Koncert Jiřího Bárty a Terezie Fialové

Publikováno: 19.04.2024

Srdečně vás zveme na koncert violoncellisty Jiřího Bárty a klavíristky Terezie Fialové, který se bude konat v úterý 16. dubna 2024 v 19 hodin ve Smetanově domě v Litomyšli v rámci Litomyšlských hudebních večerů. Jako host vystoupí klavíristka Ayla Bártová.

Jiří Bárta a Terezie Fialová se společně etablovali během posledních deseti let na domácí i zahraniční scéně jako duo dvou mimořádných hudebních individualit spojující hudební spontánnost se snahou o autentickou interpretaci skladatelova zápisu. Na koncertě zazní skladby A. Dvořáka, L. Janáčka, B. Smetany a B. Martinů.

Jiří Bárta patří ke špičce evropských violoncellistů, spolupracoval s předními symfonickými tělesy jako jsou London Symphony Orchestra, Berliner Symphoniker, Česká a Slovenská Filharmonie. Je uměleckým ředitelem mezinárodního festivalu komorní hudby v Kutné Hoře.

Terezie Fialová vystudovala hru na klavír na HAMU v Praze a Hochschule für Musik und Theater v Hamburgu. Je vyhledávanou sólistkou a komorní hráčkou. Je laureátkou soutěží v Itálii, Holandsku, Rusku a Švýcarsku. Koncertovala v prestižní řadě pařížského Louveru, v Laeszhalle Hamburk či v Kennedyho centru ve Washingtonu. Terezie a Jiří společně zahráli v mnoha významných koncertních sálech v Hamburku, Paříži, Istanbulu, Ankaře, Madridu, Jeruzalémě, Bilbau, Newportu, Pekingu, Šanghaji či Soulu.