV Cyklus 9 improvizací Petra Jiříčka

V kapitulním chrámu Povýšení sv. Kříže - Cyklus 9 improvizací na české duchovní písně Petra Jiříčka je kompozicí určenou pro velké varhany s bohatým rejstříkovým obsazením. Jde o ucelený soubor devíti skladeb, v nichž jsou různými kompozičními technikami zpracovávány motivy duchovních písní českého kancionálu. Kompozice je věnována významné české varhanici Lucii Guerra Žákové.

Čtvrtek 23.05.2019, 19:00

Čochtanův divotvorný hrnec

Čochtanův divotvorný hrnec

Ze scének, z písniček a z povídání o muzikálu Divotvorný hrnec je složeno představení, které připomíná první broadwayský muzikál, který Voskovec a Werich přivezli roku 1947 do Evropy, výtečně ho přeložili a upravili, a Jan Werich tu skvěle sehrál roli vodníka Čochtana ze Zlaté stoky u Třeboně. V roce 2015 tuto komedii upravil po semaforsku pamětník Jiří Suchý a proložil ho vzpomínáním na dobu jejího prvního uvedení a na osobnost Jana Wericha.

Pátek 24.05.2019, 19:00

Můžem i s mužem

Můžem i s mužem

Co vše se odkryje a kolik slupek oloupe během jedné narozeninové párty? A po čem všichni touží? No přece po lásce, po tom nádherném stavu milovat a být milován… A co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí?

Sobota 25.05.2019, 18:30

Opera pod májovým nebem 2019

Opera pod májovým nebem 2019

Již 10. operní galavečer s názvem Opera pod májovým nebem se uskuteční v sobotu 25 května od 18.30 hodin. Protože se jedná o ročník jubilejní, odehraje se celý slavnostní koncert v Klášterních zahradách.

Sobota 01.06.2019, 13:00

Putování za studánkami ve Vlčkově

Putování za studánkami ve Vlčkově

„Poslední sobotu v máji studánky tu svátek mají....“ napsal kdysi básník Miroslav Bureš a 1. června si to potvrdíme ve Vlčkově na dalším ročníku Putování za studánkami.

Pondělí 03.06.2019, 19:00

Kočka v oregánu

Kočka v oregánu

Jedna z nejúspěšnějších současných londýnských komedií nabízí spoustu humoru i vážného citu a velké příležitosti pro výjimečně obsazený čtyřlístek herců. Střet jemných velkoměstských intelektuálů s venkovskou zemitostí, dávné ambice, sny, touhy a v neposlední řadě vzájemné předsudky. Na tak pestré paletě témat staví tato konverzačně – situační komedie, která pojmenovává zdaleka nejen humorné aspekty naší současnosti a staví na precizních dialozích. Hra se stala hned po své londýnské premiéře v roce 2014 obrovským diváckým hitem a její uvedení provázely i recenze plné superlativů.

Úterý 04.06.2019, 19:30

569. LHV Zemlinskeho kvarteto - Mendelssohnovy inspirace

569. LHV Zemlinskeho kvarteto - Mendelssohnovy inspirace

ZEMLINSKÉHO KVARTETO již od svého založení v roce 1994 navazuje na bohatou tradici české kvartetní školy. V roce 2010 se stalo vítězem mezinárodní soutěže smyčcových kvartet ve francouzském Bordeaux, je také laureátem mezinárodních soutěží smyčcových kvartet v kanadském Banffu (2007), v Praze (Pražské jaro 2005) a v Londýně (2006), kde zároveň získalo Cenu publika. Soubor též zvítězil na dalších soutěžích v Čechách

Neděle 09.06.2019, 15:00

Cukrové tintilimintili

Cukrové tintilimintili

Jaké to asi je, když se v cukrárně objeví strašidlo? A co víc, začne se cukrářce Emilce plést do života? Představte si, že se jí pokusí překazit svatbu se zámeckým pánem Jonatánem tím, že jí rozplete svatební cukroví.

Úterý 08.10.2019, 19:00

Vlastimil Vondruška:
Vínem proti pohanství aneb staročeský Dekameron

Vlastimil Vondruška:<br>Vínem proti pohanství aneb staročeský Dekameron

Ze spolupráce předního českého spisovatele a historika Vlastimila Vondrušky s oblíbenou příbramskou hudební skupinou Ginevra vzniklo divadelní představení, nazvané „Vínem proti pohanství aneb staročeský Dekameron“. V něm tvůrci pozvou diváky na výlet do renesančního šenku, v němž se setká univerzitní mistr (V. Vondruška) s trubadúry (Ginevra) a několika sklepnicemi. Vyprávění, žerty, písně i tanec mají hlavní účel představit milostný život našich předků z málo známé a značně necenzurované stránky. Ovšem současně by měly vést k zamyšlení, zda dnes neděláme na rozdíl od našich předků něco špatně.

Sobota 12.10.2019, 19:00

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská

Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská

Gustáv Husák a Věra Čáslavská - dva protipóly jednoho období. Anoda a Katoda. Není lepší zadání pro grotesky. Není lepší východisko pro klauny. Originální zpracování naší nedávné minulosti. Gustav Husák jako komik. Nejpomalejší komik na světě. Tak dlouho ve funkci, až je směšný i sám sobě. Nehrozí to i dnes? Komunista versus gymnastka. To tady ještě nebylo. Anebo bylo?

Čtvrtek 17.10.2019, 19:00

Halina Pawlowská: Manuál zralé ženy

Halina Pawlowská: Manuál zralé ženy

One women show Haliny Pawlowské. Není nic špatného na tom být zralá žena, i když slovo „zralá“ mi připomíná sýr, u kterého je nejvyšší čas ho zkonzumovat ... Zralost je báječná! Buď z toho důvodu, že si můžete gratulovat, že jste se dožili už pěkného počtu let, anebo proto, že jste sice ještě velice mladí, ale jste jedinci s moudrým pohledem na svět. Zralost má, bohužel, ale i negativní stránku. Zralost totiž nikoho nepřitahuje. Zralý muž nevzbuzuje takovou chuť jako zralý meloun a zralá padesátnice prostě není broskev k nakousnutí.

Středa 13.11.2019, 19:00

Drobečky z perníku

Drobečky z perníku

Drobečky z perníku je hluboká a dojemná komedie a jedna z nejlepších her klasika amerických komedií Neila Simona. "Smích přes slzy" - i tak by se mohla tato komedie jmenovat.

Úterý 19.11.2019, 19:00

Jakub Smolík: Turné "60"
Speciální narozeninový koncert s Petrem Kolářem

Jakub Smolík: Turné "60"  <br> Speciální narozeninový koncert s Petrem Kolářem

Jakub Smolík slaví v roce 2019 své životní jubileum. Ač na to nevypadá, čekají ho šedesáté narozeniny! Koncertní vzpomínkové ohlédnutí věčného romantika přinese poohlédnutí za uplynulými lety a připomene nejednu historku. V programu zazní největší hity jeho kariéry i duety s Petrem Kolářem, jehož písně obohatí program koncertu. Právě Petr Kolář složil pro Jakuba Smolíka i současný hit Medový čaj.

< 1 2 >