Smetanův dům navazuje na dávnou tradici a obnovuje výstavní program!

Publikováno: 13.12.2018

Do prvního květnového týdne tohoto roku byla v malém sále Smetanova domu k vidění výstava Helgy Weissové–Hoškové s názvem „Maluj, co vidíš“, kterou do Litomyšle zapůjčil Památník Terezín.
V letošním roce uvidí návštěvníci Smetanova domu ještě výstavu historických fotografií „Karel Podhajský – historie a současnost myslivosti na Litomyšlsku“ (od 29. září).
Vrcholem letošní sezony pak bude výstava ke 100. výročí založení Československa, kterou připravuje Východočeské muzeum Pardubice. Expozice bude slavnostně otevřena 28. října a potrvá 30. listopadu.
Od 10. prosince do Vánoc budete moci v prostorách malého sálu zhlédnout výstavu Masarykova ústavu a Archivu AV ČR "Zdeněk Nejedlý známý - neznámý? Svědectví fotografií.
Smetanův dům byl od svého vzniku v roce 1905 do roku 1925, kdy byla založena Městská galerie, hlavním galerijním prostorem v Litomyšli a konala se zde celá řada výtvarných výstav. „Jsme rádi, že můžeme na tradici navázat a výstavní program obnovit,“ uzavírá ředitel Smetanova domu Leoš Krejčí.

Více informací o připravovaných výstavách naleznete zde.