Kompletní program

Úterý 26.09.2023 - Středa 20.12.2023

Olga Stráníková - experimentální fotografie

Olga Stráníková - experimentální fotografie

Pokud budete během divadelní či koncertní pauzy potřebovat dobít energii, doporučujeme navštívit výstavu experimentálních fotografií Olgy Stráníkové ve foyer Smetanova domu. Výstava bude přístupná od 26. června do 20. prosince 2023.

Úterý 03.10.2023, 19:00

591. LHV / Chairé - Andělské přátelství
Chrám Povýšení sv. Kříže

591. LHV / Chairé - Andělské přátelství<br>Chrám Povýšení sv. Kříže

Chairé je umělecké těleso nevelké a nenápadné, zrodilo se r. 1999 v Příbrami, ale od počátku si programově udržuje líbezný, jindy vznešený ponor do jemné a jímavé anonymní, duchovní i lidové muziky, a to jak české, tak evropské. Oduševnělá poloha oné hudby pramení zajisté i z toho, že Chairé má v čele mimořádnou osobnost – svého zakladatele, všestranného znalce i hledače starých hudebních partů, vynikajícího multiinstrumentalistu i citlivého aranžéra Josefa Krčka.

Neděle 08.10.2023, 19:00

Carmen Y Carmen

Carmen Y Carmen

Netradiční představení v netradičním obsazení. Procházka notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Aby také ne, když titulní Carmen není v příběhu jen jedna, ale hned dvě! Divákovi se v ceně jedné vstupenky představí nefalšovaná diva operní DAGMAR PECKOVÁ a činoherní BÁRA HRZÁNOVÁ. Není proto divu, že se setkání dvou div jménem Carmen v lokále jednoho nešťastného hostinského ocitne až na samé hranici umění a kriminální zápletky.

Úterý 10.10.2023, 19:00

Anna - benefiční představení

Anna - benefiční představení

Divadelní hra s motivem osudu ukrajinské dívky Anny Maslihan. Jde o příběh rodiny, který rozdělila Hitlerova válka a spojila válka Putinova. Mladičká Anna byla během druhé světové války odvlečena na nucené práce do Německa, tam se seznámila s polským chlapcem Janem. Pár měsíců před koncem války se jim narodil syn a s ním se vraceli na jaře roku 1945 domů. Tragické události ale mladý pár rozdělily, Anna musela nechat synka u Janových rodičů v Polsku a na Ukrajinu se vrátit sama. Plna obav. Uvidí ještě někdy Anna svého syna? Tento příběh vyprávěla dokumentaristům Paměti národa Annina vnučka Halyna Barbulyak.

Pátek 13.10.2023, 19:00

Katapult – Nostalgia tour

Katapult – Nostalgia tour

Olda Říha – mozek, srdce a duše Katapultu slaví 75. narozky a 60 let na scéně (1963–2023). A tak se s tím Olda nepáral a Katapult připravil výroční turné Nostalgia. Udělal si navíc náramnou radost, a ještě před turné vyjde novinkové album Nostalgia. Dva bouráci: Vašek Zima-bicí a Bigman Kódl-basa+zpěv, kteří album s Oldou nahrávali, s ním jedou i na koncertní turné. Nová etapa pro Katapult je tady, a to se vším všudy. Tečka. Konec pohádky – Startujou!

Neděle 22.10.2023, 15:00

Lollipopz - Velká Show 2023

Lollipopz - Velká Show 2023

Barevná jízda plná písniček, tancování a bláznivosti pokračuje i v roce 2023! Po úspěšném turné Lízátková Párty si Anet, Amy, Neli a Annie pro své fanoušky připravily další velkou show nabitou oblíbenými písničkami! Těšit se ale můžete i na zcela nové songy, které budou součástí připravovaného alba, jehož vydání je naplánováno na léto roku 2023. Chcete je slyšet jako první? Přijďte to s námi rozjet na Velkou Show 2023! Nebudou chybět nové soutěže o náš merch a hlavně pořádná nálož zábavy a radosti, na kterou jste z našich show zvyklí.

Úterý 24.10.2023, 19:00

Lakomec

Lakomec

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.

