Třináct u stolu

Třináct u stolu

Čtvrtek

17.10.

19:00

Den Datum Čas
Čtvrtek 17.10.2024 19:00

Divadlo Lucie Bílé

autor: Marc-Gilbert Sauvajon
režie: Vladimír Strnisko
hrají: Simona Stašová, Miroslav Etzler, Simona Postlerová / Kamila Špráchalová, Julie Štandera / Nela Štefanová, Otto Rošetzký, Čestmír Gebouský, Martin Cikán / Kryštof Zapletal

Simona Stašová v hlavní roli v nejnovější komedii pro ni připravené.

Manželé Madeleine a Antoine Villardierovi ve svém domě chystají slavnostní večeři pro vybranou společnost. Madeleine je pověrčivá a zoufale se snaží zabránit hrozícímu počtu třinácti hostů u stolu. Pokaždé když se zdá, že je zasedací pořádek konečně vyřešen k její spokojenosti, nastanou komické situace vyplývající ze vztahů všech pozvaných hostů. Pověrčivá Madeleine dokonale zamotá jejich osudy. Podaří se slavnostní večer zachránit anebo skončí katastrofou?

Komedie Třináct u stolu slavila obrovské úspěchy v Paříži, v Římě, i po celé Evropě a dočkala  se i filmového zpracování. V hlavních rolích se představili tehdy oblíbení Micheline Presle a Fernand Gravey. V jedné z rolí debutovala pozdější velká hvězda Annie Girardot.

Výtěžek z litomyšlského představení pomůže opět dětem ze Speciální školy v Litomyšli, jejíž patronkou je práce Simona Stašová.

 

Délka představení 2 h 25 minut včetně přestávky

Vstupné: 540,- Kč,- / 490,- Kč / 450,- Kč

Vstupenky k dostání on-line na www.smetanuvdum.cz, prostřednictvím osobní návštěvy Informačního centra Litomyšl, tel.: 461 612 161 nebo v pokladně Smetanova domu hodinu před akcí.

Podmínky rezervace a prodeje vstupenek