Kompletní program

Středa 10.08.2022, 19:30

Středa, hudby Vám třeba
Volnost + Onic

Středa, hudby Vám třeba<br>Volnost + Onic

Hudební skupina Volnost byla založena v roce 1996 v České Třebové. Během svého působení se účastní hudebních produkcí na různých folkových a tramských festivalech a přehlídkách. Hudební styl folk, country, trampská píseň, repertoár převzatý, vlastní nebo vykradený.

Středa 17.08.2022, 19:30

Středa, hudby Vám třeba
Machos Burritos

Středa, hudby Vám třeba<br>Machos Burritos

Banda sedmi hudebních nadšenců a 100% živá kapela plná energie. V současném složení vystupujeme od dubna 2018, avšak Machos Burritos se formují již od roku 2012.

Středa 24.08.2022, 19:30

Středa, hudby Vám třeba
Do větru

Středa, hudby Vám třeba<br>Do větru

Svitavská kapela Do větru hraje muziku, která vychází z písničkářských tradic. Je směsí žánrů rock-folk-funky a výrazné latino rytmiky. K základním motivům písní se připojují jazzové prvky či vlivy klasické hudby. Lucky Joke je seskupení muzikantů z Litomyšle, které vzniklo v roce 2015. Jedná se o stylově různorodou muziku, která se dá zařadit pod jazz-rock, jazz-funk, fusion, soul a rhythm&blues. Původní sestava bylo kvarteto, jež natočilo v roce 2016 živou desku Living Proof (ukázky z ní najdete na bandzone). Nyní kapela rozšiřuje a mění svůj sound a rozrůstá se o další členy: hráče na klávesy a zpěvačku. Skupina je proslulá svou energičností, živelností a stoprocentním koncertním nasazením…

Středa 31.08.2022, 19:30

Středa, hudby Vám třeba
Drums&Guitars

Středa, hudby Vám třeba<br>Drums&Guitars

Kapela Drums&Guitars hraje výběr rockových písniček převážně z let 1960 - 1980,od The Beatles, Creedence, The Rolling Stones, Chucka Berryho, Jimiho Hendrixe, Lynyrd Skynyrd, Steppenwolf, Status Quo, Pink Floyd, ZZ Top, Olympicu, Katapultu, Vladimíra Mišíka, Petra Kalandry, Jiřího Schelingera a dalších interpretů.

Pátek 09.09.2022, 19:00

Cello Republic

Cello Republic

Jedinečná čtveřice violoncellistů, vítězů mezinárodních soutěží, sólistů i pedagogů, popularizátorů hudby. Tito kluci se proslavili u nás, ve světě, na YouTube a kamkoliv vkročili. Nechávají za sebou vyprodané sály, originální zážitky z koncertů a milióny shlédnutí. I přes rozpad původní sestavy z PCQ pokračují ve své umělecké vizi dál – dělat hudbu na nejvyšší úrovni, v originálně propracovaných aranžích a s řádnou dávkou humoru. Přijďte se podívat na jeden z jejich plánovaných koncertů při příležitosti oslav 30. výročí Soukromé střední odborné školy TRADING CENTRE v Litomyšli."

Pátek 16.09.2022, 19:00

Dasha & Pajky Pajk Quintet

Dasha & Pajky Pajk Quintet

Dasha patří mezi zpěvačky s nezaměnitelným hlasem. Je držitelkou Ceny Thálie za roli v muzikálu Jesus Christ Superstar a vystupuje také jako sólistka Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Podílí se na mnoha úspěšných hudebních projektech, jako je například Dasha Symphony nebo Ellaboration - pocta Elle. Účinkovala také v řadě televizních pořadů např. TýTý, Královny popu v opeře, Robin Hood aneb Cesta ke slávě, To byl náš hit a v neposlední řadě nejúspěšnější TV show „ StarDance... když hvězdy tančí“.

Úterý 20.09.2022, 19:00

582. LHV - Svatováclavský koncert v chrámu Povýšení sv. Kříže

582. LHV - Svatováclavský koncert v chrámu Povýšení sv. Kříže

Vokálně instrumentální koncert měl svoji premiéru 21. 9. 2018 v Adamově, jeho program vznikal postupně už od doby, kdy do kmenového archivu orchestru přibyly TŘI NOTTURNA J. Myslivečka. Podmínkou realizace bylo rozšíření smyčců o dva klarinety a dva lesní rohy, především však zajištění sólových zpěvaček. Teprve příslib Mariany Ambrožové a Kristiny Kubové skýtal záruku a naději kvalitní interpretace. Myslivečkovy NOTTURNA byly v jejich podání "třešničkou na dortu" a zařazením vybraných vět z Janáčkovy IDYLY a SUITY dostal koncertní program křídla.

