Kompletní program

Úterý 23.10.2018, 19:00

Racek

Racek

Na břehu jezera žije od dětství mladá dívka, taková, jako jste vy; má ráda jezero jako racek, je šťastná a volná jako racek. Ale náhodou se objeví člověk, spatří ji, a nemaje nic jiného na práci, přivede ji do záhuby jako tady toho racka… Trigorin k Nině, Racek, druhé dějství

Detail >>

Neděle 28.10.2018 - Úterý 04.12.2018

28. říjen 1918 v Pardubickém kraji

28. říjen 1918 v Pardubickém kraji

V letošním roce si připomínáme významné výročí. Před sto lety – 28. října 1918 byl vyhlášen vznik samostatného Československého státu. Panelová putovní výstava představí zlomové říjnové události v regionu Pardubického kraje, postihne zásadní historické okamžiky v období krátce před převratem a po něm. Odhalí písemné dokumenty, fotografie, předměty i zapomenuté příběhy spojené se vznikem republiky.

Detail >>

Středa 31.10.2018, 19:30

563. LHV Má vlast

563. LHV  Má vlast

Ivan a Lukáš Klánský se sejdou u jednoho klavíru, aby zahráli skladby velikánů české hudby. Dvořákovy Slovanské tance, ač jsou známější v orchestrální verzi, jsou originálně psané právě pro čtyřruční klavír. Má Vlast je dílo výsostně symfonické, ale Smetanova verze pro čtyřruční klavír přináší zase jiné rozměry. Barevnost orchestru je sice nenahraditelná, provedení ve dvou lidech ale umožňuje více spontánní práce s agogikou a odkrývá niternější polohu Smetanova geniálního díla.

Detail >>

Pátek 02.11.2018, 20:00

„Zůstane lásky žár"

„Zůstane lásky žár"

Koncert s názvem "Zůstane lásky žár" připomene nádherné melodie, které zpívávala česká zpěvačka s jedinečným hlasem Věra Špinarová. Sólistkou a také průvodkyní večera se stane Jana Klusoňová. Svá sóla budou mít také Dagmar Krpčiarová a Hana Vanišová, které se společně s Vladimírem Kykalem postarají o doprovodné vokály celého koncertu.

Detail >>

Neděle 04.11.2018, 15:00

Čaroděj ze země OZ

Čaroděj ze země OZ

Změna titulu: Náhradní představení za pohádku Velká sýrová loupež. Dívka Ema se cítí osamělá. Rodiče se jí pro své běžné povinnosti málo věnují a kamarádů také moc nemá. Vlastně jen svého plyšového pejska a knihy. Obzvlášť jednu – Čaroděj ze země OZ. Není divu, že si její příběhy často snívá. A tak jednou večer Emu její noční kamarádi Snílci odvedou od země Tleskalů. Ty trýzní Zlá víla, a když se objeví Ema, pozvolna ztrácejí sílu - Ema má na krku srdíčko od maminky a ve své malé peněžence šupinu z vánočního kapra od tatínka pro štěstí...

Detail >>

Pondělí 05.11.2018, 19:00

Zamilovaný sukničkář

Zamilovaný sukničkář

Harry Douglas, záletný americký velvyslanec ve Velké Británii, řekne své ženě Lois, že odjíždí na víkend do Skotska hrát golf. Lois naopak Harrymu oznámí, že bude na víkend v lázních a že jejich dcera Debbie odjíždí navštívit kamarádku. Harry se ovšem tajně vrací do prázdného domu, jelikož si naplánoval milostné dostaveníčko s přitažlivou sousedkou Marianne.

Detail >>

Středa 14.11.2018, 19:00

Mindgame

Mindgame

Hra Mindgame - Líbezné vyhlídky je jako tajemná skládačka puzzle. Oslepující thriller se spolu s pramínkem černého humoru vinou až k závěrečnému šokujícímu vyústění. Podtitul této strhující podívané zní: "Zapomenete dýchat!"

