Wohnouti vyráží na turné do divadel

Pátek

19.4.

19:00

Wohnouti vyráží na turné do divadel

Skupina Wohnout převlékne koncertní šňůru do akustického obleku a na jaře vyrazí na unplugged tour. Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá do českých měst, kde Wohnouti představí své písně v upravených akustických verzích. Potvrzeným hostem je houslista Vojta Lavička. Kapela láká na nové aranže a divadelní scénu. „V rámci šetření…

Rock & Pop & Art

Radůza v Zámecké jízdárně

Sobota

2.3.

17:00

Radůza v Zámecké jízdárně

Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala řadu velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

Roman Horký 60 - Kamelot

Středa

3.4.

19:00

Roman Horký 60 - Kamelot

Roman Horký, zpěvák a kytarista jedné z nejúspěšnějších folkových a trampských hudebních skupin České republiky si připomene v roce 2024 své významné životní jubileum 60 let. Toto výročí oslaví se svými příznivci v rámci celorepublikového turné, ve kterém návštěvníci uslyší celou řadu hitů jako „Levnej hotel“, „Čas rozchodů“, „Pozor, tunel!“, „Země antilop“, „Slib“, „Honolulu“, „Island“, „Když vlaky jedou“, „Dlouhá pláž“ a další písně. Jako host večera také vystoupí zpěvačka Ilon Leichtová, známá z plzeňské bluegrassové kapely BlueGate.

Wohnouti vyráží na turné do divadel

Pátek

19.4.

19:00

Wohnouti vyráží na turné do divadel

Skupina Wohnout převlékne koncertní šňůru do akustického obleku a na jaře vyrazí na unplugged tour. Historicky druhá unplugged sezóna oblíbené české kapely Wohnout zavítá do českých měst, kde Wohnouti představí své písně v upravených akustických verzích. Potvrzeným hostem je houslista Vojta Lavička. Kapela láká na nové aranže a divadelní scénu. „V rámci šetření elektrické energie jsme se rozhodli vyrazit na naše druhé unplugged tour a tím dopřát zasloužený odpočinek našim zesilovačům“ komentuje se smíchem zpěvák Honza Homola.

David Koller - Tour LP XXIII

Pátek

26.4.

19:00

David Koller - Tour LP XXIII

DAVID KOLLER, jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény posledních desetiletí, zpěvák, bubeník, producent a autor mnoha hitů přijede do Litomyšle se svou skvělou kapelou a s písněmi ve speciálních akustických aranžích.

Bára Basiková & Blue Cimbal

Pátek

17.5.

19:00

Bára Basiková & Blue Cimbal

Bára Basiková, jedna z nejznámějších a nejoriginálnějších českých zpěvaček spojila svůj nezaměnitelný hlas s pop-rockovou kapelou, kde kytary nahradil první electro-cimbal. Spolupráce přináší známé písně nejen ze zpěvaččina repertoáru ve zcela jedinečném zvuku. Hity jako Souměrná, Veni Domine aj. střídají lidové písně, kterým Bára v netradičních aranžích dává nový osobitý rozměr. Stejně tak známým světovým hitům U2, Beatles a dalších, které společně rozeznívají a směřují do nečekaných poloh a verzí plných hudebních experimentů a překvapení. Koncertní vystoupení Báry Basikové & Blue Cimbal je ukázkou zpěvaččina velkého interpretačního rozsahu a niterné souhry s alikvoty cimbálu v netradičním elektrifikovaném zvuku a kontextu pop-rockové kapely.

B-Side Band - TURNÉ24

Pátek

31.5.

19:00

B-Side Band - TURNÉ24

B-Side Band bandleadera Josefa Buchty se výrazně zapsal na českou hudební mapu hned při svém vzniku v roce 2006. Nejdříve obnovenou premiérou finální rozšířené verze Missy Jazz Jaromíra Hniličky, neotřelými spojeními s nejrůznějšími umělci, následně dlouhodobou spoluprací s Vojtěchem Dykem až po featuringy se zahraničními hvězdami a držiteli Grammy, jako např. kritikami označovaný nejlepší jazzový zpěvák na světě Kurt Elling, americká zpěvačka, multiinstrumentalistka a skladatelka Judith Hill, po celé planetě známí držitelé Grammy New York Voices nebo okouzlující britské trio dam známé ze spolupráce s Michaelem Bubblém The Puppini Sisters.

Petr Spálený 80 & Apollo Band

Pátek

4.10.

19:00

Petr Spálený 80 & Apollo Band

Petr Spálený za doprovodu skupiny Apollo Band uvede řadu svých hitů včetně písní Plakalo baby, Dáma při těle, Obyčejný muž, Až mě andělé, Trápím se trápím, Motel nonstop, Montgomery, Josefína, Kdybych já byl kovářem a mnoho dalších. Jako host vystoupí Miluška Voborníková.

Písně Hany zpívá Světlana Nálepková

Pátek

18.10.

19:00

Písně Hany zpívá Světlana Nálepková

Světlana Nálepková uvádí recitál klasických šansonů Hany Hegerové, s krásnými texty Pavla Kopty, Michala Horáčka a Milana Lasici, jako jsou Lásko prokletá, Pojď dál, Lásko má, Cesta, Maestro tango, Čerešně, Denim blue, Vana plná fialek a mnoho dalších, recitál je doprovázen novou vizuální projekcí.

Koncert Dalibora Jandy s kapelou Prototyp

Pátek

29.11.

19:00

Koncert Dalibora Jandy s kapelou Prototyp

Dalibor Janda - hudební skladatel, zpěvák s nezaměnitelným hlasem, textař, trojnásobný Zlatý slavík, držitel mnoha hudebních ocenění zahraje za doprovodu kapely Prototyp řadu svých hitů jako Hurikán, Žít jako kaskadér, Kde jsi, Oheň, voda, vítr a mnoho dalších… Exkluzivním hostem bude Jiřina Anna Jandová.