Čtvrtek 22.09.2022, 19:00

Fantastická žena
NÁHRADNÍ TERMÍN

Fantastická žena<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 3. 11. 2020 a 9.12. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Současná komedie úspěšného kanadského autora, jejíž zápletka se točí kolem seznamu vlastností, které by měla mít ideální partnerka. Jedná se o příběh dvou kamarádů ve středním věku, jejichž životy pořádně zamíchá tajuplná seznamka a doslova fantastická žena, která se jim zčistajasna objeví v bytě. Jak to spolu může souviset? Nechte se překvapit! A dejte si dobrý pozor na to, co si přejete...

Čtvrtek 06.10.2022, 19:00

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Terapie rodinou

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Terapie rodinou

Situační ezokomedie o jedné “normální” rodině herce, terapeutky a jejich dospělé dceři, která si domů přivede svou novou lásku. Je to jako leštit vázu, když hoří v kuchyni. S velkou dávkou humoru a sebeironie vám rodina svěří své malé radosti, velká trápení i nejskrytější tajemství okořeněné spirituálním pohledem na život. O výchově, o soužití po 25 letech života, o sexualitě a také spiritualitě.

Pátek 07.10.2022, 19:00

Petra Janů - 50 let na scéně

Petra Janů - 50 let na scéně

Speciální koncert k 50 letům na hudební scéně a 70. narozeninám legendy tuzemské poprockové scény PETRY JANŮ se skupinou AMSTERDAM tvořenou ostřílenými rockery. Trojnásobná zlatá slavice, dáma s rockovou minulostí i muzikálovou noblesou a popovými hity, jejíž naprosto výjimečný hlasový fond umožňuje zazpívat absolutně vše. Hity jako Jedeme dál, Říkej mi, Motorest nebo Není nám už sedmnáct nebudou v Litomyšli chybět!

Úterý 11.10.2022, 19:00

Miluji tě, tak se měj

Miluji tě, tak se měj

Brilantní komedie z divadelního prostředí, kde všechny postavy hrají pouze dva herci. Richard, herec a režisér, bohém se zálibou v alkoholu připravuje premiéru. Jeho herecké partnerky před ním utíkají jedna za druhou. Poslední záchranou je Lies, Richardova dávná kolegyně a láska. Na jevišti jim to klape, ovšem mimo něj....

Pátek 14.10.2022, 10:00

Velryba Lízinka aneb dobrodružství v českých řekách

Velryba Lízinka aneb dobrodružství v českých řekách

Pohádka o zatoulané malé velrybě v českých řekách. Malá cestovatelka se potkává se sladkovodními rybkami. Hledá kamaráda, ale v podvodním světě se jí to nedaří. Až potká malého rybáře Tomáše. Stanou se z nich kamarádi. Ostatní lidé se o ní dozví, ale ani s nimi to nemá malá velryba jednoduché. Tomáš Lízinku před chamtivými lidmi ochrání a jejich kamarádství se ještě upevní.

Čtvrtek 20.10.2022, 19:00

583. LHV - Smetanovo trio

583. LHV - Smetanovo trio

Smetanovo trio, založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Současní členové ve své interpretaci navazují na ideál, který vytvořili jeho předchůdci, ale i další významné sólistické osobnosti interpretačního umění 20. století, které se setkávaly na poli komorní hudby.

Pátek 25.11.2022, 19:00

Lukáš Pavlásek „Kdo nepláče není Čech“
NÁHRADNÍ TERMÍN

Lukáš Pavlásek „Kdo nepláče není Čech“<br>NÁHRADNÍ TERMÍN

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 1. 12. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. 90minutová one man show s podtitulem Češi, alkohol a Rock and roll je klasickou standup comedy, jen komik a mikrofon. Dozvíte se který národ je nejlepší na světě, kde začíná zóna debilů, proč pití prospívá naší civilizaci, co pít, když chcete, aby se vám narodil Václav Klaus, povíme si, jak strávit pořádnou dovolenou, kterou nám pokazí dámská jízda, sestavíme si nekompromisní punkovou kapelu, rozebereme si některé lidové písně, a nakonec si všichni společně zazpíváme o tom, co nám leze na nervy, protože správnej Čech není nikdy spokojenej. Lukáš Pavlásek patří mezi průkopníky a nejvýraznější tváře české standup comedy, natočil desítky výstupů do pořadů Na stojáka a Comedy club a absolvoval stovky vystoupení. Jeho celovečerní speciál je esencí toho nejlepšího z jeho tvorby.

