Koncert Bennewitzova kvarteta

Publikováno: 03.11.2023

Srdečně vás zveme na koncert Bennewitzova kvarteta, který se bude konat ve středu 1. listopadu 2023 v 19 hodin ve Smetanově domě v Litomyšli v rámci Litomyšlských hudebních večerů.

Bennewitzovo kvarteto je v mezinárodním měřítku špičkovým komorním souborem, což dokládají nejen vítězství ve dvou prestižních soutěžích – v Ósace v roce 2005 a Prémio Paolo Borciani v Itálii v roce 2008, ale i pochvalné hlasy kritiky. Také na domácí scéně získal soubor mnohá ocenění. V roce 2004 bylo Bennewitzovo kvarteto vyhlášeno laureátem Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii a v roce 2019 soubor převzal cenu Classic Prague Awards za nejlepší komorní výkon roku. Bennewitzovo kvarteto hraje ve složení: Jakub Fišer – housle, Štěpán Ježek – housle,
Jiří Pinkas – viola, Štěpán Doležal – violoncello.
Kvarteto pravidelně koncertuje na významných českých i zahraničních pódiích (Wigmore Hall Londýn, Musikverein Vídeň, Konzerthaus Berlín, Théâtre des Champs-Elysées Paříž, The Frick Collection New York, Seoul Art Center, Rudolfinum a dalších) a vystupuje také na festivalech (Salzburger Festspiele, Luzerne Festival, Rheingau Musik Festival, Kammermusikfest Lockenhaus, Dvořákova Praha a Pražské jaro). Český rozhlas pravidelně zaznamenává významné koncerty souboru.

Vstupenky jsou k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.