Carmen Y Carmen

Neděle

8.10.

19:00

Carmen Y Carmen

Netradiční představení v netradičním obsazení. Procházka notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Aby také ne, když titulní Carmen není v příběhu jen jedna, ale hned dvě! Divákovi se v ceně jedné vstupenky představí nefalšovaná diva operní DAGMAR PECKOVÁ a činoherní BÁRA HRZÁNOVÁ.…

Divadlo

Carmen Y Carmen

Neděle

8.10.

19:00

Carmen Y Carmen

Netradiční představení v netradičním obsazení. Procházka notoricky známou operou, která se však ještě za střízliva změní ve zběsilý úprk. Aby také ne, když titulní Carmen není v příběhu jen jedna, ale hned dvě! Divákovi se v ceně jedné vstupenky představí nefalšovaná diva operní DAGMAR PECKOVÁ a činoherní BÁRA HRZÁNOVÁ. Není proto divu, že se setkání dvou div jménem Carmen v lokále jednoho nešťastného hostinského ocitne až na samé hranici umění a kriminální zápletky.

Anna - benefiční představení

Úterý

10.10.

19:00

Anna - benefiční představení

Divadelní hra s motivem osudu ukrajinské dívky Anny Maslihan. Jde o příběh rodiny, který rozdělila Hitlerova válka a spojila válka Putinova. Mladičká Anna byla během druhé světové války odvlečena na nucené práce do Německa, tam se seznámila s polským chlapcem Janem. Pár měsíců před koncem války se jim narodil syn a s ním se vraceli na jaře roku 1945 domů. Tragické události ale mladý pár rozdělily, Anna musela nechat synka u Janových rodičů v Polsku a na Ukrajinu se vrátit sama. Plna obav. Uvidí ještě někdy Anna svého syna? Tento příběh vyprávěla dokumentaristům Paměti národa Annina vnučka Halyna Barbulyak.

Lakomec

Úterý

24.10.

19:00

Lakomec

Lakomec je jedním z nejslavnějších a nejuváděnějších děl J. B. P. Molièra. Tento mistr francouzské a světové komediografie zachytil v hlavní postavě Harpagona věčné lidské vlastnosti nezdravých tužeb, hamižností, podezíravosti a obav. Strach je to, co nás ovládá a deformuje, pokud mu podlehneme. Molièrův Lakomec není jen tím, kdo nezdravě shromažďuje peníze. Tato vlastnost je jeho chorobou. Lakota je jeho náboženstvím, světonázorem a posláním. Staví na hlavu všechno, co dělá, i vztahy s nejbližšími a dokonce také lásku. Molière Lakomce nevymyslel, zachytil typ, který tu vždy mezi námi byl a nadále bude. Převtěluje se, mění šaty, účes, stranickou příslušnost, sociální původ, ale přesto ho lze najít v každé době, v každém větším společenství.

Ti druzí

Pondělí

6.11.

19:00

Ti druzí

Romantická komedie o životě po životě, o věcech, které nás přesahují. Felicity a Simon Willisovi čekají své první dítě. On je (zatím) neúspěšný spisovatel, ona ho láskyplně podporuje i přes nepochopení své matky. Díky realitnímu makléři Markovi najdou dům, který se pro ně zdá být ideální. Simon je nadšený, že v něm dříve žil autor jeho oblíbených detektivních románů. Felicity má zase ráda staré domy pro jejich zvláštní atmosféru a dokonce doufá, že by se v nich mohla setkat s důkazem existence života po životě. Věří, že duchové předchozích tragicky zemřelých majitelů jsou stále přítomní...

Techtle Mechtle travesti revue<br>"Dokud nás smrt nerozdělí"

Pátek

10.11.

19:00

Techtle Mechtle travesti revue
"Dokud nás smrt nerozdělí"

Muzikálovo-taneční, divadelní představení, ve kterém uvidíte za jeden večer zhruba 80 kostýmů, propracované taneční choreografie a vtipné scénky z manželství, které píše sám život. Skupina Techtle Mechtle připravuje každý rok nové představení, které je vždy jejich vlastní tvorbou, a to od návrhu kostýmů, výpravné jevištní scény, paruk, dekorací až po samotný scénář celého představení.

Už tě mám dost

Pondělí

13.11.