Středa 30.11.2022, 19:00

584. LHV - Židovská hudba pro dvě violoncella

584. LHV - Židovská hudba pro dvě violoncella

Violoncellové kompozice židovských skladatelů 19.-20. století představí přední čeští violoncellisté Dominika Weiss Hošková a její otec Jiří Hošek. Pořad je věnován 80. výročí transportu litomyšlských židovských občanů do Terezína.

Pátek 09.12.2022, 19:00

Věra Martinová & Meritum
KONCERT PŘESUNUT, NÁHRADNÍ TERMÍN 9. 12. 2022

Věra Martinová & Meritum<br>KONCERT PŘESUNUT, NÁHRADNÍ TERMÍN 9. 12. 2022

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 18. 12. 2020 a 17.12. 2021, zůstávají platné i v tomto novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám náhradní termín nevyhovuje, je možné zažádat o navrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Populární česká zpěvačka, kytaristka a autorka Věra Martinová se skupinou Meritum přijíždí s novým koncertem právě k vám! Královna české country představí nejen své největší hity z posledních více než třech dekád, ale také písničky z novinkového alba Meritum. Právě toto album vyšlo na jaře loňského roku a ve svém žánru se okamžitě stalo hudební událostí roku!

Čtvrtek 15.12.2022, 19:00

585. LHV Jak se hladí duše aneb Vánoce s poezií

585. LHV Jak se hladí duše aneb Vánoce s poezií

Slavení Vánoc od nejstarších dob až do současnosti s hudebními ukázkami nejen klasického repertoáru s vánoční tematikou, ale též starých vánočních písní chodských i moravských.

Středa 22.02.2023, 19:00

586. LHV - Orbis Trio

586. LHV - Orbis Trio

Orbis trio se v současnosti řadí mezi nejúspěšnější komorní soubory nejen v České republice, ale i v evropském měřítku, Během roku 2009 se stalo laureátem čtyř mezinárodních soutěží a v roce 2010 bylo odbornou porotou zvoleno nositelem prestižní "Ceny Českého spolku pro komorní hudbu".

Čtvrtek 13.04.2023, 19:00

588. LHV - Antikvartet Dušana Vančury

588. LHV - Antikvartet Dušana Vančury

Skupina založená Dušanem Vančurou v roce 1962, obnovená po padesáti letech nečinnosti v roce 2013. Soubor má na kontě dvě CD a chystá další v aktuální sestavě. V současnosti vystupuje ve složení Zuzana Vančurová, Magdalena Jungwirthová, Tomáš Vávra a Jiří Mašek. Repertoár Antikvartetu se pohybuje napříč žánry a staletími, sahá od klasické čtyřhlasé sborové literatury přes lidové písně a spirituály, až k soudobým skladbám s texty Dušana Vančury.

Středa 26.04.2023, 19:00

Úvěr -
NÁHRADNÍ TERMÍN 26.4. 2023

Úvěr - <br>NÁHRADNÍ TERMÍN 26.4. 2023

Vstupenky, které si diváci zakoupili na původní produkci 7. 4. 2022, zůstávají platné i v novém termínu, a to včetně sedadla a řady. Pokud Vám nový termín nevyhovuje, lze zažádat o vrácení vstupného. Omlouváme se za vzniklé komplikace způsobené přeložením akce a prosíme Vás o zachování Vaší přízně. Děkujeme za pochopení. Ředitel banky Gregorio má skvělý život, lukrativní místo a krásnou ženu. A právě ve chvíli, kdy se cítí možná až příliš pevně v sedle, objeví se nesolventní žadatel o úvěr Antonio. Gregorio mu žádost o úvěr razantně zamítne. Antonio je ale neodbytný a vyhrožuje mu, že když nedostane úvěr, svede mu ženu. Má totiž obrovské svůdcovské schopnosti a nikdy mu žádná neodolala. Gregorio mu úvěr nedá, ale raději zavolá své manželce, aby si dala na Antonia pozor. Jeho žena se rozčílí, že ji takhle ohrožuje kvůli nějakému směšnému úvěru a nekompromisně ho vyhodí z domu. Gregorio chce svou ženu zpět, ale neví, jak to udělat. Aby svou ženu opět okouzlil, musel by mít nějaké svůdcovské schopnosti, ty ale nikdy neměl. A tak musí chtě nechtě požádat o pomoc zkušeného svůdníka Antonia. Pomůže Antonio svést zoufalému Gregoriovi jeho ženu? Dostane požadovaný úvěr? A kdo nad kým nakonec zvítězí?

< 1 2 >