Detail >>

Čtvrtek 15.11.2018, 18:00

Léčivé divadlo - Anastasia

Léčivé divadlo - Anastasia

Představení Léčivé divadlo "Anastasia", je vytvořeno podle stejnojmenného bestselleru Vladimíra Megreho. Jedná se o příběh ženy, která žije uprostřed divoké přírody a má schopnost uzdravovat duši a tělo člověka. Tento příběh vás navrátí ke smyslu a radosti ze života. Představení, které vám změní život, tak jako tvůrcům samotným :-).

Detail >>

Neděle 18.11.2018, 15:00

Čert a Káča

Čert a Káča

Oblíbený tým Divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila - Martina Drijverová, Zdeněk Barták a Jaroslav Doležal - vytvořil veselé i poučné kontaktní představení. Autorka scénáře i písničkových textů, oblíbená česká spisovatelka Martina Drijverová zná dobře malé diváky. Proto napsala představení hravé, kde děti jen nesedí v hledišti, ale spolupracují s herci, zamýšlí se s nimi a dokonce i vstanou ze sedadel a stávají se součástí pohádky. Zdeněk Barták, autor hudby k většině našich představení, jinak geniální hitmaker, umí rozezpívat a rozhýbat celé hlediště. Nestane se, že by děti, byť na okamžik ztratily pozornost a začaly se vrtět.

Detail >>

Pátek 23.11.2018, 19:00

Oblíbení a ti druzí skladatelé. Stopy Zdeňka Nejedlého na poli české hudební kultury

Oblíbení a ti druzí skladatelé. Stopy Zdeňka Nejedlého na poli české hudební kultury

Večer hudby a slova. Pořadem provází muzikolog Dr. David Beveridge. Program složený z tvorby českých skladatelů B. Smetany, Z. Fibicha, A. Dvořáka, L. Janáčka aj. hraje Kalliopé Trio Prague.

Detail >>

Středa 28.11.2018, 19:30

564. LHV W. A. Mozart - Kouzelná flétna

564. LHV W. A. Mozart - Kouzelná flétna

Sdružení přátel konzervatoře v Pardubicích společně uvádí studentské představení opery v režii Lubora Cukra. Jako hosté vystoupí Daniel Matoušek z pražské HAMU v roli Tamina a v rolích Sarastra a Zasvěcence Jaroslav Patočka, sólista Divadla F. X. Šaldy v Liberci a pedagog Konzervatoře Pardubice. Jedná se o komorní verzi s klavírním doprovodem.

Detail >>

Čtvrtek 29.11.2018, 19:00

Nebyla to pátá, byla to devátá

Nebyla to pátá, byla to devátá

Přilepí se na vás vdaná ženská, organizuje vám život a nakonec rafinovaně plánuje věci, až mrazí v zádech. Ale může to dopadnout i šťastně. A to právě autor moc dobře vymyslel. Komedie je skvělá již svým námětem a dokonalá díky mistrným dialogům. Snad jen, že povážlivé řešení manželského trojúhelníku, kde humor se stává černým, rozhodně není pro diváky návodem po odchodu z divadla k napodobení.

Detail >>

Čtvrtek 06.12.2018, 19:00

Radůza

Radůza

Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.

Detail >>

Pondělí 10.12.2018 - Pátek 21.12.2018

Zdeněk Nejedlý a jeho rodina ve fotografii - přednáška a vernisáž výstavy

Zdeněk Nejedlý a jeho rodina ve fotografii - přednáška a vernisáž výstavy

Bohatě zachovaný soubor fotografií, uložený v Masarykově ústavu a Archivu AV ČR, velmi dobře dokumentuje veřejnou činnost i soukromý svět vědce a politika Zdeňka Nejedlého (1878–1962) v nejrůznějších podobách. Díky téměř 9.500 snímkům můžeme sledovat životní styl Z. Nejedlého a jeho rodiny během meziválečného období i za změněných politických poměrů po roce 1948. Fotografie nejen ilustrují Nejedlého způsob života, ale stávají se samy o sobě cenným pramenem pro jeho poznání. Charakterizujeme členy Nejedlého rodiny, zaměřujeme pozornost na jejich rodinný život, typické pracovní aktivity a trávení volného času (turistika, cestování, sport). Zajímají nás přátelské a společenské kontakty, prožívání svátků a slavností. Mnohé snímky vypovídají o Nejedlého roli v kultuře a jeho politickém postavení. Cennému souboru obrazových dokumentů se věnujeme rovněž se zřetelem k fotografickým technikám a k poškozením fotografií.