19:00

Už tě mám dost

Mimořádná komedie napsaná v nejlepší tradici britského humoru. Krize středního věku po anglicku. Manželství Lindy a George se po sedmnácti letech octlo v krizi. George vyčpělost soužití na rozdíl od Lindy nevnímá, ale jakmile je přinucen podívat se pravdě do očí, pokusí se zachránit vztah riskantním krokem. Když mu plán nevyjde, odejde z domu, aby dal manželce příležitost „najít samu sebe“. Rozehraje se partie, v níž nemalou roli sehraje i jeho otec a jejich nejlepší přátelé a nad níž se vznáší otázka, zda to přece jen ještě nezkusit... Vtipné dialogy a situační gagy jsou samozřejmou předností této mimořádné komedie uváděné s velkým úspěchem po celém světě.

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Satori

Středa

15.11.

19:00

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - Satori

SATORI – prožitkové, transformační představení. Syntéza hudby, slova tance, meditace ve společné řeči, která promlouvá až do ticha lidské duše, kde probouzí vibrace touhy po poznání a propojuje naše smysly. Originální vizuální a pocitové dílo jež diváka pohltí a rozehraje v něm emoce, vzpomínky, kdy byl zajedno s Božstvím, stejně jako umělecký požitek z tance a jeho energie, z hudby a meditace. Představení Léčivého divadla, inspirované českými mystiky Mílou a Eduardem Tomášovými, Fráňou Drtikolem. Jejich prožitky satori – samádhi – setkání s Bohem zazní z jeviště Léčivého divadla. Představení Satori sestává ze čtyř částí: Stvoření – Mládí – Zralost – Poselství

Jak je důležité být (s) Filipem

Čtvrtek

16.11.

10:00

Jak je důležité být (s) Filipem

„Milý příteli, pokud nemáš rád pozéry, koho vlastně můžeš mít rád?“ Jsme důvtipní. Jsme seriózní. Jsme dobře vychovaní. Jsme elegantní. Někdy ale, když se nikdo nedívá, vášnivě jíme, chodíme v ponožkách a věříme na osud. Ryze britská studie žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme. Jak je důležité psát si deník? Jak je důležité znát Bunburyho? Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip? Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu.

Shirley Valentine - NÁHRADNÍ TERMÍN

Neděle

19.11.

19:00

Shirley Valentine - NÁHRADNÍ TERMÍN

Vážení diváci, bohužel z důvodu zdravotní indispozice paní Simony Stašové musí být divadelní představení Shirley Valentine z původního termínu uskutečnění 30. 9. 2023 přeloženo na nový termín 19. listopadu. Všechny vstupenky zůstávají nadále v platnosti. Pokud se vám nový termín nehodí, lze vstupenky vrátit do 15.10. 2023 zpět na místě jejich zakoupení. Prosíme, přijměte naši velkou omluvu za vzniklou situaci. Shirley Valentine - One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. I když se musí starat hlavně o to, aby život její rodiny žijící v Liverpoolu běžel ve vyježděných kolejích, sny a touhy té dívky, kterou kdysi byla, v ní zůstávají. Snad proto podlehne návrhu své kamarádky a udělá něco, co se od ní neočekává – odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva, do Řecka. A tam začíná nový život, nové dobrodružství, všechno to, co už považovala za ztracené.

7 pádů Honzy Dědka

Středa

29.11.

19:00

7 pádů Honzy Dědka

Oblíbená talk show, kterou můžete znát z pravidelného úterního vysílání na televizi Prima, zavítá opět do Litomyšle! Můžete se těšit na 90 minut příjemné zábavy a zajímavých rozhovorů "o všem a pro všechny” s dvěma hvězdnými hosty. Pořad vznikl počátkem roku 2011 a do dnešního dne se v něm již vystřídalo na 600 hvězdných hostů. Rozhovory vedené publicistou Honzou Dědkem se ještě před uvedením na televizní obrazovky staly doslova fenoménem na YouTube, kde mají dnes k 77 miliónům zhlédnutí a 129 000 diváků pořad pravidelně odebírá! K televizním divákům talkshow poprvé promluvila v závěru jara 2020, kdy ji do svého pravidelného programu zařadila televize Prima.

< 1 2 >