Pondělí 30.10.2023, 10:00

Vodník Česílko

Vodník Česílko

Česílko je důvtipný vodník, který bydlí v rybníčku, spolu s kaprem Osmikiláčem. Kousek od jejich rybníčku má svůj zámek lakomý Knížepán, který tak trochu závidí Česílkovi přátelství s kaprem Osmikiláčem a zároveň usiluje o jejich rybník. K rybníčku se jednoho dne přistěhuje krásná Rusalka, která hledá domov. Ta se spřátelí hlavně s Česílkem. Jenže Knížepán by se rád ženil a Rusalka se mu moc líbí. Přijďte zjistit, jestli lakomý Knížepán bude mít svatbu s Rusalkou a nebo koho si rusalka nakonec vezme? Přijďte se podívat na pohádku, podle dnes již klasického večerníčku.

Středa 01.11.2023, 19:00

592. LHV / Bennewitzovo kvarteto

592. LHV / Bennewitzovo kvarteto

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích – v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Již v roce 2006 německý Frankfurter Allgemeine Zeitung napsal: “...obdivuhodná byla vedle zřetelné strukturace hudby zvukově krásná tónomalba a intonační čistota provedení. Jen velmi zřídka člověk zažije takto umně a efektně znějící harmonie...Veliké umění.“ Také na domácí scéně získal soubor mnohá ocenění. V roce 2004 bylo Bennewitzovo kvarteto vyhlášeno laureátem Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii a v roce 2019 soubor převzal cenu Classic Prague Awards za nejlepší komorní výkon roku.

Pátek 03.11.2023, 19:00

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

Jiří Pavlica, Hradišťan & Hana a Petr Ulrychovi, Javory Beat

Není třeba zdůrazňovat, že obě tato tělesa patří mezi stálice české hudební scény. Svými písněmi přinášejí radost posluchačům už více než padesát let a za tu dobu s nimi spolupracovala řada hudebníků a zpěváků. Jiří Pavlica, který dnes stojí v čele Hradišťanu, byl dokonce po nějakou dobu členem skupiny Javory. Ale existují další svorníky, především je to charakter a obsah písní, dále jejich melodika a inspirační zdroje a v neposlední řadě je to také lidský aspekt - vlídný a upřímný přístup k posluchačům.

Pondělí 06.11.2023, 19:00

Ti druzí

Ti druzí

Romantická komedie o životě po životě, o věcech, které nás přesahují. Felicity a Simon Willisovi čekají své první dítě. On je (zatím) neúspěšný spisovatel, ona ho láskyplně podporuje i přes nepochopení své matky. Díky realitnímu makléři Markovi najdou dům, který se pro ně zdá být ideální. Simon je nadšený, že v něm dříve žil autor jeho oblíbených detektivních románů. Felicity má zase ráda staré domy pro jejich zvláštní atmosféru a dokonce doufá, že by se v nich mohla setkat s důkazem existence života po životě. Věří, že duchové předchozích tragicky zemřelých majitelů jsou stále přítomní...

Čtvrtek 09.11.2023, 19:00

AG Flek

AG Flek

Folková stálice, která od r. 1977 proplouvá českou hudební scénou do dnešních dní. V březnu 2018 vydal AG Flek na labelu Indies Scope Records nové studiové album s názvem Podnohama Zem, které bylo nominováno na Cenu Anděl 2018 v kategorii folk! Fanoušci se tedy mohou těšit na nové písně v repertoáru.

Pátek 10.11.2023, 19:00

Techtle Mechtle travesti revue
"Dokud nás smrt nerozdělí"

Techtle Mechtle travesti revue<br>"Dokud nás smrt nerozdělí"

Muzikálovo-taneční, divadelní představení, ve kterém uvidíte za jeden večer zhruba 80 kostýmů, propracované taneční choreografie a vtipné scénky z manželství, které píše sám život. Skupina Techtle Mechtle připravuje každý rok nové představení, které je vždy jejich vlastní tvorbou, a to od návrhu kostýmů, výpravné jevištní scény, paruk, dekorací až po samotný scénář celého představení.

Pondělí 13.11.2023, 19:00

Už tě mám dost

Už tě mám dost

Mimořádná komedie napsaná v nejlepší tradici britského humoru. Krize středního věku po anglicku. Manželství Lindy a George se po sedmnácti letech octlo v krizi. George vyčpělost soužití na rozdíl od Lindy nevnímá, ale jakmile je přinucen podívat se pravdě do očí, pokusí se zachránit vztah riskantním krokem. Když mu plán nevyjde, odejde z domu, aby dal manželce příležitost „najít samu sebe“. Rozehraje se partie, v níž nemalou roli sehraje i jeho otec a jejich nejlepší přátelé a nad níž se vznáší otázka, zda to přece jen ještě nezkusit... Vtipné dialogy a situační gagy jsou samozřejmou předností této mimořádné komedie uváděné s velkým úspěchem po celém světě.

