B-Side Band - TURNÉ24

Publikováno: 03.01.2024

B-Side Band bandleadera Josefa Buchty se výrazně zapsal na českou hudební mapu hned při svém vzniku v roce 2006. Nejdříve obnovenou premiérou finální rozšířené verze Missy Jazz Jaromíra Hniličky, neotřelými spojeními s nejrůznějšími umělci, následně dlouhodobou spoluprací s Vojtěchem Dykem až po featuringy se zahraničními hvězdami a držiteli Grammy, jako např. kritikami označovaný nejlepší jazzový zpěvák na světě Kurt Elling, americká zpěvačka, multiinstrumentalistka a skladatelka Judith Hill, po celé planetě známí
držitelé Grammy New York Voices nebo okouzlující britské trio dam známé ze spolupráce s Michaelem Bubblém The Puppini Sisters.

Kromě vyprodaných tour, velkých halových koncertů a reprezentace v zahraničí jste mohli B-Side Band vidět rovněž jako headlinery našich největších festivalů. Podařilo se jim smazat pomyslné žánrové bariéry a prosadit bigbandovou hudbu např. na hlavních podiích Colours of Ostrava, Metronome, Rock for people, ale i v programech klasičtějších akcí Smetanova Litomyšl či MHF Český Krumlov. V loňském roce otevírali show STINGa před téměř dvaceti tisíci diváky.

B-Side Band vystupuje samostatně (zpívá kytarista Jiří Kalousek a perkasista Petr "Rybíz" Toman), v kombinaci s top českými zpěváky (např. Tereza Černochová, Ondřej Ruml),
zahraničními star (aktuálně losageleská zpěvačka, držitelka Grammy Judith Hill) případně v unikátních projektech Folk Swings, Roman Dragoun Projekt nebo třeba Missa Jazz Jaromíra Hniličky a další.

Máte tak možnost poslechnout si úspěšný singl Sníh s kytaristou Gusem Isidorem (Seal), který je aktuálně v rotaci na Českém rozhlase Radiožurnál a dalších radiích nebo se podívejte na videoklip Magnum s Michalem Isteníkem (Most, Lajna, Pálava) a Jakubem Uličníkem (Vinaři, Pálava, 3Bobule) či na hravý klip 40 týdnů o partnerských vztazích nebo nejnovější Příliv, který se současně dostal do rotace ČRo Radiožurnál a dalších rádií. Tento jedinečný koncertní večer Smetanův dům pořádá 31. května v 19.00 hodin.

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.