Detail >>

Pondělí 10.12.2018, 19:30

565. LHV Vánoce s Musicou Bohemicou

565. LHV Vánoce s Musicou Bohemicou

Na programu zazní vánoční zpěvy z barokních kancionálů, koledy staré Evropy a koledy české, moravské i slovenské. Slovem provází umělecký vedoucí Jaroslav Krček

Detail >>

Pátek 14.12.2018, 19:00

Vánoční hvězdy Vladimíra Hrona s Evou Pilarovou

Vánoční hvězdy Vladimíra Hrona s Evou Pilarovou

Výjimečný adventní koncert s výpravnou scénou, velkým doprovodným orchestrem a dětským sborem, plný nejkrásnějších vánočních melodií, který nemá v Česku obdoby, to všechno jsou Vánoční hvězdy Vladimíra Hrona. Přeneste se spolu s téměř 70 účinkujícími do podmanivého světa vánočních tajemství, kouzel a splněných přání a nechte se zas a znovu okouzlit snovou krásou nejznámějších světových vánočních písní v koncertu inspirovaném vánočními speciály Michaela Bublého, Barbry Streisand, Franka Sinatry a dalších. Vláďa se v tomto mimořádném vánočním koncertu představuje nejen jako zpěvák, průvodce a hostitel českých popových a klasických hvězd, ale také jako autor většiny českých textů světových vánočních hitů.

Detail >>

Neděle 16.12.2018, 15:00

Jaroslav Uhlíř: Hodina zpívání ve zvěřinci

Jaroslav Uhlíř: Hodina zpívání ve zvěřinci

Písničkový pořad Hodina zpívání autorské dvojice Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák je určen pro malé i velké uši. Za klavírního doprovodu autora hudby Jaroslava Uhlíře v ní zazní nejen písně ze známých pohádek Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Tři Veteráni, ale i písně nové z TV pořadu Hodina zpěvu, na kterých si publikum může vyzkoušet své pěvecké schopnosti.

Detail >>

Neděle 24.02.2019, 15:00

Zpíváme a tančíme s Míšou: Lesní království

Zpíváme a tančíme s Míšou: Lesní království

Míša Růžičková se svojí písničkovou šou, ve které přináší zábavu pro naše nejmenší diváky. V hodinovém programu si zazpívají její nejznámější dětské hity a zatančí si na nejoblíbenější písničky.

Detail >>

Neděle 31.03.2019, 19:00

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers - RHAPSODIE V MODRÉM POKOJI

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers - RHAPSODIE V MODRÉM POKOJI

Ondřej Havelka a jeho Melody Makers uvádějí RHAPSODIE V MODRÉM POKOJI aneb George Gershwin a Jaroslav Ježek - dva muži mezi nebem a jazzem. Slavné evergreeny neméně slavných autorů. Celý večer se ponese v duchu porovnání hudebního talentu dvou velikánů – Jaroslava Ježka a George Gershwina aneb Česko – americká bitva o posluchačovu přízeň. Obstojí Ježkův Bugatti Step vedle Gershwinovy Rhapsodie v modrém?

Detail >>

Pondělí 01.04.2019 - Středa 01.05.2019

Josef Čapek – malíř, básník, spisovatel

Josef Čapek – malíř, básník, spisovatel

Výstava podává ucelenou informaci o životě a díle tohoto umělce a ryzího člověka, který byl až dosud ve stínu svého celosvětově známého bratra Karla . Na 13 závěsných rolovatelných panelech o rozměrech 120x80 cm je dokumentována jeho tvorba literární i výtvarná, odvíjí se jeho životní příběh. Výstava zachycuje mládí, studia, první společné tvůrčí počátky s Karlem Čapkem, předválečnou avantgardu, volnou malbu i práci pro obživu, umělecky naplněná 30. léta 20. století, boj proti totalitě a konec v koncentračním táboře. Je doplněna faktografií – soupisem literárního díla, výstav, zastoupením v galeriích. Scénář výstavy vytvořil Památník Karla Čapka, grafické řešení Pavel Bosák.

Detail >>

< 1 2 >