Středa 15.11.2023, 19:00

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Satori

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Satori

SATORI – prožitkové, transformační představení. Syntéza hudby, slova tance, meditace ve společné řeči, která promlouvá až do ticha lidské duše, kde probouzí vibrace touhy po poznání a propojuje naše smysly. Originální vizuální a pocitové dílo jež diváka pohltí a rozehraje v něm emoce, vzpomínky, kdy byl zajedno s Božstvím, stejně jako umělecký požitek z tance a jeho energie, z hudby a meditace. Představení Léčivého divadla, inspirované českými mystiky Mílou a Eduardem Tomášovými, Fráňou Drtikolem. Jejich prožitky satori – samádhi – setkání s Bohem zazní z jeviště Léčivého divadla. Představení Satori sestává ze čtyř částí: Stvoření – Mládí – Zralost – Poselství

Čtvrtek 16.11.2023, 10:00

Jak je důležité být (s) Filipem

Jak je důležité být (s) Filipem

„Milý příteli, pokud nemáš rád pozéry, koho vlastně můžeš mít rád?“ Jsme důvtipní. Jsme seriózní. Jsme dobře vychovaní. Jsme elegantní. Někdy ale, když se nikdo nedívá, vášnivě jíme, chodíme v ponožkách a věříme na osud. Ryze britská studie žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme. Jak je důležité psát si deník? Jak je důležité znát Bunburyho? Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip? Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu.

Neděle 19.11.2023, 19:00

Shirley Valentine - NÁHRADNÍ TERMÍN

Shirley Valentine - NÁHRADNÍ TERMÍN

Vážení diváci, bohužel z důvodu zdravotní indispozice paní Simony Stašové musí být divadelní představení Shirley Valentine z původního termínu uskutečnění 30. 9. 2023 přeloženo na nový termín 19. listopadu. Všechny vstupenky zůstávají nadále v platnosti. Pokud se vám nový termín nehodí, lze vstupenky vrátit do 15.10. 2023 zpět na místě jejich zakoupení. Prosíme, přijměte naši velkou omluvu za vzniklou situaci. Shirley Valentine - One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.

Pondělí 20.11.2023, 13:45

Honza málem králem

Honza málem králem

Před desatero zimami a devatero léty, se v chalupě pod dědinou narodil malý chlapeček Honza. Bylo to dítě jako každé jiné, možná jen trochu chytřejší, než bývalo obvyklé. Jeho starostlivé mamince se z něj podařilo vychovat moc príma kluka. Jednoho dne si však uvědomila, že víc už Honzu sama nenaučí. Sbalila mu uzlíček a poslala ho do světa. Byla to cesta dlouhá, občas i krušná, ale pořád veselá. Že měl Honza odjakživa dobré srdce, a k tomu i za ušima, povedl se mu nejeden husarský kousek, dokonce se sám stal málem králem! Ještě štěstí, že pro všechny ty svoje klukoviny nakonec nepřišel o to nejcennější, co na své cestě našel - o vroucí lásku sedlákovic děvečky Mařenky.

Neděle 26.11.2023, 15:00

Kája a Bambuláček - Bambulkové Vánoce

Kája a Bambuláček - Bambulkové Vánoce

A je to tu! Kája a Bambuláček si pro vás opět připravili parádní vánoční šou! Bude se zpívat, tancovat a samozřejmě soutěžit. Společně si zazpíváme vánoční písničky, ale zazní i známé hity, jako například Dalmatin, Kulička nebo Lama dance. Během šou se nebude nudit žádný malý, ani velký Bambuláček. Přijďte si s rodinou užít Bambulkové Vánoce plné zábavy a vánoční atmosféry!

Úterý 28.11.2023, 10:00

Loutková revue - Vánoční čas Jů a Hele

Loutková revue - Vánoční čas Jů a Hele

Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce! K tradicím českých vánoc patří nejen nezapomenutelné zvyky, ale hlavně dobrá nálada, zpříjemňující dlouho očekávaný příchod Ježíška. Přesto, že jsou tyto svátky především rodinné, určitě si všichni považujeme i očekávané hosty a proto se již na vás osobně těší známé postavičky z televizní obrazovky.

< 1 2 >