Koncert souboru Chairé

Publikováno: 10.10.2023

Srdečně vás zveme na koncert vokálně-instrumentálního souboru Chairé, který se bude konat v úterý 3. října 2023 v 19 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže v Litomyšli v rámci Litomyšlských hudebních večerů.

Chairé je umělecké těleso nevelké a nenápadné, zrodilo se r. 1999 v Příbrami, ale od počátku si programově udržuje líbezný, jindy vznešený ponor do jemné a jímavé anonymní, duchovní i lidové muziky, a to jak české, tak evropské. Chairé má v čele mimořádnou osobnost – svého zakladatele, všestranného znalce i hledače starých hudebních partů, vynikajícího multiinstrumentalistu i citlivého aranžéra Josefa Krčka.

Soubor odehrál stovky koncertů v Čechách i v zahraničí. Hrál v Rakousku, Německu, Francii, Belgii, Itálii a Lucembursku. Vydal řadu CD a můžeme ho slyšet i v pořadech Českého rozhlasu.Ve svém bohatém repertoáru soubor Chairé začal oživovat českou a evropskou anonymní, duchovní a lidovou píseň období gotiky, renesance, baroka a klasicismu. Zároveň nastudoval program českých a evropských koled, písně ročního koloběhu, písně třicetileté války, renesanční tance, zpěvy sladké Francie, duchovní současnou hudbu a Loutnu českou Adama Michny z Otradovic.

Vstupenky jsou k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.