Gastroslavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové

Publikováno: 03.06.2024

Experimentovat při vaření, rozhodně zakázáno není!

Také v letošním roce, který je obrazně řečeno zalitý Smetanou, chceme uctít památku M. D. Rettigové, která v Litomyšli nejen žila, ale také učila hospodyňky, aby ve vaření nepodléhaly stereotypům. Heslo Experimentovat při vaření, rozhodně zakázáno není, nese i nový vratný kelímek, který tuto slavnou ženu připomíná. Jde o čtvrtý kelímek v řadě – po Josefu Váchalovi, Zdeňku Matěji Kudějovi a Bedřichu Smetanovi však první třetinkový. A také první litomyšlský kelímek, který propaguje slavnou ženu. Na kelímku je Rettigové povzdech, který ji představuje i jako spisovatelku a básnířku, nejen jako autorku kuchařek: “Lidem stále ještě více chutná dobrý oběd, nežli pěkná báseň“. A jaké jiné téma bychom mohli v roce, který se nese v duchu oslav 200. výročí narození Bedřicha Smetany zvolit, než smetana v kuchyni! A nebude to jen o svíčkové – tak například kuchařské klání škol má toto zadání: kuřecí prso na volné téma se smetanou. Zapište si tedy prosím do diářů, že o víkendu 18. až 19. května se rozhodně vyplatí být v Litomyšli.

Sobotní slavnostní zahájení bude ve znamení vystoupení LosHrncos, kteří nás dovedou k hrobu M. D. Rettigové, kde proběhne krátké poděkování této ženě s velkým „Ž“. Na hlavním pódiu na Smetanově náměstí bude vařit například Nikola Němcová, kterou můžete znát z MasterChefa, herečka Světlana Nálepková, ale i Josef Černý, autor knihy Houby Litomyšlska – ten nám připraví houbovou směs na topinky a houbový čaj. Pokud všechno dobře dopadne, můžete se na Smetanově náměstí těšit na oblíbené speciality Salaše u Franka a nově také na speciality hradní dobové kuchyně ze Spišského hradu, které bude připravovat Spišské muzeum v Levoči. Kromě dobrého jídla a pití, spousty vaření a krásných vůní nás na Smetanově a Toulovcově náměstí čeká hodně muziky, troška toho soutěžení a věříme, že také krásná setkání. Celým dnem nás bude slovem provázet Martin Karlík. 

Milovníci soutěžení se mohou opět těšit na soutěž Svíčková open, O nejlepší bábovku, soutěž týmů odborných škol či klání družstev ve vaření kotlíkového guláše O kotlík starosty Litomyšle, které bude probíhat na Toulovcově náměstí. O hudební doprovod se postarají například cimbálová muzika Pajtáš, folkrocková kapela hrající lidovky v osobitých úpravách Moravians, reggae Švihadlo a chybět nebude ani večerní tancovačka s oblíbenými Machos Burritos. Na letní scéně Smetanova domu bude nejen pro děti připravena pohádka Křoupat zdravě – dá se hravě, kterou uvede Michaela Dolinová a Martin Sochor. Těšit se můžete i na nedělní Sousedskou husičku servírovanou v hospodě s nejvyšším stropem na světě.

Prezidentem Gastroslavností bude opět Václav Šmerda z Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Dodejme, že tyto městské slavnosti se konají pod záštitou Romana Línka, náměstka hejtmana Pardubického kraje, Michala Kortyše, 1. náměstka Pardubického kraje a senátora, Daniela Brýdla, starosty města a Radomila Kašpara, místostarosty města Litomyšl.  Organizace města je pořádají ve spolupráci s nejoceňovanější gastronomickou školou v ČR, SOŠ a SOU Polička, AKC ČR, Sborem paní a dívek, Restaurací a minipivovarem Veselka.